Krušné hory ubytování

Hory a strmá údolí, hluboké lesy, hrady, zámky, pěší a cyklistické stezky, horolezectví, hornictví a lázně. To vše dává Krušným horám svůj nezaměnitelný ráz. Pokud tedy přemýšlíte, kam na dovolenou, vyražte na severozápad Čech.
Nabízíme Vám kvalitní ubytování pro Vaši dovolenou v Krušných horách.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Bublava

(kód objektu: 3309)

Lokalita: Krušné hory - Bublava
Koupání: 500 m
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1 km
Restaurace: 800 m
Cena od: 12 810 Kč za týden

Účelně zařízená nově postavená chata s velmi prostorným pozemkem situovaná v obci Bublava na vrcholku Krušných hor. Nezapomeňte navštívit blízký aquapark Schöneck, či známý hrad Loket. Příznivcům turistiky a cykloturistiky …

Detail ubytování

Chata - Jáchymov

(kód objektu: 3792)

Lokalita: Krušné hory - Jáchymov
Koupání: 3 km
Bazén:
Maximální počet osob: 37
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 10
Obchod: 3 km
Restaurace: 200 m
Cena od: 35 630 Kč za týden

Účelně vybavená velká chat s bazénem, deseti ložnicemi, barem s terasou a zahradou leží v rekreační oblasti Mariánská mezi Jáchymovem, Klínovcem a Božím Darem. …

Detail ubytování

Chalupa - Háj pod Klínovcem

(kód objektu: 3689)

Lokalita: Krušné hory - Háj pod Klínovcem
Koupání: 500 m
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 300 m
Cena od: 11 130 Kč za týden

Stylově zařízená chalupa na okraji obce Háj, 500 m od spodní stanice lanovky na Klínovec. Ideální místo pro letní pobyt spojený s turistikou a cykloturistikou na české i německé straně …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky v Krušných horách

Krušné hory jsou bohaté na technické a průmyslové expozice související s tradicí těžby želežných rud a uhlí. Navštivte tedy některou z důlních štol a poznejte život horníků. Milovníkům piva se nabízí k návštěvě pivovar vyrábějící pivo Březňák a vynechat byste neměli ani známé Karlovy Vary či některý z překrásných hradů a zámků.

 • zámek Duchcov – zámek naleznete asi 8 km jihozápadně od města Teplice. Můžete zde vidět Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy, známého svůdníka, který prožil na zámku posledních 13 let svého života.
 • pivovar ve Velkém Březně – milovníci piva jistě rádi zavítají na exkurzi do pivovaru. Při prohlídce Vás průvodce seznámí s technologií vaření piva Březňák a těšit se můžete i na ochutnávku.
 • štola Starý Martin – na Teplicku navštivte obec Krupka, město s tradicí těžby cínu. V prohlídkové štole Starý Martin se dozvíte o historii a způsobech získávání cínu a uvidíte tu i krápníkovou výzdobu důlních prostor, hlavní úseky žíly Lukáš nebo důlní stroje.
 • hrad Hasištejn – nad údolím Prunéřovského potoka nad obcí Místo se tyčí zřícenina hradu Hasištejn. Můžete zde vystoupat na vyhlídkovou věž a k vidění jsou tu zbytky interiérů hradu, malá a velká věž s vyhlídkou, kaple a sklepní prostory.
 • zámek Kynžvart – přestavěn z původního, dnes již neznámého objektu v letech 1820 – 1833 ve stylu vídeňského klasicismu a empíru, je zde soustředěno velké množství uměleckých předmětů, porcelánu a zbraní a proslulá kancléřova knihovna s unikátními rukopisy a prvotisky.
 • Hrad Loket – Na skalnatém vrchu, nad řekou Ohří, se tyčí hrad a kolem něho město. Hrad i město dostaly jméno po mohutném meandru ve tvaru ohnutého lokte. Tento opevněný celek býval nazýván „klíč ku Království českému“.
 • Hrad Šumburk: – Hrad byl založen Vilémem ze Šumburka na konci husitských válek. Z hradu se dochovalo poměrně hodně částí. Nejvíce se dochovalo ze čtverhranné obytné věže. Dále zde najdeme zbytky brány, trojprostorového paláce, hospodářské budovy, bašt a obvodové hradby. Areál mohutné hradní zříceniny je volně přístupný.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • Karlovy Vary – navštivte největší české lázně, založené králem Karlem IV. ve 14. století. Pokochejte se pohledem na Vřídlo – gejzír horké vody a symbol Karlových Varů, navštivte muzeum Jana Bechera nebo se projděte po známých kolonádách. 25 km od Karlových Varů Vám nabízíme ubytovní v prostorné chalupě pro 20 osob v obci Šindelová.

Přírodní atraktivity Krušných hor

Ať už se chcete koupat, toulat se po horách nebo obdivovat skalní města a jiné přírodní zajímavosti, Krušné hory Vám toto všechno umožní.

 • Kamencové jezero – jezero vzniklé zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra, je oblíbeným místem pro letní rekreaci. Najdete ho v Chomutově a zabavit se zde můžete množstvím vodních sportů i aktivit na souši. Mimo jiné se zde nachází i 200 m dlouhá naturistická pláž.
 • skalní město Tiské stěny – skalní město ležící na jižním okraji krušnohorského zlomu je oblíbenou turistickou i horolezeckou oblastí. Tiské stěny se dělí na dvě části – Velké a Malé stěny, kterými Vás provedou prohlídové trasy spojené naučnou stezkou. Uvidíte tu spoustu zajímavých a většinou pojmenovaných skalních útvarů. Pouhé 3 km od skalního města Vám nabízíme ubytování v chlupě v obci Ostrov u Tisé.
 • Klínovec – v létě je nejvyšší hora Krušných hor oblíbeným cílem pěších i cykloturistů, v zimě pak vyhledávané lyžařské středisko. Na vrcholu najdete rozhlednu, z které se Vám naskytne nádherný výhled na vrcholky Krušných hor, České středohoří, Doupovské hory, Karlovy Vary, Slavkovský les a Šumavu.
  Ubytování Krušné hory Klínovec – to jsou především chaty v Háji pod Klínovcem.
 • Skalky Skřítků – jedná se o vzácnou geologickou lokalitu, jedinou svého druhu v ČR. Uvidíte tu přibližně šedesát pseudokrasových dutin s pravidelným válcovým tvarem, různě širokých a různě hlubokých, některé dosahují hloubky až 5 metrů. Skalky Skřítků naleznete asi 3 km jihozápadně od obce Kyselka u Karlových Varů.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • CHKO Slavkovský les – oblast výjimečnou jak z hlediska botanického tak geologického.
 • Kamenička – vodní nádrž Kamenička, zásobárna pitné vody pro Chomutovsko.

Aktivní dovolená

Příznivci aktivní dovolené se v Krušných horách nudit nebudou. Kromě pěší a cykloturistiky se nabízí spoustu možností, jak strávit volný čas.
Můžete si třeba pujčit kanoi a sjet řeku Ohři, poznávat krajinu z koňského hřbetu nebo za pomocí koloběžky, či se zrelaxovat na golfovém hřišti.
Pokud Vás láká něco adrenalinovějšího, vyzkoušejte bungee running, paintball nebo kite.

Krušné hory – ubytování

Ubytování v Krušných horách nabízíme hned v několika chatách, chalupách i apartmánech k pronajmutí. Svoji dovolenou na horách můžete strávit například v obci Bublava, na chatě Šindelová a dalších.
Ubytování v Krušných horách je zpravidla možné v létě i v zimě. V zimě jsou to především místa poblíž lyžařských středisek.
Pokud si i přesto v Krušných horách pro vás tu nejlepší chatu nevyberete, můžete zkusit sousední chaty západních Čechách, vcelku nedaleké Lužické hory, nebo náš obecný výběr ubytování na horách, kde jsou přehledně vidět všechny naše horské chaty.
Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR a vybrat si svou dovolenou.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990