Ubytování jižní Morava

Prosluněné vinice s vinnými sklepy, impozantní hrady a zámky, pozoruhodný Lednicko-Valticý areál, romantická příroda Pálavy i metropole Brno – to vše je jižní Morava, ideální místo pro Vaši dovolenou.
Jeden den na jižní Moravě nestačí, a proto pro Vás máme širokou nabídku pěkných chat a chalup k pronajmutí, abyste si váš pobyt maximálně užili.

Nalezeno 7 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Dalešice

(kód objektu: 3787)

Lokalita: Jižní Morava - Dalešice
Koupání: 1 km
Bazén:
Maximální počet osob: 18+2
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 8
Obchod: 50 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 24 920 Kč za týden

Nově zrekonstruovaná a kvalitně zařízená chalupa s bazénem, relaxační místností s hydromasážní vanou, 8 ložnicemi, zahradním krbem a posezením pod pergolou vzdálená 1 km od známé Dalešické přehrady. Doporučujeme …

Detail ubytování

Chalupa - Mutěnice

(kód objektu: 3747)

Lokalita: Jižní Morava - Mutěnice
Koupání: 12 km
Maximální počet osob: 9
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 600 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 16 590 Kč za týden

Náš tip pro milovníky dobrého vína. Moderní ubytování pro 9 osob přímo v centru mutěnických búd. Mutěnice jsou klidná, vinohrady posázená slovácká dědinka. Zdejší raritou jsou malebné sklípky, kterých jen …

Detail ubytování

Chata - Luhačovice

(kód objektu: 3179)

Lokalita: Jižní Morava - Luhačovice
Koupání: 50 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 1 km
Restaurace: 600 m
Cena od: 8 120 Kč za týden

Dobře zařízená chata s prostornou a upravovanou zahradou situovaná v klidné okrajové části známého lázeňského města. Chata je nejen ideálním místem pro rodinnou dovolenou, ale rovněž pro pobyt lázeňských hostů. …

Detail ubytování

Chalupa - Bezkov

(kód objektu: 2423)

Lokalita: Jižní Morava - Bezkov
Koupání: 10 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 3 km
Cena od: 8 680 Kč za týden

Účelně zařízená vesnická chalupa s malým uzavřeným dvorkem situovaná na okraji obce v nejhezčím koutu jižní Moravy, nedaleko hranic s Rakouskem. Během horkých letních dnů doporučujeme navštívit Vranovskou přehradu (10 …

Detail ubytování

Chalupa - Černčín

(kód objektu: 3844)

Lokalita: Jižní Morava - Černčín
Koupání: 2 km
Bazén:
Maximální počet osob: 7
Parkování: Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 19 880 Kč za týden

Velmi dobře zařízená chalupa s bazénem a prostorným pozemkem vhodná pro rodinnou dovolenou. …

Detail ubytování

Chalupa - Čeložnice

(kód objektu: 3813)

Lokalita: Jižní Morava - Čeložnice
Koupání: 4 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 50 m
Cena od: 12 530 Kč za týden

Velmi pěkně zařízený, nově postavený srub s bazénem v chatové osadě Pastvisko situované přímo u lesa. Jeden z nejkvalitnějších objektů v naší nabídce. …

Detail ubytování

Chata - Těšetice

(kód objektu: 3621)

Lokalita: Jižní Morava - Těšetice
Koupání: 900 m
Bazén:
Maximální počet osob: 12
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 1 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 15 400 Kč za týden

Pěkně zařízená 5-pokojová chata pro 12 osob se zapuštěným bazénem a vlastním vinným sklípkem. Náš tip pro rodiny s dětmi - na zahradě je k dispozici dětský koutek s domečkem, …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Příroda jižní Moravy

Jižní Morava je známá především svými rozsáhlými vinicemi. Ty Vám poskytnou příjemnou kulisu při vašich pěších i cyklo výletech. Nejsou to však jen vinice, které zde můžete obdivovat. K návštěvě se nabízí například jeskyně Na Turoldu, která Vás ohromí svou jeskynní výzdobou a smaragdově zeleným jezírkem. Dovolená jižní Morava je prostě to pravé.

 • jeskyně Na Turoldu – jeskyni najdete na okraji Mikulova a spolu s Liščí dírou tvoří 2,5 km dlouhý labyrint chodeb. Zpřístupněn je opět Jezerní dóm, část jeskyně, v níž se nachází jezírko se smaragdově zbarvenou vodou. Vedle jezírka můžete obdivovat jeskynní výzdobu, která vznikala chemickým rozpouštěním. Jedná se o jakousi „kamennou pěnu“, ve které jsou krystalky kalcitu. Vyvolává proto pocit, že se procházíte po dně korálového útesu. V blízkosti Vám nabízíme ubytování v pěkně zařízené chalupě, vzdálené 12 km od Mikulova.
 • vinařská naučná stezka Valtice – 5 km dlouhou stezku je možné absolvovat pěšky nebo na kole. Trasa začíná i končí na valtickém náměstí a je na ní naistalováno 19 trojjazyčných informačních panelů.
 • vinice Šobes – v srdci národního parku Podyjí, v meandru řeky Dyje leží jedna z nejstarších a patrně nejlepších vinic evropských vinařských poloh. Za své vynikající vlastnosti vděčí víno především díky své poloze, zdejší mikroklima se podobá podmínkám například na Rýně či v údolí francouzské Rhôny. Vinici můžete navštívit celoročně, v létě je možné přímo na vinici některá vína ochutnat
 • Děvín – Vrch Děvín a zřícenina hradu Děvičky tvoří nejvýznamnějšími dominanty Pavlovských vrchů. Spolu pak tvoří známou siluetu charakterizující Jižní Moravu stejně jako například hrad Trosky Český ráj.
 • Nové mlýny – soustava tří přehrad na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy. Vyjma prostřední nádrže, která je vyhlášena jako přrodní rezervace je soustava oblíbeným rekreačním místem. Najdete zde aqupark i nuda pláž Malá laguna v Pasohlávkách.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • Chřiby – jih Moravy skutečně není jen jedna velká placka. Nedaleko Hodonína, a Kyjova se totiž nachází výběžek středo-karpatských vrchů porostlých překrásnými bukovými lesy.
 • CHKO Pálava – Zahrnuje především hřebeny Pavlovských vrchů, Milovický les a známý vrchol Děvín. CHKO Pálava ochraňuje nejcennější biotopy druhově bohatých lesů vyvinutých na vápencových kopcích Pavlovských vrchů. V roce 1986 byla chráněná krajinná oblast Pálava organizací UNESCO zařazena do mezinárodní sítě biosférických rezervací chránících ukázky nejvýznačnějších světových ekosystémů.

Kultura a památky jižní Moravy

Jižní Morava nabízí široké možnosti trávení volného času co se týče památek a kultury. Příjemný den můžete strávit v Lednicko-Valtickém areálu nebo navštivte některý z monumentálních hradů a zámků. A vyhnout byste se neměli ani moravské metropoli s nedalekým Slavkovským bojištěm.

 • Lednicko-Valtický areál – areál se rozprostírá mezi Lednicí, Valticemi a Břeclaví a najdete tu kromě rozlehlého parku i několik památek, které zde zanechal rod Lichtenštejnů. Především to je známý zámek Valtice a zámek v Lednici, zde můžete obdivovat například 23 metrů vysoký obelisk, Janův Hrad, Lovecký zámeček či Apollonův chrám. Tato „Zahrada Evropy“ je nejrozsáhlejší koncepčně upravenou krajinou na světě, která je zapsaná na seznam památek UNESCO.
  Ubytovat se můžete třeba v naší pěkné chalupě Dubňany, vzdálené 30 km od zámku Lednice.
 • hrad Bítov – jeden z nejstarších a nejromantičtějších hradů u nás najdete v malebném kaňonu tzv. Moravského Švýcarska u Vranovské přehrady. Obdivovat zde můžete palácové interiéry, zbrojnici, hradní vězení, hladomornu, mučírnu a hradní kapli. Hrad se může také pochlubit rozsáhlou zoologickou sbírkou tuzemských i cizokrajných zvířat a největší sbírkou vycpaných psů na světě, která čítá 50 psů nejrůznějších ras.
 • Templštejn – zřícenina hradu v Jamolicích se nachází na skalnatém ostrohu nad pravým břehem řeky Jihlavy. Je to jeden z mála hradů založený na Moravě Řádem templářů. Roku 1379 hrad získali páni z Lipé a připojili ho ke krumlovskému panství. Hrad byl opuštěn pravděpodobně v 16. století a začal postupně pustnout. Do dnešních dnů se z hradu zachovalo poměrně dost. Velmi výrazná je dosud hradba jádra, zdi paláce pánů z Lipé i dvoutraktové budovy nad řekou. Méně znatelné jsou již ostatní hradby a menší stavby. První co spatříme je mohutná štítová zeď.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam
 • Brno – navštivte druhé největší město v České republice a obdivujte Biskupskou katedrálu sv. Petra a Pavla, pevnost Špilberk, prohlédněte si podzemní kasematy či Kapucínskou kryptu s mumií barona Trencka. Co však nesmíte vynechat, je funkcionalistická vila Tugendhat, zapsaná na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
 • Slavkovské bojiště a zámek – koho zajímá historie, může se zajet podívat na bojiště jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy. K vidění je tu Mohyla míru – památník na počest obětí Napoleonovy vítězné bitvy, kde můžete v sousedícím muzejním objektu zhlédnout netradičně pojatou multimediální expozici Bitva tří císařů. V okolí láká k navštívení také Zámek Slavkov, kde je k vidění pozoruhodný Sál předků, Historický sál, kaple sv. Kříže či zámecké podzemí.
 • hrad Veveří – navštivte jeden z nejrozsáhlejších hradních areálů, tyčící se na ostrohu nad soutokem řeky Svratky a potoka Veverky. Čekají zde na Vás nejen zajímavé expozice, ale i opravený most, jenž ozdobí sochy světců. Jen 5 km od hradu Vám nabízíme ubytování ve vkusně zařízené rekreační chatě u Brněnské přehrady.
 • Jarošův mlýn – v mlýně ve Veverské Bítýšce se můžete podívat i do takových míst, která jsou za provozu z hygienických a bezpečnostních důvodů návštěvám nepřístupná. Mlýn již obilí nemele, ale slouží jako Muzeum řemesla mlynářského.
 • Muzeum samorostů – soukromá sbírka bývalého lesního technika, který se opracovávání samorostů věnuje už více než 40 let. Samorosty si můžete prohlížet jak v interiéru a ve stodole, tak i venku. Vedle samorostů je zde k vidění i sbírka bonsajů.

Skanzen Rymice u Holešova – Skanzenu se někdy říká Muzeum Kroměřížska. Jde o soubor několika domů z oblasti východní Hané, zpřístupněných veřejnosti. Do areálu patří i renesanční tvrz.

Odpočinkové aktivity na jižní Moravě

Chcete-li strávit nenáročné odpoledne s trochou vzdělávání, zavítejte na expozici prehistorických zvířat, kde čeká zábava na Vás i Vaše ratolesti.

 • Prehistorik park Chvalovice – děti jistě potěší návštěva expozice prehistorických zvířat na Znojemsku. Z 50 pohyblivých dinosaurů je zde zastoupeno celkem 34 jejich druhů. Vystavené modely pohybují končetinami, ocasem, hlavou, otevírají tlamu a mrkají očima. Expozice zahrnuje i koutek, kde můžete děti posadit na dinosauří mládě nebo si zde Vaše ratolesti mohou zahrát na paleontology při objevování kosterních pozůstatků. Jen 8 km od Chvalovic se můžete ubytovat v naší pěkně zařízené chalupě ve Zlíně.
 • Brněnská přehrada – přehrada v Brně nabízí příjmné koupání, můžete si půjčit lodičku a projíždět se po hladině, ale nachází se zde také naturistická pláž. Vstup sem je zdarma a parkovné se také nepltí.

Ubytování na Jižní Moravě

Ubytování na jihu Moravy nabízíme na téměř dvou desítkách míst. Najdete zde chaty, chalupy i apartmány. Dovolenou můžete strávit například na chatě v Luhačovicích, v Dalešicích, nebo Bezkově.
Ubytování je na Jižní Moravě možné především v létě, ale i na zimu je zde pár krásných pobytových míst.
Pokud si přesto na jihu Moravy svou dovolenou nevyberete, můžete zkusit sousední chaty v Jižních Čechách, nebo ubytování v Moravském krasu.
Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR a vybrat si svou dovolenou.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990