Ubytování Nýdek-Hluchová

Na česko-polských hranicích se nachází obec Nýdek, které se rozkládá v národní přírodní rezervaci Čantoryje. Objevte krásy Beskyd a pronajměte si jednu z našich chat či chalup.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Nýdek-Hluchová

(kód objektu: 3077)

Lokalita: Beskydy - Nýdek-Hluchová
Koupání: 5 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Přístřešek Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 300 m
Restaurace: 600 m
Cena od: 10 500 Kč za týden

Účelně zařízená rekreační chata se nachází v krásném údolí Beskyd v těsné blízkosti turistických, sportovních a kulturních středisek v Polsku a na Slovensku. Na zahradě je hostům k dispozici ohniště, …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Památky a kultura v Nýdku

V oblasti Hluchová naleznete dřevěné stavby lidové architektury a v údolí zbytky partyzánských bunkrů. Za dalšími významnými památkami se můžete rozjet do blízkého okolí této vesničky.

Památky přímo v obci Nýdek

  • kostel sv. Mikuláše – dřevěný katolický kostel z 16. století
  • rozhledna Velká Čantoryje – železná rozhledna na vrcholu hory Čantoryje. Za dobré viditelnosti je zde krásně vidět Moravskoslezské a Slezské Beskydy, Malou Fatru a Tatry. K rozhledně vede naučná Rytířská stezka. Od naší Chaty Nýdek je to na rozhlednu jen 5 km

Památky v okolí Nýdku (do 50 km)

  • rodný dům Sigmunda Freuda – v Příboře můžete navštívit expozici s názvem „Sigmund Freund – člověk“, která představuje Freuda jako „normálního“ člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu.
  • Technické muzeum Tatra – v Kopřivnici navštivte muzeum zasvěcené automobilům značky Tatra. Uvidíte tu na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby, podvozky, motory, modely, designérské návrhy a různé rarity.
  • Hukvaldy – rozsáhlá hradní zřícenina se nachází nad stejnojmennou obcí a rodištěm skladatele Leoše Janáčka. Najdete tu kapli sv. Ondřeje nebo věž, ze které je krásná vyhlídka do širokého okolí až k Ostravě. V průběhu sezony je zde pořádána spousta akcí, například pálení čarodějnic, hledání pokladů, vystoupení šermířů, strašidelná noc, dobývání hradu Hukvaldy, vinobraní, Ondřejská pouť a další. 15 km od hradu Vám nabízíme ubytování v rekreační chalupě s bazénem v obci Trojanovice.
  • Valašské muzeum v přírodě – v Rožnově pod Radhoštěm najdete nejrozsáhlejší skanzen střední Evropy. Jsou tu pro Vás připraveny ukázky tradičních řemesel, pěstování rostlin a chov dobytka. Téměř 150 objektů je zde rozmístěno do třech expozic – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina.

Přírodní zajímavosti v okolí Nýdku

Podhorská oblast plná studánek, která vyzívá k výšlapu na Velkou Čantoryji.

  • Velká Čantoryje – Velká Čantoryje se považuje za bájnou horu a zároveň nejvyšší vrchol Slezských Beskyd. Nachází se v hraničním hřebenu 10km východně od Třince a severovýchodně od Nýdku. Z vrcholu je dobrý výhled do údolí Wisly v Polsku.
  • Lysá hora – na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd můžete vystoupat pěšky nebo vyšlapat na kole. V okolí se nacházejí podzemní pseudokrasové prostory Ondrášovy díry, skautský památník nebo skalní útvary v přírodní rezervaci Mazák. Z vrcholu je nádherný výhled na celé Beskydy, Malou Fatru a někdy dokonce až Západní Tatry – Roháče. Při naprosto ideálních podmínkách (jen několik dní v roce) je na severozápadě nad Jeseníky vidět i Sněžka, vzdálená 200 km.

Aktivní dovolená – Nýdek

V Beskydech všeobecně je díky přírodě spousta možností využití volného času. V okolí Nýdku se nachází dlouhá síť turistických a cyklistických stezek. Projet se můžete i na koni. V centru čekají na sportovce tenisové kurty, nohejbalové a volejbalové hřiště, fotbalové hřiště, či nekrytý, vyhřívaný bazén.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990