Ubytování Jizerské hory

Kraj plný přehrad, rozhleden a hradů, tak by se dalo charakterizovat naše nejsevernější pohoří s nejvyšším vrcholem Smrk.
Ať už se během své dovolené rozhodnete pro turistiku v přírodě, pro adrenalinovější aktivity, nebo pro kulturní program ve městech, my Vám nabízíme ubytování v krásných chatách, chalupách a apartmánech v dostupných lokalitách.

Nalezeno 11 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Příchovice

(kód objektu: 2945)

Lokalita: Jizerské hory - Příchovice
Koupání: 10 km
Bazén:
Maximální počet osob: 9
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1.50 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 13 580 Kč za týden

Stylově zařízená roubenka s bazénem, prostornou zahradou s posezením, ohništěm a grilem situovaná na klidném místě, kde zcela jistě prožijete nikým nerušenou dovolenou. Pokud Vás omrzí turistické výlety po okolí, …

Detail ubytování

Chalupa - Záskalí

(kód objektu: 3704)

Lokalita: Jizerské hory - Záskalí
Koupání: 4 km
Maximální počet osob: 7+2
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 4 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 9 310 Kč za týden

Chalupa situovaná na velmi klidném místě ve svahu pod lesem, 4 km od Hodkovic nad Mohelkou. Vhodné ubytování pro klidnou rodinnou dovolenou. …

Detail ubytování

Chalupa - Záskalí

(kód objektu: 2338)

Lokalita: Jizerské hory - Záskalí
Koupání: 4 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 4 km
Restaurace: 4 km
Cena od: 8 610 Kč za týden

Klasická účelně zařízená typická česká chalupa s vnitřním krbem a prostorným pozemkem s ohništěm se nachází v nádherné přírodě na jižním úbočí Javorníku. Okolní lesy a louky jsou vhodné nejen …

Detail ubytování
Lokalita: Jizerské hory - Albrechtice v Jizerských horách
Koupání: 12 km
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 500 m
Restaurace: 400 m
Cena od: 6 580 Kč za týden

Dobře zařízená polovina horské chalupy pro 8 osob vhodná pro letní pobyt turistů a cykloturistů. …

Detail ubytování

Chalupa - Jílové u Držkova

(kód objektu: 3648)

Lokalita: Jizerské hory - Jílové u Držkova
Koupání: 500 m
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 200 m
Restaurace: 3 km
Cena od: -

Náš tip! Velmi pěkně zařízená chalupa s bazénem a saunou je ideálním ubytováním pro rodinu s dětmi či sportovně založené klienty (možnost zapůjčení jízdních kol). …

Detail ubytování

Chalupa - Žďár

(kód objektu: 3754)

Lokalita: Jizerské hory - Žďár
Koupání: 800 m
Maximální počet osob: 4+1
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 1 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 9 380 Kč za týden

Útulná chatička s pergolou je situována u lesa v klidném údolí pod Tanvaldským Špičákem. …

Detail ubytování

Chalupa - Desná

(kód objektu: 3791)

Lokalita: Jizerské hory - Desná
Koupání: 100 m
Maximální počet osob: 20+5
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 26 110 Kč za týden

Dobře vybavená velká horská chata s vířivkou a pěti ložnicemi stojí na místě ideálním pro letní pobyt. Okolo chaty vedou turistické stezky a cyklostezky. …

Detail ubytování

Apartmán - Smržovka

(kód objektu: 2399)

Lokalita: Jizerské hory - Smržovka
Koupání: 6 km
Bazén:
Maximální počet osob: 4+2
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 200 m
Restaurace: 150 m
Cena od: 6 860 Kč za týden

Apartmán v 1. patře rodinného domu s bazénem. Na společné zahradě je hostům je k dispozici ohniště s posezením a stolní tenis. Doporučujeme návštěvu známého střediska Jablonec nad Nisou (6 …

Detail ubytování

Chalupa - Desná

(kód objektu: 2598)

Lokalita: Jizerské hory - Desná
Koupání: 25 m
Maximální počet osob: 20
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 8
Obchod: 3 km
Restaurace: 25 m
Cena od: 32 620 Kč za týden

Kvalitně a vkusně zařízená prostorná chalupa se nachází na okraji osady Novina, v samém srdci Jizerských hor. Ideální místo pro dovolenou spřátelených rodin nebo skupinku sportovně laděných klientů. K …

Detail ubytování

Chalupa - Desná

(kód objektu: 2218)

Lokalita: Jizerské hory - Desná
Koupání: 3 km
Maximální počet osob: 20
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 100 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 30 730 Kč za týden

Prostorný dům naleznete ve známém rekreačním centru Jizerských hor. Ideální místo pro větší skupinu spřátelených rodin. Obdivovatelům přírodních a kulturních památek doporučujeme navštívit zámek Hrubý Rohozec, Sychrov či muzeum skla …

Detail ubytování
Lokalita: Jizerské hory - Albrechtice v Jizerských horách
Koupání: 12 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Obchod: 500 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 10 290 Kč za týden

Velmi pěkně zařízený apartmán v luxusní novostavbě situované v krásné přírodě Jizerských hor. Pro milovníky turistiky a cykloturistiky jsou v okolí objektu trasy různých typů náročnosti, pro milovníky houbaření budou …

Detail ubytování

Doplňující obsah

O Jizerkách

Jizerské hory, často zvané „Jizerky“ jsou naše nejsevernější pohoří. Na mapě je najdete nad Libercem, mezi Krkonošemi a Lužickými horami. Tvoří tak přechod z našich největších hor do hor Lužických, které pokračují Českým Švýcarskem. Jizerské hory jsou z našich hor nejvíce protkány sítí značených sjízdných cest vhodných pro kočárky.
Máte-li tedy děti ještě v kočárku, neváhejte s ubytováním právě v Jizerských horách, přeci jen v Krkonoších po hřebenech, nebo v Českém ráji mezi skalami se jede s kočárkem špatně.
Ze stejných důvodů jako pro kočárky, jsou Jizerské hory vhodné i pro cykloturisty, kteří zde najdou hustou síť cyklostezek. Pro ty zdatnejší s návazností na zmíněné Krkonoše. Případně na druhou stranu do přeci jen nižších a snazších Lužických hor .

Liberec

Liberec – rozhodně doporučujeme návštěvu této pojizerské metropole. Město s bohatou historií a jedno z mála českých měst kde potkáte šaliny (tedy vlastně tramvaje :-) ). Co si určitě v Liberci nenechat ujít:

ZOO Liberec

Největším lákadlem jsou určitě unikátní bílí tygři a pro rodinu s dětmi by byla velká škoda sem nezajít.
V ZOO najdete velmi hezkou expozici žiraf a zeber, opičky, velbloudy, lachtany, tučňáky, pavilon tropů s volně poletujícími ptáky, výběhy šelem a mnoho dalších zvířat.
Přímo v ZOO je možné se najíst v restauraci za lidové ceny a děti si určitě užijí mnoho zábavy v dětském koutku (Velká prolézačka s můstkem přes potok. Ochočené kozy které můžete dávat krmení z automatu. Elektrická autíčka a dělí atrakce.

Babylon

Název toto místo vcelku vystihuje, jená se obrovský zábavní komplex přímo v centru Liberce. Najdete zde lunapark s atrakcemi pro děti již od tří let, IQ park a golf pro ty větší a obrovské aquacentrum pro všechny.

Ještěd

Kdo by ho neznal ? Stavba, která je prakticky symbolem celého kraje, prostá špička přirozeně navazující na vrchol hory, který získala několik ocenění.
Na 1012 m vysoký vrchol je možno vyjít po několika trasách, nebo vyjet oblíbenou kabinkovou lanovkou.

Ubytování na Liberecku – výběr chat a chalup na Liberecku

Kulturní dědictví Jizerských hor

Pokud máte rádi kulturu, anebo Vám jen nepřeje počasí, nabízí se tu mnoho možností, jak se zabavit. Tento kraj je bohatý na rozličná muzea, často se sklářskou tematikou, galerie, divadla a různé kulturní akce.

 • Muzeum skla a bižuterie v Jablonci – v nádherné secesní budově představuje muzeum své stálé expozice, které obsahují více než tři tisíce kusů lázeňského a upomínkového skla.
 • Protržená přehrada – bývalá přehrada na řece Bílé Desné u obce Desná, v nadmořské výšce 806 m.n. Přehrada byla postavena v roce 1905 a hned v roce 1916 se protrhla a způsobila rozsáhlé škody. Od roku 1996 je přehrada přohlášena za kulturní památku. Z původní přehrady stojí šoupátková věž, zbytky hráze a štola. Kolem přehrady je zbudována krátká naučná stezka. Více o protržené přehradě.
  Ubytovat se můžete v našem Apartmánu v Albrechticích v Jizerských horách.
 • Vodní nádrž Souš – Vodní nádrž Desná Souš byla vybudována v prvním desetiletí 20.století po katastrofických povodních, které krutě postihly oblast Jizerských hor. Původně měla nádrž sloužit jako povodňové protiopatření, později se stala oblíbeným místem ke koupání. Dnes je však rezervoárem pitné vody a koupání v Souši je tak znemožněno. Přesto je kouzelným místem obklopeným horami.
  K ubytování využijte naše apartmány a chalupy v Desné.
  • Vesnická památková rezervace Jizerka – Horská osada Jizerka je charakteristická obedněnými přízemními domy a patrovým panským domem majitele sklářské hutě. Osadou protéká říčka Jizerka, se osada jmenuje.
 • Hrad Návarov – postavený na začátku 14. století. Pevnost sloužila až do 17. století, než ji úmyslně zbořilo císařské vojsko. Do dnešních dnů se tak dochovaly jen mohutné ruiny bývalého věžovitého paláce, část štítové zdi s neporušenou krajní baštou, zbytky zdí a stopy po sklepeních. Tento hrad se nachází nedaleko našeho apartmánu-Smržovka.)
 • Hrubá Skála – Hrad Skálu postavil kolem roku 1350 Hynek z Valdštejna. Od roku 1515 až do roku 1524 po částech skupoval hrad a panství Zikmund ze Smiřic. Smiřičtí začali přestavovat hrad Skála na zámek Hrubá Skála. Pro veřejnost jsou přístupné k prohlídce nádvoří a hradní vyhlídková věž.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam

Aktivní dovolená v Jizerských horách

Ani sběratelé nevšedních zážitků se v Jizerských horách nudit nebudou. Navštívit můžete například bobovou dráhu v Janově nad Nisou, kde naleznete i dětské hřiště s mega trampolínou, nebo vyzkoušejte vodní skákadlo AquaSkipper na jablonecké přehradě.

 • Bobová dráha v Janově – pokud si chcete užít nevšední, mimořádně atraktivní, ale v každém případě bezpečný zážitek, vyražte na 900 metrů dlouho bobovou dráhu do Janova nad Nisou. Dráha obsahuje celkem 22 zatáček, raritou je karusel, ve kterém se bob otočí o 450 stupňů.
  V blízkosti nabízíme ubytování v obci Hraničná,. vzdálené jen necelé 3 km.
 • AquaSkipper na jablonecké přehradě – Pokud už Vás nebaví lenošit u vody, vyzkoušejte AquaSkipper, neboli vodní skákadlo, či vodní pták. Je to unikátní novinka, díky níž se můžete pohybovat po vodní hladině vlastní silou rychlostí až 27 km/h. Patří mezi nejméně nebezpečné adrenalinové sporty a je to zároveň i zábavná cesta ke zlepšení Vaší fyzické kondice.

Ubytování v Jizerských horách

V „Jizerkách“ nabízíme ubytování ve více než dvou desítkách lokalit, od chat a apartmánů v Desné až po chalupy v Záskalí.
Ubytování je zde obvykle možné v létě i v zimě. V zimě jsou k dispozici především chaty poblíž ski areálů.
Pokud si v Jizerských horách přesto nevyberete, můžete zkusit sousední chaty Krkonoše, Lužické hory, nebo náš obecný výběr ubytování na horách, kde jsou přehledně vidět všechny naše horské chaty, chalupy i apartmány.
Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR a vybrat si svou dovolenou.

Odpočinkové aktivity v Jizerkách

Jizerské hory nabízí velké množství volnočasových aktivit, zajímavostí je ozubnicová železnice vyjíždějící z Tanvaldu, hlad můžete jít ukojit do výletní restaurace Obří sud a vynechat byste neměli ani některou z množství rozhleden.

 • ozubnicová železnice Tanvald-Desná-Kořenov-Harrachov – jediná ozubnicová železnice v České republice překonává na sedmikilometrovém úseku Tanvald-Kořenov výškový rozdíl 235 m a v roce 1992 byl vyhlášen tento úsek za kulturní památku. Navštvit zde můžete i muzeum ozubnicové dráhy.
 • Obří sud – tato výletní restaurace je skutečně raritou svého druhu. Jedná se o skutečný dřevěnný sud, postavený na přelomu let 1930 a 1931. Nachází se asi 1 km nad obcí Lázně Libverda a návštěvníky láká také díky svému výhledu na celé panorama hlavního hřebene Jizerských hor.
 • rozhledna Štěpánka – tuto rozhlednu, která se pyšní přívlastkem nejstarší v Jizerských horácha, naleznete na vrchu Hvězda, na území obce Příchovice u Kořenova.
  Z jejího vrcholu se návštěvníkům naskýtá nádherný výhled na Krkonoše a Jizerské hory. Pokud tedy netrpíte strachem z výšek, určitě byste tuto rozhlednu, s jejímž obrázkem byl vydán rekordní počet pohlednic, neměli vynechat. Ubytovat se můžete třeba v jedné z našich chalup přímo v Příchovicích.
 • rozhledna Černá studnice – 26 metrů vysoká rozhledna, postavená z žulových kvádrů. Na vrchol se dostanete po 91 schodech. Nahoře Vás čeká úchvatný kruhový výhled na celý Český ráj a Trosky, Ještědsko-kozákovský hřbet, velkou část Jizerských hor a Krkonoše. U paty rozhledny je turistická chata. Černá studnice na Chci vlastní rozhlednu.cz

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990