Ubytování Ledenice

Obec Ledenice se nachází v klidném kraji nedaleko Českých Budějovic. Můžete zde prožít ničím nerušenou dovolenou, ale nic nebrání ani tomu, vydat se prozkoumávat okolní památky a krásy.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Ledenice

(kód objektu: 3669)

Lokalita: Jižní Čechy - Ledenice
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 500 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 8 820 Kč za týden

Prostorná dobře zařízená chalupa s terasou a grilem vhodná pro rodinnou dovolenou spojenou s cykloturistikou a poznáváním jižních Čech. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Historické a válečné muzeum – v muzeu jsou k vidění převážně vozidla a dobové dopňky z dob II. Světové války jak vojsk spojeneckých, tak německých. Najdou se ale i další exponáty. Je zde také možnost projížďky terénními vozidly.

  Kostel sv. Vavřince – raně gotický kostel pochází z doby kolem roku 1300. Později mu byla přistavěna barokní věž.

  Kamenný pranýř – v zahradě u školy se nachází kamenný pranýř z 2. poloviny 17. století.

 • Památky v okolí:

  Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. Četné dary místních občanů i krajanů v cizině podnítily výstavbu nové účelové muzejní budovy.

  Náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích – klenotem Českých Budějovic je jejich historické jádro s množstvím cenných církevních i světových staveb, s gotickými, renesančními a hlavně pak barokními domy a s unikátně zachovaným podloubím.

  Černá věž v Českých Budějovicích – nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů.

  Hluboká – zámek je ideálním výletním cílem pro milovníky historie. Se svými 140 pokoji a 11 věžemi nabízí několik variant prohlídek, zhlédnout tu můžete přepychové sály, zámeckou kuchyni, podívat se můžete i na vyhlídkovou věž a v zámecké jízdárně můžete vidět expozici jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Nechybí zde ani romantický zámecký park.

  Trocnov – rodiště Jana Žižky je oblíbeným výletním místem, které leží jen 3 km od Borovan. Obcí vede značený okruh pro turisty.

  Technické muzeum Žumberk – muzeum je zaměřeno na elektroniku, elektriku, mechaniku a optiku z 20. – 70. let minulého století. V současné době obsahuje muzejní sbírka kolem 50ti exponátů, ale stále se rozrůstá. Muzeum je otevřeno pouze o letních a velikonočních prázdninách.

  Park exotických zvířat – zoologická zahrada Dvorec je poměrně mladou zahradou čítající v současné době na 200ks zvířat v 70ti druzích. Nečastěji zde narazíte na šelmy a primáty.

  Milníky – v krajině v okolí Trhových Svin se můžete setkat s charakteris­tickými prvky – kamennými milníky z 18. století, které naznačují směr a vzdálenost k nejbližším městům

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Trhových Svinech – tento původně raně gotický kostel ze 13. století, byl ve 2. polovině 15. století přestavěn. Uvnitř můžete obdivovat barokní oltář z první poloviny 18. století a krásnou sochařskou výzdobu.

  Svatá Trojice (Trhové Sviny) – tento poutní kostel je patrně nejpůsobivější památkou Trhových Svinů. Stavba má tři oltáře, trojici štítů a věžiček a je obklopena šestibokým ambitem se třemi věžicemi. V trojboké kapli se skrývá pramen vody, kterému bývá připisována léčivá moc.

Přírodní atraktivity

Terčino údolí – přírodně – krajinářský park, osázen mnoha cizokrajinnými rostlinami (mnoho z nich už zmizelo), byl založen v 2. polovině 18. století. Kromě přírody zde můžete obdivovat i krásnou vstupní bránu z roku 1797, nebo empírový lázeňský dům Václavovy lázně ze stejné doby.

Červené blato – přírodní rezervace Červené blato se rozprostírá na jihzápadním okraji CHKO Třeboňsko. Rezervace byla vyhlášena v roce 1953 k ochraně přirozeného rostlinného pokryvu na tomto území.

Rybníky Svět a Rožmberk – 2 z největších a nejznámnějších rybníků v Čechách patří k oblíbeným a vyhledávaným rekreačním cílům.

Holubovské hádce – přírodní rezervace je součástí CHKO Blanský les a chrání komplex relitktních hadcových borů a vegetace skalních štěrbin hadcových substrátů.

Dívčí kámen – zřícenina původního rožmberského hradu, který stával nad soutokem Křemžského potoka a Vltavy. Kolem zříceniny se pak rozkládá přírodní rezervace a pravěká archeologická lokalita.

Aktivní dovolená

Pokud rádi trávíte svou dovolenou aktivně, přivezte si s sebou kolo, protože v okolí Ledenic se nachází nejrůznější cyklostezky. Kromě cyklostezek můžete využít i turistických tras pro kratší či delší pěší výlety. K vodě to také není daleko, jelikož jižní Čechy jsou krajem rybníků, jistě zde najdete některý, u kterého se Vám bude líbit.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990