Ubytování Mažice

Jihočeská obec Mažice, nacházející se nedaleko Veselí nad Lužnicí, je ideálním místem pro Vaši dovolenou. Obec se nachází v klidné oblasti obklopené lesy, loukami a rybníky, ale daleko to není ani za kulturou a historií do větších měst, jako Soběslav, nebo Veselí nad Lužnicí.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Mažice

(kód objektu: 2770)

Lokalita: Jižní Čechy - Mažice
Koupání: 2 km
Bazén:
Maximální počet osob: 4+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 50 m
Restaurace: 50 m
Cena od: 11 970 Kč za týden

Pěkně zařízená chalupa s bazénem situovaná v malebné jihočeské vesnici. Z oken chalupy je nádherný výhled na pěknou náves se zátiším rybníka a blatského kostelíka. Během letních měsíců je v …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Selské baroko – Mažice jsou vyhlášeny jako vesnická památková rezervace díky zachovalým lidovým stavbám, postaveným ve stylu tzv. Selského baroka. Obdivovat zde můžete místní náves, kde se nachízí honosné blatské statky.

  Kaple sv. Anny – v obci se nachází kaple sv. Jany, pocházející z druhé poloviny 19. století. Kaple stojí ve středu obce, na návsi u rybníka.

  Barokní most – zajímavostí v Mažicích je i kamenný barokní most, na kterém se nachází kaplička se soškou sv. Jana Nepomuckého.

  Kovárna – bývalá kovárna byla předělána na pohostinství a na památku minulých dob pohostinství nese jméno „Na Kovárně“.

 • Památky v okolí:

  Stará radnice ve Veselí nad Lužnicí – původní radnice zde stála ještě před rokem 1579, kdy vyhořela. Poté zde byla postavena další, v renesančním slohu. I ta bohužel vyhořela. Postupně byla opravována a dostavována. Součástí objetku je i bývalý pivovar.

  Husův pomník – ve Veselí nad Lužnicí se v místním městském parku Na Zastávce nachází pomník mistra Jana Husa z roku 1915

  Kostel sv. Petra a Pavla v Soběslavi – tento gotický kostel, pocházející z let 1493–1518, je zajímavý především síťovou klenbou nad kněžištěm a v chrámové lodi vzácnou sklípkovou klenbou. U kostela se vypíná 68 metrů vysoká věž.

  Rožmberský hrad – středověký hrad, založený Jindřichem z Rožmberka, dnes slouží už jen jako kulturní dům. Dříve v něm ale sídlil purkrabí a hrad byl obehnán hradbami, zdobenými čtyřmi baštami a vodním příkopem.

  Bechyňská brána a věž Kotnov – již z daleka viditelná věž Kotnov je dominantou Tábora. K věži přiléhá poslední dochovaná městská brána – Bechyňská.

  Táborská radnice – když se radnice stavěla, stavitelé si na ní dali opravdu záležet. Přestože byla v minulosti několikrát poničena, vždy byla zrestaurována. Proto dnes můžete obdivovat tuto krásnou budovu z počátku 16. století.

  Táborské středověké podzemí – jedná se o komplex podzemních prostor a chodeb, představující zvlášť vyhledávanou táborskou raritu. Chodby vznikaly od 15. století hloubením sklepů pod jednotlivými domy. Do podzemí se vchází z Husitského muzea.

  Červená Lhota – Červená Lhota bývala tvrzí. Stavba ze 14. století byla po roce 1530 přestavěna do renesančního zámku. Zámek leží hned u jezera a k patří k němu i zámecký park s kaplí Nejsvětější Trojice.

  Kamenná kašna – kašna se nachází ve středu náměstí v Soběslavi a je ozdobena sochou sv. Floriana. Poblíž kašny pak stojí Mariánský sloup s korintskou hlavicí a pozlacenou sochou Panny Marie.

Přírodní atraktivity

Dráchovské tůně – přírodní rezervace chránící skupinu tůněk v nivě Lužnice, kde se vyskytuje mnoho ohrožených druhů rostlin a živočichů. Kromě tůní rezervace zahrnuje i několik slepých ramen. Mezi rameny a tůněmi se nachází poslední zachované původní vlhké louky.

Borkovická blata – chráněné území, ležící nedaleko obce Mažice. Spolu s přírodní rezervací Kozohludky chrání území, na kterém se nachází zachovalý fragment ekosystému ručně vytěženho rašeliniště s charakteristickou flórou a faunou. Rezervací prochází také naučná stezka.

Chýnovské jeskyně – tento složitý krasový systém, vytvořený v krystalických vápencích, se nachází na úbočí Pacovy hory poblíž Dolních Hořic. V těchto jeskyních nenajdete typické krápníky, ale uvidíte zde unikátní svéráznou modelaci jeskynních prostor a mimořáně zajímavé zbarvení stropů a stěn jeskyně.

Veselské pískovny – oblast bývalých pískoven, kde se vyskytují jedinečné a většinou i chráněné druhy rostlin i živočichů. K pískovně patří i lokalita Pískový přesyp, což je téměř hektar velká poušť s jedinešnou faunou a flórou. Nachází se zde 7 km dlouhá naučná stezka, která Vás provede po hrázích těchto bývalých pískoven.

Aktivní dovolená

V jižních Čechách se nebudete nikdy nudit. Pokud chcete Vaši dovolenou strávit jinak, než luštěním křížovek, nabízí se Vám zde spousta turistických tras, nabízejících krásně a příjemné výlety. Najdete zde také nekonečné cyklostezky, takže doporučujeme vzít s sebou kola. Jelikož jsou jižní Čechy krajem rybníků, bude se zde líbit jak rybářům, tak i milovníkům vodních radovánek. V Mažicích se také nachází farma Blaťák Mažice, kde majitelé chovají koně a další hospodářská zvířata. Je zde možnost půjčit si koně a vyrazit na projížďku po okolí. Pravidelně se zde také konají závody na koních.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990