Chalupa - Mlýnický Dvůr

Mlýnický Dvůr je vesnice, část obce Červená Voda v okrese Ústí nad Orlicí. Nachází se asi 4 km na jih od Červené Vody.

Červená Voda je svojí polohou velmi dobrým výchozím místem za turistickými cíly nebo k jinému užití volného času v letních i zimních měsících.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Mlýnický Dvůr

(kód objektu: 2191)

Lokalita: Orlické hory - Mlýnický Dvůr
Koupání: 5 km
Bazén:
Maximální počet osob: 24
Parkování: Otevřené Mimo pozemek, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 6
Obchod: 100 m
Restaurace: 5 km
Cena od: 22 330 Kč za týden

Dobře zařízená a zrekonstruovaná bývalá fara s venkovním bazénem, saunou a zahradním krbem situovaná na prostorném pozemku v malé obci na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Doporučujeme nejen pro rodiny s …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Místní památka

  • Kostel Narození P. Marie z roku 1575

Památky v okolí

  • Kříž na Křížové hoře z roku 1800
  • Kaple na horním konci u Orlického lesa
  • Králíky – vojenské muzeum.
  • Bouda a Hůrka dělostřelecká tvrz

Přírodní atraktivity

  • Králický Sněžník (1424 m n.m.) – nejvyšší vrchol Pardubického kraje s jedinečným kruhovým výhledem zejména na Hrubý Jeseník, Orlické hory a Kladskou kotlinu v Polsku. Zbytky bývalé rozhledny zbořené v roce 1973. Pod vrcholem pramen řeky Moravy a nedaleko u základů bývalé Liechtensteinovy chaty soška Slůněte – dnešní symbol Králického Sněžníku.
  • Suchý Vrch (995 m n.m.) a tvrz Bouda – Nejvyšší hora Bukovohorské hornatiny. Na vrcholu turistická chata s 32m vysokou rozhlednou. Tvrz Bouda – největší v původní podobě zpřístupněný objekt československého opevnění z let 1935–1938 na Králicku.
  • Pramen řeky Tiché Orlice – Z Králík po žluté turistické značce. *Hedeč, klášter 2,5 km, *Hedeč, rozcestí, 3 km, *rozhledna na vrchu Val 3,5 km, (totožně jako na rozhlednu na vrchu Val) *Horní Orlice 4 km. Dále zvláštní značení (žlutý půlměsíc v bílém poli) *Horní Orlice – pramen 5 km.

Ubytování

Ubytovat se zde můžete v dobře zařízené a zrekonstruované bývalé faře s venkovním bazénem, saunou a zahradním krbem. Objekt je situovaný na prostorném pozemku v malé obci na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Doporučujeme nejen pro rodiny s dětmi (k dispozici plocha pro míčové hry, dětský domeček a houpačka), ale i pro příznivce turistiky, cykloturistiky a rybaření. Během Vaší dovolené doporučujeme navštívit přehradu Pastviny (15 km) nebo termální koupaliště ve Velkých Losinách (25 km).

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990