Chaty a chalupy Lipno

Největší vodní plocha v Česku je již dlouho oblíbenou lokalitou pro dovolenou. Okolí se může pyšnit nádhernou přírodou, zajímavostmi i širokou nabídkou sportovního vyžití.
Lipno a okolí je tak vhodné pro dovolenou s dětmi i se psem. K ubytování Vám nabízíme množství stylově zařízených chat a chalup, ze kterého si jistě vyberete.

Nalezeno 8 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Hrdoňov

(kód objektu: 2860)

Lokalita: Lipno - Hrdoňov
Koupání: 30 m
Maximální počet osob: 7
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 5 km
Restaurace: 30 m
Cena od: 14 770 Kč za týden

100 m od jezera Lipno najdete tuto velmi dobře zařízenou rekreační chalupu. Chalupa se nachází v klidné chatové osadě. Vzhledem ke krásné okolní přírodě, blízkosti koupání a vybudovaným cyklostezkám zde …

Detail ubytování

Chata - Kovářov

(kód objektu: 1413)

Lokalita: Lipno - Kovářov
Koupání: 500 m
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 5 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 13 230 Kč za týden

Velice pěkná a dobře zařízená chata s dětským bazénkem, houpačkou a prostornou terasou s výhledem na jezero (500 m) je vzhledem k umístění vhodná nejen pro ubytování rodiny s …

Detail ubytování

Chata - Frymburk

(kód objektu: 1212)

Lokalita: Lipno - Frymburk
Koupání: 800 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 12 880 Kč za týden

Velmi dobře vybavená chata 800 m od jezera, na klidném místě v těsné blízkosti lesa plného borůvek a hub. Na pěkném oploceném pozemku mohou hosté využívat altán, zahradní krb, ohniště. …

Detail ubytování

Chata - Nové Domky

(kód objektu: 1694)

Lokalita: Lipno - Nové Domky
Koupání: 600 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 3.50 km
Restaurace: 3.50 km
Cena od: 13 510 Kč za týden

Účelně zařízená chata leží v chatové oblasti u Lipenského jezera (na pravém,klidném břehu). Z celého pozemku je krásný výhled na jezero. …

Detail ubytování

Chata - Náhlov

(kód objektu: 1866)

Lokalita: Lipno - Náhlov
Koupání: 3.50 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 3.50 km
Restaurace: 3.50 km
Cena od: 12 390 Kč za týden

Účelně vybavená chata s překrásným výhledem do okolí. …

Detail ubytování

Chata - Jenišov

(kód objektu: 3188)

Lokalita: Lipno - Jenišov
Koupání: 350 m
Bazén:
Maximální počet osob: 13
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 2 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 27 580 Kč za týden

Velmi dobře vybavená chata s vnitřním bazénem a infrasaunou se nachází v rekreační oblasti Jenišov na břehu Lipenského jezera. …

Detail ubytování

Chata - Slupečná

(kód objektu: 3282)

Lokalita: Lipno - Slupečná
Koupání: 1.50 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1.50 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 13 230 Kč za týden

Dobře zařízená chata s vnitřním krbem situovaná 1,5 km od jezera. Na částečně oploceném pozemku je hostům k dispozici ohniště s grilem a zahradní nábytek. Mimo koupání v jezeře doporučujeme …

Detail ubytování

Chalupa - Plánička

(kód objektu: 3306)

Lokalita: Lipno - Plánička
Koupání: 3 km
Maximální počet osob: 8+2
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 2 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 12 600 Kč za týden

Dobře zařízená polovina rekreační chalupy se samostatným vchodem se nachází 3 km od jezera Lipno. Vhodné ubytování pro rodinu s dětmi – malým návštěvníkům je k dispozici pískoviště a dětská …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Údolní nádrž Lipno se rozkládá v Chráněné krajinné oblasti ŠUMAVA. Možností kam se vydat na výlet v Lipenském regionu je mnoho.

 • Hrad Rožmberk – jedná se o nejstarší sídlo Rožmberků. Na hradu byl přechodně vězněn v roce 1394 český král Václav IV. Za husitských válek byl dvakrát vypálen. Hrad i celá původní část města byly obehnány hradbami zdobenými čtyřmi baštami a vodním příkopem. S hradním palácem je spojena okrouhlá věž Hláska, která je ve sklepní místnosti zaklenuta hvězdicovitou klenbou. V prvním patře byla s palácem spojena padacím mostem. V 18. století byl hrad přeměněn v pivovar. V jižní části hradní budovy je dnes kulturní dům. Nově zde funguje také informační centrum. Návštěvníkům je zpřístupněna i hradní věž.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam

Odpočinkové aktivity na Lipně

Lipno a okolí nabízí velké množství volnočasových aktivit, zajímavostí je jediná stezka v korunách stromů v ČR. Za návštěvu stojí lanový park Lipno, ze kterého si odnesete spoustu zážitků. A ani za nepříznivého počasí si nemusíte zoufat a jednoduše se jděte pobavit do vodního ráje Aquaworldu.

 • Stezka v korunách stromů s tobogánem – navštivte první a jedinou stezku korunami stromů v České republice. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží. Nachází se tu 3 zážitkové stanice s lanovými prvky a vyzkoušet můžete i jízdu unikátním nejdelším tobogánem svého druhu v ČR. Stezka se nachází v obci Lipno nad Vltavou, kde Vám nabízíme k pronájmu pěknou chalupu s výhledem na jezero.
 • lanový park Lipno – v lanovém parku Lipno zažijete jedinečné dobrodružství na lanových překážkách s krásným výhledem na lipenské jezero. Park nabízí přes 500 m dobrodružství na lanových překážkách, dětský okruh, zábavné trampolíny a specialitou je zde 150 m dlouhý Fly sjezd na kladce, který opravdu stojí za to.
 • Aquaworld Lipno – v největším vodním ráji na Lipensku si odpočinete a užijete opravdové vodní hrátky za každého počasí. V Aquaworldu je pro Vás připravena řada atrakcí a služeb, mezi něž patří obdélníkový plavecký bazén, kruhový bazén s atrakcemi, divoká řeka s peřejemi a protiproudem, dětské brouzdaliště s vodním hříbkem, whirlpool, bazének s masážními tryskami, perličková deska se vzduchovým roštem, tlaková sprcha nebo perličková sedačka se vzduchovými tryskami. Zrelaxovat se můžete též ve finské sauně.
 • přehradní nádrž Lipno – ano Lipno ač se o něm často mluví jako o jezeře, je skutečně především přehrada, vytvořená za účelem získávání elektrické energie pomocí podzemní hydroelektrárny. Lipno je také známo tím že na jeho dně spočívá i starobinec ve kterém působil Jára Cimrman a kde tvořil své zdravotnické scénky dnes zvané psychodrama. O něm se dnes dá jen říci že „… dnes tam vlhko je, ale jestli tenkrát to už se nedá určit“.

Sportovní aktivity u Lipna

Lipno je oblíbenou rekreační destinací. Mnoho návštěvníků se sem rádo vrací, a to také díky rozmanité nabídce volnočasových aktivit. Okolí Lipna je jako stvořené pro pěší turistiku, vodní turistiku a ani cyklisté a in-line bruslaři nepřijdou zkrátka, k dispozici jim tu jsou kvalitní stezky. S ubytováním na lipně si nemusíte dělat vrásky, máme pro Vás bohatou nabídku chat, chalup i apartmánů k pronajmutí, například v obcích Lojzovy Paseky, Jenišov, Maňava, Frymburk, Lipně nad Vltavou a dalších.

 • jezerní cyklo-inline stezka na Lipně – 11,5 km dlouhá stezka vedoucí mezi Lipnem nad Vltavou a Frymburkem nabízí nádherné výhledy na jezero, ale hlavně pestré houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy. Stezka vede po celé délce mimo silniční provoz a osmikilometrový úsek mezi Lipnem a Frymburkem je dokonce uměle osvětlen, takže se dá jezdit i večer.
 • vodní turistika – Cesta po vodě představuje příjemnou a vzrušující formu putování i poznávání přírodních a kulturních krás země a lipenské okolí je pro tuto aktivitu jako stvořené. Využijte tedy nabídky mnoha půjčoven a vyražte na vodu, je to báječný způsob trávení dovolené, ať už se rozhodnete pro kajak, kanoi nebo raft. A že jste na vodě ještě nebyli? Právě pro Vás je tu připraveno velké množství vodáckých kurzů.
 • pěší turistika – lipenské léto je díky svému klimatu ideální pro pěší turistiku. Vydejte se na Vítkův hrádek – nejvýše položenou zříceninu hradu v Čechách, Alpskou vyhlídku, do okolí Schwarzenberského kanálu nebo na vrchol Kramolín, kde se pokocháte výhledem na jezero i obec Lipno.

Tipy na výlety od priroda.cz

 • Lipno – aneb co je to vlastně to Lipno zač ?
 • Opatská naučná stezka – k pramenům věčného mládí. Od Vyšebrodského kláštera, lesem podél potoka, kolem Wolfgangova vodopádu až k prameni mládí :-)
 • Ekozóna na Vřesné – a pak že to nejde. V rákosinách zátoky Vřesná, dobrovolníci vytvořili uměle vybudované stanoviště pro vodní živočichy, bezpečná místa pro pro ryby, tůňky pro obojživelníky a plovoucí hnízdní ostrovy pro ptáky.

Ubytování na Lipně

U Lipna nabízíme téměře dvě desítky různých chat, chalup a apartmánů k pronajmutí.
Ze všech ubytování je to k přehradě téměř co by kamenem dohodil, takže vaše letní dovolená u vody může směle začít.
Přibližně polovina nabízených objektů je pronajímána i v zimě, kdy se Lipno mění z vodního na lyžařský ráj.
Pokud byste si snad nemohli vybrat tu pro vás nejlepší chatu, můžete zkusit sousední chaty na Šumavě, nebo ubytování v jižních Čechách. Pokud toužíte po blízkosti přehrady, určitě zkuste náš výběr ubytování u přehrad, s několika desítkami chat a chalup nejvýše 2 km od přehrady. Pro rybáře pak doporučujeme chaty k rybaření.
Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990