Ubytování - Libín

Obec Libín leží na trase České Budějovice – Třeboň asi 10km od Lišova. Vesnice Libín leží v průměrné výšce 457 metrů nad mořem. Pro využití volného času je v obci k dispozici koupaliště a sportovní hriště. V okolí najdeme zejména rybníky a zalesněnou krajinu. Je zde řada zajímavostí, které stojí za to navštívit.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Libín

(kód objektu: 1721)

Lokalita: Jižní Čechy - Libín
Koupání: 1 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 100 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 7 280 Kč za týden

Pěkná typická vesnická rekreační chalupa s terasou vhodná pro pobyt s dětmi nachází se v malé jihočeské vesničce 9 km od Třeboně. …

Detail ubytování

Chata - Libín

(kód objektu: 2443)

Lokalita: Jižní Čechy - Libín
Koupání: 15 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1.40 km
Restaurace: 1.40 km
Cena od: 14 000 Kč za týden

Prostorná rekreačně zařízená chata s terasou situovaná v lese na břehu Spolského rybníka, v chatové osadě 15 km od Třeboně a Českých Budějovic. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kaple Nejsvětějšího srdce Ježíšova – na návsi

  lidová arcitektura

 • Památky v okolí

  Spolský mlýn s kapličkou – byl postaven v r.1861. Voda byla přiváděna náhonem ze Spolského potoka. Později byla přistavěna pila. Po melioracích v r.1962 je náhon neprůtočný. Dnes je celý objekt v majetku města Třeboně a slouží k výrobě běžného sortimentu řeziva.

  Rozhledna Libín – rozhledna na vrchu Libín patří k nejstarším u nás. Libín je 1096 metrù vysoká hora 4 km jižnì od Prachatic. Je nejvyšším vrcholem Šumavského podhúří a nabízela vždy nádherný kruhový výhled.

  Třeboň – Schwarzenberská hrobka – Novogotická centrální stavba kaple s pohřební kryptou postavená podle projektu Jana Schmidta, upraveného D. Deworetzkym v letech 1874–77. Vzhledem k blízkosti rybníků odizolována olověnými deskami. Doloženy pohřby 27 členů rodové primogenitury

Přírodní atraktivity

Obec Spolí – Spolský rybník – 124 ha u vsi téhož jména z r.1372 je zachována připomínka louka pod rybníkem u vsi Spolí. Nynější rybník zřídil Jakub Krčín z Jelčan. Zahájení chatařského života Spolského rybníka je možno datovat od roku 1953. Před tímto datem sloužil „Spolák“ především stanařům.

Chráněná krajinná oblast Třeboňsko

Aktivní dovolená

Na letní dovolené se můžete procházet turistickými stezkami v okolí, provést turistický výšlap na rozhlednu Libín nebo navštívit lanový park Libín, který přitahuje turisty z dalekého okolí. Pro milovníky cykloturistiky jsou zde vyznačené cyklistické stezky. Koupání je nedaleko v Křišťanově a Prachaticích. A lesní procházky? Všude, kam oko pohlédne .

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990