Ubytování Pěnčín - Červenice

Červenice se nacházejí uprostřed krásné přírody Českého ráje. V okolí je spousta zajímavostí, které stojí za prohlédnutí.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Apartmán - Pěnčín - Červenice

(kód objektu: 3199)

Lokalita: Český ráj - Pěnčín - Červenice
Koupání: 6 km
Maximální počet osob: 4+1
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 1 km
Restaurace: 1.50 km
Cena od: 5 530 Kč za týden

Pěkný a prostorný apartmán v 1. patře rodinného domu situovaného na klidném místě. Na společné zahradě je hostům k dispozici pergola, houpačka, dětský kolotoč a ohniště. Vzhledem k tomu, že …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici můžete vidět několik architektonicky zajímavých budov, za ostatními pamětihodnostmi se vydejte do okolí.

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 35ti kilometrů):

  zámek Sychrov – novogotický zámek, který je vybaven cenným historickým nábytkem, obrazy s podobiznami Rohanů a jejich předků, delfskou fajánsí, porcelánem, sklem a tapetami

  hrad Trosky – bizardní zřícenina a dominanta Českého ráje ze 14. století se stala nedobytným hradem, vystavěným na čedičových skalách. Do nebes se tyčí dvě populární věže, jež nesou jména Baba a Panna.

  hrad Kost – nejdochovalejší středověký hrad v Čechách s unikátními exponáty, např. zvláštně vytesanou Pannou Marií, prostřeleným obrazem nebo třeba mučírnou.

  zámek Humprecht – lovecký zámek ze 17. století s velkým lesoparkem

  hrad Valdštejn – jeden z nejstarších hradů na Turnovsku, ze 13. století. Díky turnovské správě je hrad ve velmi dobrém stavu a krásný interiér zachován.

Přírodní zajímavosti

V nejbližším okolí obce se nacházejí rozlehlé lesy a luka. Obdivovat můžete první geopark UNESCO, Český ráj. Oblast se může pochlubit rozmanitou florou a faunou.

 • Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  Drábské světničky – tato bývalá skalní pevnost dnes patří k nejnavštěvo­vanějším místům této oblasti, a to především díky úchvatnému výhledu do okolní krajiny. Přestože je stavba již značně zchátralá, dochovaly se zbytky osmnácti světniček, které byly vytesány do pískovce a sloužily jako zásobárna. Drábské světničky najdete asi 4 km severovýchodně od Mnichova Hradiště.

  Klokočské skály – skalní město se skládá ze dvou částí, Betlémských skal a Klokočských skal. V Klokočských skalách se nachází jeskyně Postojna, někdy též nazývána Amerika. Je největší pseudokrasovou jeskyní v Českém ráji a je také atraktivním místem pro filmaře. Natáčela se zde například pohádka S čerty nejsou žerty. Uvnitř se nachází množství úzkých uliček, které ústí do překvapivě velkých prostor. Nezapomeňte si s sebou však baterku. Dále tu stojí za navštívení turisty oblíbené Klokočské průchody, což je 70 metrů dlouhá, hluboká rozselina ve skalní stěně mezi Klokočskými a Betlémskými skalami.

  Prachovské skály – platí za jedno z nejnavštěvo­vanějších skalních měst a nacházejí se asi 10 km severozápadně od Jičína. Vybrat si můžete ze dvou turistických okruhů a hustá síť turistických značek Vás provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. Mezi nejnavštěvovanější místa tohoto ráje horolezců patří Vyhlídka Českého ráje, Americká sluj, vyhlídka prof. Hekena či Císařská chodba. V horkých letních dnech se unavení turisté mohou osvěžit v přírodním koupališti U Pelíška, pojmenovaném po duchu těchto skal.

  Kopicův statek – jedná se o unikátní roubenou usedlost stojící o samotě asi 1 km východně od vesnice Kacanovy na Turnovsku. Od statku vede značený prohlídkový okruh, který vás provede pískovcovým údolím se skalními reliéfy, které byly zhotoveny v letech 1940 až 1978. Do skal jsou tu pod širým nebem vytesány postavy z českých dějin, doplněné verši.

  Kozákov – nejvyšší hora Českého ráje a Podkrkonoší je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled na Český ráj i Krkonoše, za příznivých podmínek tu často potkáte příznivce paraglidingu a při návštěvě tu třeba narazíte i na pár polodrahokamů.

Aktivní dovolená

Prostředí v okolí vesničky je jako stvořené pro procházky po turistických stezkách nebo k projetí na cyklostezkách. Mimo jiné je tu možnost rybaření a houbaření. Navíc si můžete projet Prachovské skály na koňském hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990