Ubytování Ktová

Obec Ktová leží uprostřed lesů, luk a dominantních vodních ploch, které vybízejí k rekreaci. Okolí nabízí i nespočet historických památek.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Ktová

(kód objektu: 2102)

Lokalita: Český ráj - Ktová
Koupání: 7 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 120 m
Restaurace: 1 km
Cena od: 8 540 Kč za týden

Stylově zařízená roubenka s terasou a oplocenou zahradou nacházející se v malé obci pod zříceninou hradu Trosky. Za objektem protéká potok Libuňka,přístupný ze zahrady,který dotváří večerní romantické posezení.Do svého dovolenkového …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici můžete vidět několik architektonicky zajímavých budov, za ostatními pamětihodnostmi pak vyražte do okolí.

Místní památky

 • Smírčí kříž – Poblíž cesty do Kabátů
 • Socha Panny Marie Immaculaty – S železným plůtkem a brankou

Památky v okolí (ve vzdálenosti do 20ti kilometrů)

 • Zámek Hrubá Skála – Krásný zámek ze 14. století, stojící na pískovcové skále s hradní vyhlídkovou věží. V létě se zde každoročně koná akce nazvaná Poznej středověk.
 • hrad Trosky – Bizardní zřícenina a dominanta Českého ráje ze 14. století, stal se nedobytným hradem, vystavěným na čedičových skalách. Do nebes se tyčí dvě populární věže, jež nesou jména Baba a Panna.
 • Hrad Kost – Nejdochovalejší středověký hrad v Čechách s unikátními exponáty, např. zvláštně vytesanou Pannou Marií, prostřeleným obrazem nebo třeba mučírnou.

Přírodní atraktivity

V Ktové a především v jejím okolí se zračí několik zajímavých a krásných přírodních atraktivit, jako jsou jeskyně, skály nebo rybníky.

 • Libuňka – chráněná přírodní památka, jedná se o říčku, která má specifické meandry, žije zde několik ohrožených druhů živočichů
 • Bozkovské jeskyně – Dolomitové jeskyně s dechberoucími krasovými jevy. Kromě fantazii probouzejících útvarů zde můžete obdivovat netopýry ušaté.
 • Jinolické rybníky – 3 velké rybníky, jmenují se Oborský rybník, rybník Němeček a rybník Vražda
 • Klokočské skály – Skalní město se skládá ze dvou částí, Betlémských skal a Klokočských skal. V Klokočských skalách se nachází jeskyně Postojna, někdy též nazývána Amerika. Je největší pseudokrasovou jeskyní v Českém ráji a je také atraktivním místem pro filmaře. Natáčela se zde například pohádka S čerty nejsou žerty. Uvnitř se nachází množství úzkých uliček, které ústí do překvapivě velkých prostor. Nezapomeňte si s sebou však baterku. Dále tu stojí za navštívení turisty oblíbené Klokočské průchody, což je 70 metrů dlouhá, hluboká rozsedlina ve skalní stěně mezi Klokočskými a Betlémskými skalami.
 • Prachovské skály – Platí za jedno z nejnavštěvo­vanějších skalních měst a nacházejí se asi 10 km severozápadně od Jičína. Vybrat si můžete ze dvou turistických okruhů a hustá síť turistických značek Vás provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. Mezi nejnavštěvovanější místa tohoto ráje horolezců patří Vyhlídka Českého ráje, Americká sluj, vyhlídka prof. Hekena či Císařská chodba. V horkých letních dnech se unavení turisté mohou osvěžit v přírodním koupališti U Pelíška, pojmenovaném po duchu těchto skal.
 • Kopicův statek – Jedná se o unikátní roubenou usedlost stojící o samotě asi 1 km východně od vesnice Kacanovy na Turnovsku. Od statku vede značený prohlídkový okruh, který vás provede pískovcovým údolím se skalními reliéfy, které byly zhotoveny v letech 1940 až 1978. Do skal jsou tu pod širým nebem vytesány postavy z českých dějin, doplněné verši.
 • Trosky – Dominantu Českého ráje naleznete u obce Troskovice v okrese Semily. Tento hrad, skládající se ze dvou věží – Baba a Panna, nabízí nejen nádherný výhled do dalekého okolí, ale ve svém nitru ukrývá i dosud neprobádané tajné chodby.
 • Kozákov – Nejvyšší hora Českého ráje a Podkrkonoší je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled na Český ráj i Krkonoše, za příznivých podmínek tu často potkáte příznivce paraglidingu.

Aktivní dovolená

Ktová a její okolí nabízí spoustu zábavy a akce. Užívejte si vody, plavání a rybaření v Jinolických rybnících, campujte, využijte turistické a cyklistické trasy, zastavte se na diskotéce. Navíc si můžete projet Prachovské skály na koňském hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990