Ubytování Košov

Vesnička Košov se nachází uprostřed krásné přírody Českého ráje. V okolí je spousta zajímavostí, které stojí za prohlédnutí.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Košov

(kód objektu: 2588)

Lokalita: Český ráj - Košov
Koupání: 1 km
Maximální počet osob: 14
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 13 510 Kč za týden

Moderně zařízená chalupa vhodná pro pobyt početnější rodiny či skupiny přátel situovaná na hezkém a klidném místě nedaleko lesa. Z objektu je pěkný výhled do okolí. Během letních dní doporučujeme …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici můžete vidět několik architektonicky zajímavých budov, za ostatními pamětihodnostmi vyražte do okolí.

Památky v okolí(ve vzdálenosti do 20ti kilometrů)

  • Hrad Valdštejn – Jeden z nejstarších hradů na Turnovsku, ze 13. století. Díky turnovské správě je hrad ve velmi dobrém stavu a krásný interiér zachován.
  • Hrad Trosky – Bizardní zřícenina a dominanta Českého ráje ze 14. století, stal se nedobytným hradem, vystavěným na čedičových skalách. Do nebes se tyčí dvě populární věže, jež nesou jména Baba a Panna.
  • Zámek Humprecht – Lovecký zámek ze 17. století s velkým lesoparkem
  • Hrad Kost – Nejdochovalejší středověký hrad v Čechách s unikátními exponáty, např. zvláštně vytesanou Pannou Marií, prostřeleným obrazem nebo třeba mučírnou.
  • Jičín – Město je nazýváno městem pohádky a je také ideálním výchozím bodem turistických výletů, ať již do Prachovských skal nebo na romantická místa se zříceninami starých hradů. Ve městě můžete navštívit Jičínský zámek, Rumcajsovu ševcovnu nebo chrám sv. Jakuba Většího.

Přírodní atraktivity

Český ráj je nejstarší chráněnou oblastí u nás a v roce 2005 zde byl vyhlášen i první geopark UNESCO v rámci České republiky. Už jen z tohoto důvodu je každému jasné, že se chystáte do míst, které jsou naprosto unikátní. Poblíž jsou i Jinolické rybníky.

Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 30ti kilometrů)

  • Jinolické rybníky – 3 velké rybníky, jmenují se Oborský rybník, rybník Němeček a rybník Vražda
  • Klokočské skály – Skalní město se skládá ze dvou částí, Betlémských skal a Klokočských skal. V Klokočských skalách se nachází jeskyně Postojna, někdy též nazývána Amerika. Je největší pseudokrasovou jeskyní v Českém ráji a je také atraktivním místem pro filmaře. Natáčela se zde například pohádka S čerty nejsou žerty. Uvnitř se nachází množství úzkých uliček, které ústí do překvapivě velkých prostor. Nezapomeňte si s sebou však baterku. Dále tu stojí za navštívení turisty oblíbené Klokočské průchody, což je 70 metrů dlouhá, hluboká rozselina ve skalní stěně mezi Klokočskými a Betlémskými skalami.
  • Prachovské skály- Platí za jedno z nejnavštěvo­vanějších skalních měst a nacházejí se asi 10 km severozápadně od Jičína. Vybrat si můžete ze dvou turistických okruhů a hustá síť turistických značek Vás provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. Mezi nejnavštěvovanější místa tohoto ráje horolezců patří Vyhlídka Českého ráje, Americká sluj, vyhlídka prof. Hekena či Císařská chodba. V horkých letních dnech se unavení turisté mohou osvěžit v přírodním koupališti U Pelíška, pojmenovaném po duchu těchto skal.
  • Kopicův statek – Jedná se o unikátní roubenou usedlost stojící o samotě asi 1 km východně od vesnice Kacanovy na Turnovsku. Od statku vede značený prohlídkový okruh, který vás provede pískovcovým údolím se skalními reliéfy, které byly zhotoveny v letech 1940 až 1978. Do skal jsou tu pod širým nebem vytesány postavy z českých dějin, doplněné verši.
  • Kozákov – Nejvyšší hora Českého ráje a Podkrkonoší je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled na Český ráj i Krkonoše, za příznivých podmínek tu často potkáte příznivce paraglidingu a při návštěvě tu třeba narazíte i na pár polodrahokamů.

Aktivní dovolená

Prostředí v okolí vesničky je jako stvořené pro procházky po turistických stezkách nebo k projetí na cyklostezkách. Mimo jiné je tu možnost rybaření a houbaření. Navíc si můžete projet Prachovské skály na koňském hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990