Ubytování Loučná nad Desnou

Obec zasazena v překrásném, kouzelném prostředí Jeseníků, uprostřed rozlehlých luk s vlnící se trávou a jehličím provoněných lesů. V létě skvělá lokalita pro turistiku, houbaření, v zimě pro lyžování.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Loučná nad Desnou

(kód objektu: 2724)

Lokalita: Jeseníky - Loučná nad Desnou
Koupání: 5 km
Bazén:
Maximální počet osob: 10
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 200 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 23 450 Kč za týden

Luxusně zařízený rekreační objekt s vnitřním bazénem skládající se ze 2 budov. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo v obci můžete vidět několik architektonicky zajímavých budov, hlavně však významné církevní stavby a technické památky. Za ostatními pamětihodnostmi vyražte do okolí.

Místní památky

 • Zámek Loučná – Renesanční stavba ze 17. století s empírovou přestavbou a kaplí
 • Kaple sv. Cyrila a Metoděje – Uvnitř barokní fresky z 18. století
 • Novogotická brána – V krajinářském parku
 • Litinová socha Alžběty – V krajinářském parku
 • Litinová socha Floriána – V krajinářském parku
 • Čarodějnický sloup – Barokní boží muka ze 17. století
 • Hrobka Kleinů – Chráněná hrobka podnikatelské ro­diny
 • Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně – Tato technická památka se pyšní hned několika nej. Je to třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě, elektrárna s největším spádem v České republice a největším výkonem, a její součástí je také největší reverzní vodní turbína v Evropě. Tímto se elektrárna v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Při exkurzi navštívíte technologické provozy v obrovských podzemních prostorách, dolní nádrž i impozantní horní nádrž a dále například uvidíte model s průřezem podzemní elektrárny

Památky v okolí (ve vzdálenosti do 7mi kilometrů)

 • Zámek Velké Losiny – Zámek naleznete na jižním okraji stejnojmenné obce. Je známý díky trojpodlažním arkádám trojkřídlého areálu, ale i kvůli v minulosti konaným čarodějnickým procesům. Ohromí Vás především unikátní rytířský sál vyzdobený koženými tapetami, obrazárna s díly středoevropských malířů nebo osmiboká šestipodlažní věž se zámeckými hodinami. Ve zdejších komnatách byl zčásti natočel film Kladivo na čarodějnice.
 • Ruční papírna Velké Losiny – Manufaktrura na výrobu papírů pracuje nepřetržitě od konce 16. století a je jediná svého druhu v České republice. V Muzeu papíru se seznámíte s tradiční výrobní technikou papíru, dějinami řemesla i řadou technických zajímavostí.

Přírodní památky

Jesenická příroda nabízí spoustu atraktivit k obdivování. Nejsou to jen vysoké, strmé hory a hluboké lesy, ale i vodní plochy. V obci Loučná nad Desnou navíc můžete prozkoumat krásný krajinářský park.

Místní atraktivity

 • Rybník Kocián – Místní rybník uzpůsobený pro sportovní rybolov
 • Krajinářský park – V parku se tyčí 600 let stará, památná lípa a několik soch

Atraktivity v okolí(ve vzdálenosti do 55ti kilometrů)

 • Rešovské vodopády – Největší vodopády Nízkého Jeseníku se nacházejí 8 km od Rýmařova na říčce Huntavě. Nejkrásnějšími partiemi skalnatého údolí se můžete projít po dřevěných lávkách, mostech a schodech.
 • Rašeliniště na Rejvízu – Na Rejvízu začíná nejrozsáhlejší souvislý lesní komplex v Jeseníkách. Turisticky nejoblíbenější je tu Velké mechové jezírko, které je hned po Pradědu nejnavštěvovanějším místem Jeseníků. Na Starém Revízu u skalního masivu v lese najdeme poutní místo Panny Marie Lurdské.
 • Králický Sněžník – Z vrcholu Králického Sněžníku pramení řeka Morava, pramen je ohrazem kamenným památníkem, pod vrcholem je symbol hory malé, kamenné slůně a je zde vyvinut kar s lavinovou dráhou. Padající laviny zde zabraňují vzniku lesa, proto klín bezlesí sahá hluboko do pásma smrčin. Vyskytuje se zde subalpinická flóra.
 • Pastviny – Přehrada napájená řekou Divoká Orlice. Přehrada vyrábí elektrickou energii, chrání před povodněmi a slouží k rekreaci. Největší zátokou je Studenecká zátoka. Původně byla vybudována jako přečerpávací, v době dostavby byla největší elektrárnou tohoto druhu a první elektrárna v ČSR bez stavby strojovny. Během let elektrárna střídavě fungovala a nefungovala a v roce 2000 byla konečně zmodernizována a dodnes běží.
 • Praděd – Prosklený vyhlídkový ochoz ve výšce 73 m je přístupný výtahem a nabízí krásný kruhový výhled na Jeseníky, Králický Sněžník, Orlické hory, Beskydy i Polsko.
  Více o rozhlednách na chcivlastniroz­hlednu.cz

Aktivní dovolená

Okolí Loučné nad Desnou nabízí spoustu turistických stezek, naučných stezek a cyklotras, které Vám otevřou náruč do kouzelné přírody. Pokud si raději užíváte pohodlí a klidu, můžete se vykoupat v přehradě, zarybařit si nebo vyrazit na houby.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990