Ubytování - Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou je město v okrese Pelhřimov. Nachází se na Českomoravské vrchovině při řece Kamenici, na trase turisticky atraktivní úzkokolejky Obrataň – Jindřichův Hradec. Historické jádro města je městskou památkovou zónou. V okolí jsou krásné lesy na příjemné procházky, či houbaření a v okolí sposta zajímavostí k vidění. Ideální místo pro načerpání energie a pro získávání nových poznatků.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Kamenice nad Lipou

(kód objektu: 2707)

Lokalita: Jižní Čechy - Kamenice nad Lipou
Koupání: 1 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 400 m
Restaurace: 300 m
Cena od: 12 670 Kč za týden

Pěkný rekreační dům s oplocenou travnatou zahradou, venkovním bazénem a krytou pergolou k příjemnému posezení se nachází v jednom z krásných jihočeských městeček. Vhodné ubytování pro rodinu s malými dětmi …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Zámek – vznikl na místě gotického hradu ze 13. století, přestavbou z hradu na zámek (z gotiky do renesanční podoby) za vlády Jana Malovce r. 1580–1583.

  Kostel všech svatých – byl založen počátkem 13. století, v 15. a 16. století prošel řadou stavebních změn. Skvostné náhrobní kameny na vnějších zdech kostela (dříve v kostelní dlažbě) pocházejí z 16. a 17. století za vlády tehdejší šlechty.

  Hřbitov Bradlo – lesní hřbitov, asi 1 km jižně od města, je považován za nejkrásnější ve střední Evropě. V jihozápadním svahu se nachází jeskyně zvaná Luteránská či ariánská pec, v níž se podle pověsti tajně scházeli nekatolíci

  Socha sv. Václava – byla zřízena Marií Terezií z Golčů r. 1765, stávala blízko radnice pod čtyřmi lipami. Roku 1822 byla renovována a postavena na hořejší část náměstí.

 • Památky v okolí

  Červená lhota – vodní renesanční zámek

  Pelhřimov – barokní zámek – dvoukřídlá patrová budova s mansardovou střechou a hranolovitou věžičkou s cibulí. V nároží obou křídel zachována původní věž.

  Choustník – rozsálhlé zříceniny hradu – Novodobě severní věž upravena na rozhlednu

  Jindřichův Hradec – renesanční hrad a zámek

Přírodní atraktivity

Křížová cesta – V r. 1806 byla křížová cesta přemístěna na lesní hřbitov Bradlo, kde lemuje cestu na hřbitov. V letech 1991–1993 byla křížová cesta restaurována akademickým sochařem Krnínským a osazena obrazy od R.Brichcína

Aktivní dovolená

Množství historických památek, příjemné životní prostředí, řada rybníků, mimořádně čistý vzduch, cesty roubené alejemi stromů, hluboké lesy s kopcovitým terénem jsou hodnoty, které činí Kamenici nad Lipou zajímavými. Okolí města je protkáno sítí pěších i cykloturistických tras, vedoucí převážně po málo frekventovaných silnicích, lesních a polních cestách. Za teplého počasí je možnost navštívit rybník Kamenice nad Lipou – možnost volejbalu, travnatý břeh, písčité dno.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990