Ubytování Lužické hory

Pokud přemýšlíte, kam na dovolenou, a máte rádi přírodu, sport, kulturu i netradiční zážitky, Lužické hory Vás nezklamou. Vyberte si z naší nabídky chat a chalup a toulejte se a poznávejte tento kraj, který je známý především díky architektonické zvláštnosti Ještědu.

Nalezeno 4 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Polevsko

(kód objektu: 3764)

Lokalita: Lužické hory - Polevsko
Koupání: 14 km
Maximální počet osob: 8
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1 km
Cena od: 19 740 Kč za týden

Nádherná částečně roubená chalupa s prostornou velmi pečlivě udržovanou zahradou se nachází na krásném místě na okraji obce. Velmi klidné a pěkné prostředí, doporučujeme pro relaxační dovolenou. …

Detail ubytování

Chata - Líska

(kód objektu: 3095)

Lokalita: Lužické hory - Líska
Koupání: 5 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6+1
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Restaurace: 5 km
Cena od: 17 920 Kč za týden

Nově zrekonstruovaná chalupa vybavená s láskou a citem ve vintage stylu. Hostům je k dispozici obývací pokoj se zastřešenou terasou, kde si budete moci odpočinout a také se na zahradě …

Detail ubytování

Apartmán - Proseč pod Ještědem

(kód objektu: 3250)

Lokalita: Lužické hory - Proseč pod Ještědem
Koupání: 10 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8+2
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 5 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 17 080 Kč za týden

Prostorný, velice pěkně vybavený apartmán s bazénem a krásným výhledem do okolní krajiny se nachází 10 km od Ještědu. Milovníky golfu nadchne nedaleké golfové hřiště a rodinám s dětmi doporučujeme …

Detail ubytování

Chalupa - Mařenice

(kód objektu: 1843)

Lokalita: Lužické hory - Mařenice
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 600 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 9 520 Kč za týden

Velice pěkný rekreační domek s velkou zahradou leží v srdci Lužických hor. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Památky a kultura v Lužických horách

Lužické hory rozhodně nejsou chudý kraj na památky a zajímavosti z oblasti kultury. Navštívit zde můžete různé hrady a zámky, muzea, kde nejznámější a největší je Severočeské muzeum a skoro povinností je navštívit dominantu této oblasti – Ještěd.

 • Ještěd – tento slavný horský hotel s restaurací se nachází na vrcholu Ještědského hřbetu a nabízí nádherný výhled na Liberec a okolí. Můžete odtud uskutečnit výlety do okolí, například do Jizerských hor, Lázní Libverda, na zámky Sychrov nebo Frýdlant. Nahoru se dostanete buď pěšky, autem nebo lanovkou, dolů můžete sjet třeba zapůjčenou koloběžkou.
  K ubytování v podještědí nabízíme chalupu v obci Proseč pod Ještědem.
 • Severočeské muzeum v Liberci – muzeum patří mezi největší v České republice a prohlédnout si zde můžete například druhou největší sbírku orientálních koberců ČR, přírodovědnou expozici, expozici dějin Liberecka, nebo výstavu mechanických hudebních automatů.
 • hrad Grabštejn – klenotem prohlídky tohoto hradu ze 13. stolení je renesanční kaple sv. Barbory s bohatou malířskou výzdobou z období pozdní renesance, která je v Čechách naprosto unikátní. Na návštěvníky tu dále čeká například prohlídka gotického sklepení, hradní věže nebo množství pokojů, vybavených převážně původním nábytkem, obrazy a dalšími doplňky.
 • Fredevald – Pustý zámek – Hrad založen dříve než nedaleká obec Kamenice, tedy někdy ve 14. století. Poprvé zmíněn až v roce 1402. V 15. století během válek byl natolik poškozen, že už se asi nikomu jej nechtělo opravovat, od té doby pustne. Dnes jsou zachované jen zbytky hradby.
 • Hrad Frýdštejn – zřícenina hradu leží v obci Frýdštejn u Malé Skály v okrese Jablonec nad Nisou. Hrad Frýdštejn byl zřístupněn veřejnosti v 90. letech minulého století. Nálezy z doby osídlení hradu se nacházejí ve sbírkách turnovského muzea. V současné době je hrad ve vlastnictví obce Frýdštejn.Z hradní věže se nabízí pěkný výhled na okolní malebnou krajinu Maloskalska. 15 km se nachází námi nabízená prostorná a hezky zařízená chalupa..
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • zámek Lemberk – zámek se nachází v obci Lvová u Jablonného v Podještědí. Součástí zámku byl původně i raně barokní Bredovský letohrádek, který stojí nedaleko. Uvnitř objektu patří mezi nejzajímavější prostory barokní kaple Seslání Ducha svatého, Bajkový sál, vrchnostenská kancelář či černá kuchyně.
  Jen asi 10 km odtud leží obec Velenice, kde Vám nabízíme stylově zařízenou roubenku k pronajmutí.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • Národní přírodní památka Zlatý vrch – čedičový pahorek s unikátními čedičovými sloupy dlouhými až 27 m, tedy delšímu než na známé Panské skále.
 • Přírodní rezervace Klíč – dominantní kuželovitý vrch v CHKO Lužické hory, na vrcholu Klíče panuje horské klima. Z vrcholové plošiny je nádherný kruhový rozhled.
 • Přírodní rezervace Vápenka – geologicky unikátní oblast kde se stýkají všechny geologické jednotky vyskytující se v severních Čechách. Druhově bohaté lesní porosty.

Odpočinkové aktivity v Liberci

Pokud do své dovolené zahrnete klidnější a relaxační program, doporučujeme navštívit zoologickou zahradu s bílými tygry, centrum Babylon, kde si můžete vybrat z široké nabídky strávení volného času, nebo nejnavštěvovanější geologický útvar Panskou skálu.

 • Zoologická zahrada – liberecká ZOO oslavila v roce 2013 své 94. narozeniny a je tak nejstarší zoologickou zahradou v bývalém Československu. Jako jediná v ČR chová bílé tygry a je jedinou evropskou zoologickou zahradou, kde můžete uvidět takiny čínské. Zahrada nabízí zážitkový program Ošetřovatelem v Zoo, kde každý starší 18 let může poznat, jak vypadá jeden pracovní den ošetřovatele.
 • Centrum Babylon – milovníky vodních radovánek jistě okouzlí aqaupark ve stylu antických lázní, dále je tu k navštívení první XD Theatr v Česku, adventure golf, casino, bowling, laser game či pro děti lunapark. Pro chytré hlavy je tu dále v nabídce iQ park, což je interaktivní zábavné naučné centrum.
 • Panská skála – jedná se o pozůstatek nevelkého čedičového návrší vyčnívající z náhorní plošiny mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. Celý útvar připomíná píšťaly varhan, a proto je často nazýván Kamenné varhany. Z vrcholu je pěkný výhled na Kamenický Šenov a okolní kopce. Dnes má Panská skála statut národní přírodní památky a je nejnavštěvovanějším geologickým útvarem v Čechách, dobře známým i geologům v zahraničí. Skála je také známá z legendární pohádky pyšná princezna, která se zde natáčela.
  Jen 10 km odtud se nachází krásná obec Sloup v Čechách, kde Vám nabízíme pěknou chatu k pronajmutí.

Ubytování na Liberecku – výběr chat a chalup na Liberecku

Lužické hory a aktivní dovolená

Pokud máte rádi netradiční zážitky, v tomto kraji o ně není nouze. Vybrat si můžete z nepřeberného množství lákavých aktivit, zde Vám uvádíme jen malý příklad. Vždyť zážitek, na který se vzpomíná a který poté můžete vyprávět přátelům, patří mezi nejcennější.

 • Průrva Ploučnice – lahůdka pro vodáky, tunel na řece Ploučnici.
 • paintball – tuto oblíbenou hru si můžete zahrát na hřištích v okolí měst například Liberec, Mladá Boleslav, Česká Lípa, Děčín. Samozřejmostí je zapůjčení vybavení a vybrat si můžete z několika tipů her.
 • motokáry Liberec – tento adrenalinový zážitek si můžete přijet otestovat na vlastní kůži celoročně na největší krytou motokárovou trať v Severních Čechách, do parkovacího domu nákupního centra Forum v centru Liberce.
 • Koloběžky Ještěd – "jednu z nejvyšších hor v Česku můžete sjet na koloběžce hned od dvou půjčoven. Sjezd Ještědu na koloběžce je opravdu adrealinový zážitek, který můžeme vřele doporučit.

Ubytování Lužické hory

K ubytování v Lužických horách nabízíme několik chat a chalup k pronájmu. Lužické hory jsou ideální pro letní rodinou dovolenou, kterou můžete strávit například na chatě Líska, Chalupě Velenice a dalších.
Pokud byste si snad nemohli vybrat tu pro vás nejlepší chatu, můžete zkusit sousední chaty Jizerské hory na východ, nebo Českosaské Švýcarsko na západ od Lužických hor.
Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR a vybrat si svou dovolenou.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990