Ubytování Kopec

Malá, klidná vesnička mezi Rumburkem a Děčínem, oplývající krásnou přírodou, lesy a dalšími přírodními krásami. Přímo uprostřed vesnice je rybník.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Kopec

(kód objektu: 3618)

Lokalita: České Švýcarsko - Kopec
Koupání: 7 km
Maximální počet osob: 14
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 6
Obchod: 3 km
Restaurace: 90 m
Cena od: 6 720 Kč za týden

Účelně zařízený penzion (bývalý mlýn) vhodný pro nenáročné klienty situovaný na kraji lesa v osadě Kopec, v NP České Švýcarsko. Osada Kopec je oblíbeným výchozím místem do NP, je …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici si můžete prohlédnout architekturu dřevěných a kamenných chaloupek. Za dalšími památkami však musíte vyrazit do širšího okolí.

Památky v okolí** (ve vzdálenosti do 50ti kilometrů)

  • Děčín – město je se svou nadmořskou výškou 135 m nejníže položeným městem v Čechách. Pro svou polohu je velmi vhodným východiskem pro návštěvu Lužických hor, Česko-saského Švýcarska, Krušných hor i Českého středohoří. Navštívit zde můžete například zámek s monumentální barokní konírnou, jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v Čechách nebo se Vám nabízí plavba lodí po Labi. Ubytování nabízíme v městské části Jalůvčí v komfortně zařízeném apartmánovém domě.
  • Rabštejn Jánská – jedná se o expozici dokumentující historii podzemní letecké továrny z druhé světové války. Návštěvu je nutné domluvit den předem a i v letních měsících se doporučuje teplé oblečení. Expozici najdete v obci Jánská, asi 15 km od Děčína.
  • Belvedér – tato vyhlídková plošina, čnící asi 130 m nad hladinou Labe, je nejstarší upravenou vyhlídkou Českého Švýcarska. Z vyhlídky se naskýtá krásný výhled do hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice. Belvedér získala v roce 2011 několik ocenění v soutěži Kudyznudy. Zejména pak celkové vítězství v regionu Severozápadních Čech a druhé místo v hlavní celorepublikové soutěži. Vyhlídku najdete u obce Labská Stráň.
  • větrný mlýn – tento mlýn holandského typu se nachází na jihozápadním okraji obce Arnoltice. Svému účelu přestal sloužit v roce 1877 a dnes slouží k rekreačnímu účelu. Přímo v obci Arnoltice Vám nabízíme stylově zařízenou chalupu k pronajmutí.

Přírodní zajímavosti

Okolí je pestré na rozmanitou přírodu vhodnou pro dlouhé procházky. Za dalšími památkami se nebojde vyrazit do okolí.

Zajímavosti v okolí (ve vzdálenosti do 35ti kilometrů)

  • Pravčická brána – Tuto památku a zároveň symbol Národního parku České Švýcarsko najdete asi 3 km od Hřenska. Svými rozměry je největší pískovcovou skalní branou v Evropě a ze zpřístupněných skal nad restaurací Sokolí hnízdo se Vám naskytnou úchvatné výhledy. Ubytovat se můžete ve stylově zařízené chalupě v obci Arnoltice jen 8 km odsud.
  • Edmundova (Tichá) soutěska – soutěska je jedním z nejzajímavějších a nejcennějších částí Českého Švýcarska, a to především kvůli tzv. zvratu vegetačních stupňů, kdy dochází k hromadění studeného vzduchu. Důsledkem toho je výskyt chladnomilných druhů rostlin, které se jinak objevují na horách. Oblast se může pyšnit i bohatou faunou. Část rokle je přístupná pouze jízdou na pramicích, jejichž provoz byl zahájen roku 1890.
  • Kyjovské údolí – údolí řeky Křinice charakterizují kaňony lemované skalními stěnami a můžete tu vidět nejrůznější skalní útvary, například Bratrské kameny, Jeskyni víl, Vinný sklep nebo Klenotnici. Klenotnice je skalní amfiteátr, který byste při své návštěve neměli vynechat. Je tvořena 20 m vysokými stěnami a skalní věží zvanou Strážce Klenotnice. Podle pověsti zde lapkové ukrývali svůj lup z obchodní stezky v Kyjovském údolí a odtud zřejmě pochází název amfiteátru.
  • rozhledna Tanečnice – nejsevernější rozhledna v ČR, vysoká 26 m. Výhled na Jizerské Hory a Krkonoše, České Středohoří, Labské pískovce a Sasko.
    Více o rozhlednách na chcivlastniroz­hlednu.cz

Aktivní dovolená

Pokud je Vám bližší aktivně strávená dovolená, strádat nebudete. Navštívit můžete například sportovní areál Jedlová, kde na Vás čeká k vyzkoušení několik aktivit, nebo poznávat krajinu z koňského hřebetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990