Ubytování - Kvašťov

Kvašťov je malá vesnice, část obce Chyšky v okrese Písek. Nachází se asi 1,5 km na jihovýchod od Chyšek. Obec Kvašťov je malebná vesnice v jižních Čechách, nabízející vhodné prostředí pro Vaši dovolenou. Vydejte se objevovat tento kraj rybníků a bohaté historie.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Kvašťov

(kód objektu: 3495)

Lokalita: Jižní Čechy - Kvašťov
Koupání: 500 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 2 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 7 000 Kč za týden

Pěkná moderně zařízená chata s pergolou a krbem a s vyhlídkou do krásné přírody. Velmi klidné místo. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kamenná zvonice s obrázkem svaté Terezie se nachází v středu vesnice. Zvonice nese dataci 1895.

  V terase nedaleko od zvonice se nachází kamenný kříž s datací 1873.

  Drobný křížek je u komunikace do vesnice.

  Další drobný kříž se nalézá těsně před vsí, na vršíku.

 • Památky v okolí

  Borotín – zřícenina hradu se nachází na skalnatém ostrohu nad rybníkem u obce Borotín, asi 11 km severozápadně od Tábora. Po mnoha válkách poničený hrad zpustl a zachovalo se z něj několik mohutných zdí, díky, kterým má i dodnes monumentální podobu.

  Zámek Orlík se tyčí na skále nad Orlickým jezerem. Zámek se nachází na Písecku v Jihočeském kraji. Na zámku je téměř 150 místností včetně chodeb a přilehlých prostorů. Desetina z nich je upravena k prohlídkové tra­se.

  Vysoký Chlumec – raně gotický hrad z r. 1382 postavil oblíbenec krále Václava IV. Purkart z Janovic. Od r. 1474 je v držení Lobkoviců. Při úpravách hradu byl povolán stavitel Jiří Aichbauer. Malířská výzdoba interiérů pochází až ze 2. pol. 18. stol. Hrad je zachovaný.

Přírodní atraktivity

Javorová skála – nejvyšší vrchol Středočeské pahorkatiny, Javorová skála (723 m), leží severně od Jistebnice. Přestože je Javorová skála nejvyšším vrcholem této oblasti, terén a vzrostlý les nevytvářejí podmínky pro výhledy do krajiny.

Vodní nádrž Orlík Radava – je ideálním místem pro vodní rekreaci, plachtění nebo serfování. Na jezeře je provozována osobní lodní doprava a v okolí se nachází celá řada historických památek.

Aktivní dovolená

Okolí je vhodné pro pěší turistiku a cykloturistiku. Je zde velmi krásná nedotčená příroda, dominantu podhorského rázu podtrhují lesní porosty, které turistu přímo lákají k houbaření a sběru lesních plodů. Obec Chyšky je součástí přírodního parku Jistebnická vrchovina.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990