Ubytování Ostrov u Tisé

Vesnička u hranic s Německem, kterou kompletně obklopují pískovcové skály. Uprostřed vsi se nachází několik rybníků. Přes hranice pak vede krásná trasa na vyhlídku Grenzplatte.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Ostrov u Tisé

(kód objektu: 2531)

Lokalita: České Švýcarsko - Ostrov u Tisé
Koupání: 100 m
Bazén:
Maximální počet osob: 5+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 5 km
Restaurace: 100 m
Cena od: 19 880 Kč za týden

Moderně zařízená chata s bazénem a venkovním posezením situovaná na pěkném místě obklopeném jehličnatými lesy. …

Detail ubytování

Chalupa - Ostrov u Tisé

(kód objektu: 3604)

Lokalita: České Švýcarsko - Ostrov u Tisé
Koupání: 500 m
Maximální počet osob: 9
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 10 km
Restaurace: 200 m
Cena od: 12 110 Kč za týden

Památkově chráněná chalupa v lese u rybníka v rekreačním areálu Pod Císařem, v CHKO Labské Pískovce a v blízkosti národního parku Českosaské Švýcarsko. Ubytování vhodné pro rodiny s dětmi. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici si můžete prohlédnout architekturu dřevěných a kamenných chaloupek. Za dalšími památkami však musíte vyrazit do širšího okolí.

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 40ti kilometrů):

  Děčín – město je se svou nadmořskou výškou 135 m nejníže položených městem v Čechách. Pro svou polohu je velmi vhodným východiskem pro návštěvu Lužických hor, Česko-saského Švýcarska, Krušných hor i Českého středohoří. Navštit zde můžete napřiklad zámek s monumentální barokní konírnou, jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v Čechách nebo se Vám nabízí plavba lodí po Labi. Ubytování nabízíme v městské části Jalůvčí v komfortně zařízeném apartmánovém domě.

  Rabštejn Jánská – jedná se o expozici dokumentující historii podzemní letecké továrny z druhé světové války. Návštěvu je nutné domluvit den předem a i v letních měsících se doporučuje teplé oblečení. Expozici najdete v obci Jánská, asi 15 km od Děčína.

  Belvedér – tato vyhlídková plošina, čnící asi 130 m nad hladinou Labe, je nejstarší upravenou vyhlídkou Českého Švýcarska. Z vyhlídky se naskýtá krásný výhled do hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice. Belvedér získala v roce 2011 několik ocenění v soutěži Kudyznudy. Zejména pak celkové vítězství v regionu Severozápadních Čech a druhé místo v hlavní celorepublikové soutěži. Vyhlídku najdete u obce Labská Stráň.

  větrný mlýn – tento mlýn holandského typu se nachází na jihozápadním okraji obce Arnoltice. Svému účelu přestal sloužit v roce 1877 a dnes slouží k rekreačnímu účelu. Přímo v obci Arnoltice Vám nabízíme stylově zařízenou chalupu k pronajmutí.

Přírodní zajímavosti

Okolí je pestré na rozmanitou přírodu vhodnou pro dlouhé procházky. V obci se nachází několik rybníčků a kolem obce se rozrprosírají skalní města, která jen čekají na Vaši návštěvu.

 • Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 40ti kilometrů):

  Pravčická brána – Tuto přírodní památku a zároveň symbol Národního parku České Švýcarsko naleznete asi 3 km od Hřenska. Svými rozměry je největší pískovcovou skalní branou v Evropě a ze zpřístupněných skal nad restaurací Sokolí hnízdo se Vám naskytnou úchvatné výhledy. Ubytovat se můžete ve stylově zařízené chalupě v obci Arnoltice jen 8 km odsud.

  Tiské stěny – oblast atraktivní jak pro turisty, kteří zde mohou obdivovat krásně tvarované skály, tak pro horolezce, kteří je mohou zdolávat.

  Edmundova (Tichá) soutěska – soutěska je jedním z nejzajímavějších a nejcennějších částí Českého Švýcarska, a to především kvůli tzv. zvratu vegetačních stupňů, kdy dochází k hromadění studeného vzduchu. Důsledkem toho je výskyt chladnomilných druhů rostlin, které se jinak objevují na horách. Oblast se může pyšnit i bohatou faunou. Část rokle je přístupná pouze jízdou na pramicích, jejichž provoz byl zahájen roku 1890.

  Kyjovské údolí – údolí řeky Křinice charakterizují kaňony lemované skalními stěnami a můžete tu vidět nejrůznější skalní útvary, například Bratrské kameny, Jeskyni víl, Vinný sklep nebo Klenotnici. Klenotnice je skalní amfiteátr, který byste při své návštěve neměli vynechat. Je tvořena 20 m vysokými stěnami a skalní věží zvanou Strážce Klenotnice. Podle pověsti zde lapkové ukrývali svůj lup z obchodní stezky v Kyjovském údolí a odtud zřejmě pochází název amfiteátru.

Aktivní dovolená

Pokud je Vám bližší aktivně strávená dovolená, strádat nebudete. Můžete vyrazit do skal v okolí, nebo navštívit například sportovní areál Jedlová, kde na Vás čeká k vyzkoušení několik aktivit. Poznávat krajinu můžete třeba i z koňského hřebetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990