Chalupa - Klení

Klení je část obce Benešov nad Černou na Českokrumlovsku. Leží mezi městem Trhové Sviny a obcí Benešov nad Černou. Protéká jí Klenský potok, který přitéká k Trhovým Svinům k Buškovu hamru a dále do Svinenského potoka.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Klení

(kód objektu: 3713)

Lokalita: Jižní Čechy - Klení
Koupání: 7 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 5 km
Restaurace: 9 km
Cena od: 12 390 Kč za týden

Moderně zařízená chalupa s bazénem v pečlivě udržované zahradě s pergolou s grilem stojí v menší obci uprostřed zahrad okolních chat. Ideální místo pro rodinnou dovolenou na okraji Novohradských hor. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Památky v okolí

 • Čížkrajice – ve 14. století bývaly samostatným vladyckým sídlem s tvrzí, před rokem 1650 však zpustla. Ves měla velmi dobré opevnění a dodnes zde můžete obdivovat pozůstatky hradeb.
 • Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. Četné dary místních občanů i krajanů v cizině podnítily výstavbu nové účelové muzejní budovy.
 • Náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích – klenotem Českých Budějovic je jejich historické jádro s množstvím cenných církevních i světových staveb, s gotickými, renesančními a hlavně pak barokními domy a s unikátně zachovaným podloubím.
 • Černá věž v Českých Budějovicích – nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů.
 • Nové Hrady – hrad, jehož historie sahá až do první poloviny 13. století, nabízí návštěvníkům 3 základní vyhlídkové trasy. Na první si projdete interiéry hradu. Seznámíte se s jeho historií a uvidíte mnoho zajímavých exponátů a uměleckých děl. Druhý okruh Vás provede bytem panského úředníka. Na konci trasy se Vám naskytne krásný pohled na hradní nádvoří a na město. Třetí okruh Vás zavede do hradního příkopu, jednoho z největších u nás.
 • Trocnov – rodiště Jana Žižky je oblíbeným výletním místem, které leží jen 3 km od Borovan. Obcí vede značený okruh pro turisty.
 • Technické muzeum Žumberk – muzeum je zaměřeno na elektroniku, elektriku, mechaniku a optiku z 20. – 70. let minulého století. V současné době obsahuje muzejní sbírka kolem 50ti exponátů, ale stále se rozrůstá. Muzeum je otevřeno pouze o letních a velikonočních prázdninách.
 • Tvrz Žumberk – první zmínky o tvrzi pochází ze 13. století. Později byla renesančně přestavěna a do jejího opevnění byla zahrnuta celá ves. V současnosti je tvrz přístupná veřejnosti a nachází se zde muzeum.

Přírodní atraktvivity

 • Terčino údolí – přírodně – krajinářský park, osázen mnoha cizokrajinnými rostlinami (mnoho z nich už zmizelo), byl založen v 2. polovině 18. století. Kromě přírody zde můžete obdivovat i krásnou vstupní bránu z roku 1797, nebo empírový lázeňský dům Václavovy lázně ze stejné doby.
 • Červené blato – přírodní rezervace Červené blato se rozprostírá na jihzápadním okraji CHKO Třeboňsko. Rezervace byla vyhlášena v roce 1953 k ochraně přirozeného rostlinného pokryvu na tomto území.
 • Brouskův mlýn – národní přírodní rezervace Brouskův mlýn byla vyhlášena v roce 1991 na rozsáhlém území v nivě řeky Stropnice na celkové rozloze 138,20 ha. Hlavním předmětem ochrany je rozsáhlý komplex cenných společenstev vodní, mokřadní a luční vegetace s výskytem mnoha vzácných a ohrožených rostlinných druhů.

Aktivní dovolená

 • Jižní Čechy jsou perfektním místem pro dovolenou s koly. Po svých cestách můžete navštěvovat nejrůznější památky a přírodní krásy v tomto kraji. Nekonečné cyklostezky Vás provedou každým koutem jižních Čech a vy budete mít dobrý pocit z toho, že děláte správnou věc pro své tělo. Pokud ale nejste příznivci cyklistiky, můžete vyrazit na pěší tůru. Turistických tras je zde také víc než dost a proto určitě najdete tu, která se Vám bude líbit nejvíce. V míste se nachází také rybník s upravovaným břehem, takže si zde užijete i příjemné koupání.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990