Ubytování - Nová Včelnice

Toto malebné historické městečko, ve kterém trvale žije přes 2 300 obyvatel, leží na řece Kamenici 12 km severovýchodně od Jindřichova Hradce. Město nabízí ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku a rozsáhlé možnosti sportovního vyžití v místním sportovním areálu, ale je i ideálním místem pro odpočinek a relax.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Nová Včelnice

(kód objektu: 3578)

Lokalita: Jižní Čechy - Nová Včelnice
Koupání: 200 m
Maximální počet osob: 10
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 7 980 Kč za týden

Dobře zařízená nově zrenovovaná chalupa se dvěma samostatnými apartmány, velkou zahradou s posezením pod pergolou a okrasným rybníčkem, situovaná na polosamotě na okraji Nové Včelnice. V samostatné části chalupy je …

Detail ubytování

Studio - Nová Včelnice

(kód objektu: 3637)

Lokalita: Jižní Čechy - Nová Včelnice
Koupání: 200 m
Maximální počet osob: 2+2
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: Studio
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 6 580 Kč za týden

Prostorné studio pro 2 osoby, příp. 2 dospělé a 2 děti v samostatné části bývalého statku (v nabídce pod kódem 3578) nedaleko Nové Včelnice. Kvalitní moderní vybavení, soukromí na polosamotě …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie byl přestavěn roku 1786 ze stávající kaple, která v něm byla ponechána jako sakristie.

  Mariánský sloup na náměstí T.G. Masaryka, byl postaven v roce 1701 na paměť vítězství nad morem, který Nový Etynk postihl. Je na něm kopie sochy Panny Marie, jejíž originál je umístěn v kostele a podle níž kostel dostal jméno.

  Barokní zámek z konce 18. století, který nechal postavit tehdejší majitel včelnického panství JUDr. Josef Hilgartner, rytíř z Lilienbornu.

  Židovský hřbitov za obcí při cestě na Zdešov a Štítné, založený u Šibenného vrchu v roce 1800 s nejstaršími čitelnými nápisy podle datace z roku 1830.

 • Památky v okolí

  Černovice – zámek pravděpodobně ze 17. stol., jehož dnešní podoba pochází z pozdně klasicistní úpravy provedené roku 1841. Po roce 1945 byl zámek zkonfiskován státem a v zámku zřízen Diagnostický ústav sociální péče

  Strmilov – Husova betlémská kaple – strohá, jednolodní kaple s cibulovitou věžičkou. Stavba kaple započala před začátkem první světové války. Přestože válka zasáhla do stavebních prací, byl svatostánek 25. července 1915 vysvěcen. Roku 1933 byla postavena i sousedící fara.

  Červená Lhota – renesanční zámek stojící na místě původní tvrze, později novogoticky upraven. Dnešní vzhled dala zámku novorenesanční přestavba v letech 1903 – 1912.

  Jindřichův Hradec – rozlehlý zámecký areál, stojící na místě gotického hradu ze 13. stol. Renesanční podobu získal v polovině 16. století. V zahradě stojí pozoruhodný kruhový pavilon – Rondel. Po dvou požárech chátral. Památka zachráněna rekonstrukcí.

  Klášter minoritů s kostelem sv. Jana Křtitele – klášter minoritů v severovýchodním cípu historického města s dochovanou gotickou architekturou klášterního kostela, rajského dvora a kapitulní síně. Dnes jedno ze sídel Muzea Jindřichohradecka.

Přírodní atraktivity

Lodhéřov – vchol s balvany a opuštěným lomem na mrákotínskou žulu. Dříve zde stála zeměměřičská věž využívaná i jako rozhledna.

Česká Olešná – Tůmův vrch – dnes již zřícenina pravděpodobně loveckého zámečku, který byl postaven v 16. stol. Po zapálení bleskem roku 1860 již nebyl obnoven a chátrá.

Aktivní dovolená

Město nabízí ideální podmínky pro turistiku a cykloturistiku. Kraj rybníků a čisté přírody, úzkokolejná dráha Obrataň – Jindřichův Hradec – Nová Bystřice a rozsáhlé možnosti sportovního vyžití v místním sportovním areálu (lehká atletika – umělý povrch, fotbal, hokejbal, volejbal, tenis) či fitcentrum.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990