Chaty a chalupy Moravský kras

Nejen jeskyně, propasti a skály. Moravský kras nabízí návštěvníkům mnohem více. Pojeďte se podívat do jedné z nejvýznamnějších krasových oblastí střední Evropy a prožijte nezapomenutelnou dovolenou. Nabízíme Vám pohodlné a příjemné chaty a chalupy k pronajmutí.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Češkovice

(kód objektu: 3836)

Lokalita: Moravský Kras - Češkovice
Koupání: 200 m
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1.50 km
Restaurace: 1.10 km
Cena od: 26 180 Kč za týden

Nádherná nová chalupa s bazénem a zahradním grilem v atraktivní lokalitě Moravského krasu, 10 km od propasti Macocha a Punkevních jeskyní. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky v Moravském Krasu

Příznivci kulturního dění budou v Moravském krasu jistě uspokojeni. K návštěvě se nabízí zámek Lysice, jeskyně obývaná Blanickými rytíři, muzeum pivovarnictví, o zábavu se Vám postarají kovbojové ve Western parku v Boskovicích a navštívit můžete i zámek Boskovice.

 • westernové městečko – atmosféra divokého západu Vás pohltí ve Western parku Boskovice. Pobaví Vás divadelní představení pod širým nebem, osvěžit se můžete v Sand City Saloonu nebo vyzkoušet indiánské a kovbojské dovednosti jako hod tomahavkem nebo střelbu z luku. Chaty suchý – ubytování jen 10 km od městečka.
 • Keltský skanzenu Isarno – U Letovic najdete unikátní skanzen ukazující jak zde žili staří keltové. K prohlídce se nabízí vybavení keltských bojovníků, jak se mlela mouka a další. V době konání akcí si můžete vyzkoušet si boje s cvičnými meči a další dovednosti starých keltů.
 • Muzeum pivovarnictví v Černé Hoře – milovníci zlatavého moku mohou navštívit první muzeum pivovarnictví na jižní Moravě. Budete kvůli tomu muset sejít do sklepení, kde se seznámíte s historií pivovarnictví, s výrobou piva, jeho uchováváním i konzumací. Poté můžete podniknout exkurzi do pivovaru Černá Hora, kde máte možnost si uvařit vlastní várku piva.
 • Huť Františka – zajímá Vás železářství? Pak se vydejte na prohlídku nejstarší dochované huti ve střední Evropě. Tato významná technická památka nedaleko Brna Vám nabídne expozici železářství, na volném prostranství muzeum železářských pecí a projít se můžete po naučné stezce.
 • Jeskyně Blanických rytířů – v Rudce u Kunštátu je k vidění unikátní pískovcová jeskyně s tématikou Blanických rytířů. Šestnáct spících rytířů vytesal do skály čalounický dělník Stanislav Rolínek v 30. letech 20. století. Dominantou areálu bývala čtrnáctimetrová socha T. G. Masaryka, která byla bohužel zničena za II. světové války. Dochovaly se pouze monumentální boty na podstavci.
 • Zámek Lysice – na tento barokní zámek lákají turisty především bohatě vyzdobené interiéry se sbírkami nábytku, skla, porcelánu nebo obrazů. Za vidění stojí i výstava historických divadel a loutek nebo zahrada s originální sloupovou kolonádou a oranžerií, kde se můžete v sezoně po setmění účastnit procházky při svitu pochodní.
 • Horácké domy v obci Krátká – mimořádně významný soubore lidové architektury, roubené a zděné domy pocházejí převážně z 18. a 19. století. Typické pro celou oblast Horácka, charakteristické šindelovou střechou.
 • Hrad Boskovice – tyčí se nad městem Boskovice v okrese Blansko. Historie hradu Boskovice sahá až do poloviny 13. století. Na začátku 18. století bylo sice k hradu přistavěno několik hospodářských budov, ale krátce nato byl boskovický hrad opuštěn. Z někdejší monumentální stavby zůstalo jen torzo hradního paláce, z něhož se otvírá nádherný výhled do okolní malebné krajiny. Milovníky technických vymožeností určitě zaujme 26 metrů hluboká studna, která je poháněna unikátním dřevěným šlapacím kolem.
 • Rychvald – Hrad nechali v polovině 14. století vystavět příslušníci pánů z Kunštátu. Z hradu se do dnešních dnů dochovaly částečné základy paláce a hradeb.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam

Přírodní atraktivity Moravského Krasu

Moravský kras je krajem jeskyní. Nachází se jich tu více než 1100. Navštívit můžete třeba Punkevní jeskyně, Macochu nebo Sloupsko-šošůvské jeskyně. Až Vás jeskyně omrzí a můžete se jet podívat na Býčí skálu, tajemné místo, které by však měly slabší povahy raději vynechat.

 • Býčí skála – tuto vysokou bílou skálu s puklinou a několika otvory najdete ve střední části Moravského krasu, mezi městečky Adamov a Křtiny. Je to místo to místo opředené legendami a slabší jedinci by si možná měli návštěvu rozmyslet. V minulosti se tu uskutečnil tzv. Halštatský pohřeb spojený s lidskými oběťmi, kdy byly brutálně zavražděny desítky lidí i množství zvířat. Údajně je tu cítit silná negativní energie a nejen to. V rozlehlém jeskynním systému je prý slyšet zpěv, výkřiky i volání a objevují se světla tam, kde nejsou žádní lidé. Za temných nocí prý vychází z jeskyní okázalé průvody a za svítání se vrací zpět do hlubin.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • Punkevní jeskyně a propast Macocha – Punkevní jeskyně jsou součástí nejdelšího jeskynního systému v České republice – Amatérské jeskyně, kde délka dosud známých chodeb přesahuje 30 km. Budete se zde procházet mohutnými dómy a chodbami s krápníkovou výzdobou až na dno propasti Macocha. Poté se svezete na motorovém člunu podzemní říčkou Punkvou a zájemci se mohou nechat vyvézt lanovkou k hornímu okraji propasti, jejíž hloubka přesahuje 138 m. Ubytovat se můžete v moderní chatě v obci Suchý, vzdálené 13 km od Macochy.
 • Po stopách starých hutníků, Rudické propadání – jedno z nejúchvatnějších míst Moravského krasu. Místo, kde se neutuchající síla přírody prolíná s působením člověka a vytváří podivuhodné scenérie. Pojďme po stopách starých hutníků k jeskyním obydlím lovců koní a sobů.
 • Lezecká oblast Kružberk – Celkem 48 lezeckých tras s obtížností od II do IX. Souhrný název Kružberské cvičné skály. Velmi dobře odjištěné skály, vhodné i pro začínající lezce.

Aktivně strávená dovolená v Moravském Krasu

Poznávejte tento malebný kraj za pomoci turistických stezek nebo značených cyklotras. V parných dnech se pak můžete při výletě osvěžit třeba ve vodní nádrži Křetínka u Letovic. Ani za nepříznivého počasí nebudete ochuzeni o vodní hrátky – příjemný čas můžete strávit třeba v bazénu a aquaparku v Blansku. A pokud Vás kolo ani pěší výlety již nebaví, pujčte si koloběžku nebo projeďte zajímavá místa na vozítku segway.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990