Ubytování Křivoklátsko

Kraj spisovatele Oty Pavla, tak je dnes známé Křivoklátsko, chráněná krajinná oblast a zároveň biosférická rezervace UNESCO. Najdete ji uprostřed Čech západně od Prahy a charakterizují ji listnaté a smíšené lesy na většině území.
Ať už jste vodák, houbař či cyklista, Křivoklátsko je je to pravé místo pro Vaši dovolenou. Ubytovat se můžete v některé z našich pěkných chat a chalup, které jsou svou polohou perfektním výchozím místem pro výlety do okolí.

Nalezeno 4 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Březová

(kód objektu: 3208)

Lokalita: Křivoklátsko - Březová
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 8 400 Kč za týden

Stylově zařízená chata situovaná na klidném místě na prostorném pozemku, kterým protéká potok je vhodná pro ubytování početnější rodiny. Během Vaší dovolené si určitě udělejte výlet na hrady Točník či …

Detail ubytování

Chalupa - Branov - Luh

(kód objektu: 2148)

Lokalita: Křivoklátsko - Branov - Luh
Koupání: 50 m
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 1.50 km
Restaurace: 1.50 km
Cena od: 15 400 Kč za týden

Moderně a stylově zařízená chalupa s venkovním posezením se zahradním krbem situovaná na klidném místě uprostřed křivoklátských lesů na břehu řeky Berounky (v místě přívoz a pamětní síň spisovatele Oty …

Detail ubytování

Chalupa - Skryje nad Berounkou

(kód objektu: 1943)

Lokalita: Křivoklátsko - Skryje nad Berounkou
Koupání: 450 m
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 250 m
Restaurace: 250 m
Cena od: 5 600 Kč za týden

Stylově zařízená chalupa situovaná na svažitém pozemku na okraji obce v CHKO Křivoklátsko. Pokud Vás již nebude bavit lenošení u chalupy, vypravte se na procházku ke Skryjským jezírkům či k …

Detail ubytování

Chalupa - Slabce

(kód objektu: 3870)

Lokalita: Křivoklátsko - Slabce
Koupání: 10 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 20 m
Restaurace: 19 km
Cena od: 15 890 Kč za týden

Velmi dobře zařízená chalupa se 2 ložnicemi situovaná v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Krajina Křivoklátska vás zaručeně nezklame. Čeká vás zde divoká příroda plná krásných zákoutí, která jsou jako stvořena …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky Křivoklátska

Křivoklátsko je oblast bohatá na historické a kulturní památky. Navštivte známý hrad Křivoklát nebo si udělejte výlet ke zřícenině hradu Týřov. Obdivovatelé Alfonse Muchy by neměli při své návštěvě vynechat zámek Zbiroh a po stopách Oty Pavla se zase můžete vydat k Nezabudické­mu mlýnu.

 • hrad Křivoklát – Křivoklát patří k nejvýznamějším a nejstarším hradům v České republice. Dříve na jeho místě stála lovecká stanice, zmíněná v Kosmově kronice již kolem roku 1109 – 1110. Své jméno získal snad podle křivých základů, nebo nízkých křivých stromů, tzv. klátů. Hrad byl reprezentačním sídlem českých králů a svého času i vyhlášeným státním vězením. Nedobrovolně tu pobýval například Karel IV. nebo královský alchymista magistr Edward Kelly. Volit můžete mezi dvěma prohlídkovými trasami nebo navštívit jednu z řad kulturních akcí. Jen 5 km od hradu se můžete ubytovat v naší stylově zařízené chalupě v obci Bránov – Luh.
 • zřícenina hradu Týřov – hrad Týřov se řadí k nejstarším českým hradům a patřil i k nejpevnějším hradům české historie. Byl tak pevný, že se mu v 15. století raději vyhnula i husitská vojska. Hrad byl po většinu své existence královský a byl zde vězněn např. Přemysl Otakar II. Pro návštěvu je možné i zimní období, avšak doporučuje se spíše léto.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • zámek Zbiroh – zajeďte se podívat na zámek Zbiroh, kde můžete obdivovat ateliér Alfonse Muchy, nejhlubší studnu v Evropě, gotické fresky ze 14. století či rozlehlý zámecký park. Každé pondělí tu zažijete středověkou hostinu s programem, kde za doprovodu kejklířů, muzikantů a tanečnic okusíte atmosféru středověku a ochutnáte dobové pokrmy. Ubytovat se můžete v naší chatě Březová, 16 km od zámku.
 • Nezabudický mlýn – mlýn na jezu řeky Berounky byl postaven v roce 1720 a je dějištěm některých povídek knih Smrt krásných srnců a Jak jsem potkal ryby od Oty Pavla, který zde chytil své zlaté úhoře.
 • Vesnické památkové rezervace Dobrovíz – obec středověkého původu. Na návsi významné zděné patrové stavby s bohatým dekorem průčelí, především z 18. a 19. století.

Přírodní zajímavosti – Křivoklátsko

Podnikněte výlet na čerstvý vzduch a navštivte kouzelná Skryjská jezírka. A pokud pendlujete mezi Křivoklátem a Týřovem, zastavte se u Čertovy skály na břehu Berounky.

 • Skryjská jezírka – tyto dvě malá jezírka, vzdálená od sebe jen několik metrů, najdete u obce Skryje. Nachází se za skalní průrvou na Zbirožském potoce, která je jedním z nejvyhledáva­nějších míst Křivoklátska. Je tu ukryto Horní jezírko, ležící těsně pod Skryjským vodopádem a Dolní jezírko. Vyskytují se zde vzácné druhy zvířat a rostlin – při troše štěstí tu potkáte vydru, raka nebo ledňáčka. Nedaleká obec Skryje spolu se svým půvabným okolím je také velmi známá jako významné paleontologické naleziště zkamenělin.
  Chalupa Skryje – vhodná základna na výlety nejen ke Skrysjským jezírkům.
 • Čertova skála – tuto skalní stěnu najdete na levém břehu Berounky asi 2 km od Týřovic.
 • Plešivec – Hora Plešivec leží v Brdské vrchovině, z vrcholu je krásný výhled zejména na západ – do oblasti středních Brd. Nachází se zde jedno z největších hradišť z pozdní doby bronzové.

Aktivní dovolená na Křivoklátsku

Na Křivoklátsku se dají s přehledem podnikat celodenní pěší výlety, při kterých si v místních lesích zvesela zahoubaříte. Pro cyklisty je tu připravená síť kvalitních cyklostezek a řeka Berounka je rájem pro vodáky i rybáře.

Ubytování Křivoklátsko

Ubytování na Křivoklátsku nabízíme hned v několika chatách a chalupách k pronájmu. Věříme že si zde svou letní dovolenou krásně užijete.
Pokud byjste si snad nemohli vybrat tu pro vás nejlepší chatu, můžete zkusit okolní chaty střední Čechy, vcelku nedaleké Posázaví, nebo již vzdálenější, ale překrásný Český ráj.
Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR a vybrat si svou dovolenou.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990