Ubytování - Jindřichův Hradec

Jindřichův Hradec je okresní město v Jihočeském kraji, 43 km severovýchodně od Českých Budějovic na řece Nežárka. V roce 2011 zde žilo skoro 22 tisíc obyvatel. Jeho historické jádro je městskou památkovou rezervací.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Apartmán - Jindřichův Hradec

(kód objektu: 3053)

Lokalita: Jižní Čechy - Jindřichův Hradec
Koupání: 1 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 200 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 5 530 Kč za týden

Dobře zařízený prostorný apartmán v 1. patře rodinného domku s upravenou zahradou a posezením. Objekt se nachází ve známém jihočeském městě Jindřichův Hradec, nezapomeňte proto navštívit zdejší historické památky. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Zámek a hrad Jindřichův Hradec – Monumentální soubor budov hradu a zámku v Jindřichově Hradci, prohlášený v roce 1996 národní kulturní památkou, patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. S přiléhajícím městem se spojuje v harmonický celek, jehož historický ráz a jedinečné stavební a umělecké památky tvoří městskou památkovou rezervaci, vyhlášenou již v r. 1950.

  Zámecký vodní mlýn U čtrnácti, v roce 1888 přestaven Křižíkem na první elektrárnu v Předlitavsku.

  Kostel Svaté Máří Magdaleny

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kostelní náměstí

  Kostel sv. Jakuba na Masarykově náměstí

  Sousoší Nejsvětější Trojice na náměstí Míru

  Kamenný Vajgarský most – mezi rybníky Velký Vajgar a Malý Vajgar

  Kostel svatého Václava

 • Památky v okolí

  Zámek v Kamenici nad Lipou – Stavba původního hradu spadá stejně jako vznik města do 13. století. Po gotických úpravách byl hrad mezi lety 1580 a 1583 přestavěn v renesančním stylu. Se současnou věží nad branou získal zámek po roce 1744 barokní vzhled a dnešní podobu získal v letech 1806 – 1811, kdy jej pražský měšťan F. Rilke, dědeček básníka R. M. Rilkeho, nechal přestavět pozdně klasicistně. Roku 1998 jej převzalo Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze a zahájilo jeho rekonstrukci trvající až do roku 2004, kdy byl zámek otevřen veřejnosti.

  Klášter u Nové Bystřice – Honosný kostel však zůstal zachován a patří k nejvýznamnějším barokním památkám jižní Čech.

  Provaznické muzeum v Deštné – bylo založeno v roce 1998 v bývalé provaznické dílně rodiny Kliků, která provozovala provaznické řemeslo téměř 250 roků. Součástí prohlídky je předvádění původní výroby z různých materiálů a různých postupů jak provaznického, tak tkalcovského a soukenického řemesla.

  Červená Lhota – renesační, vodní zámek vybudovaný na skalnatém ostrůvku uprostřed rybníka. Zámek je obklopen anglickým parkem.

  Landštejn – počátky ve 13. stol., jedna z našich nejrozsáhlejších a nejlépe dochovaných hradních zřícenin v románském stylu , z hradní věže výhled na Českou Kanadu a Rakousko.

Přírodní atraktivity

Jindřišské údolí – Nejhezčí a nejromantičtější část údolí Hamerského potoka mezi obcemi Blažejov a Jindřiš, s mohutnými skalisky, balvanovými proudy, suťovými lesy a kaskádovými úseky potoka. Za obcí na ostrohu nad potokem se dochovaly malé zbytky zdiva Vítkova hrádku ze 13. století.
Vysoký kámen – je nejvyšším bodem České Kanady na Jindřichohradecku. Vrch (738 m) leží asi 5 km jižně od Kunžaku a asi 25 km jihovýchodně od Jindřichova Hradce. V minulých dobách byl místem, kde se setkávaly hranice Čech, Moravy a Rakouska. Mezi roky 1860 až 1890 na něm stála rozhledna, která sloužila též jako významný bod zeměměřické sítě. Dodnes zde stojí zděný trigonometric­ký pilíř.

Aktivní dovolená

Dovolená v okrese Jindřichův Hradec nabízí různé turistické cílé, možnosti koupání, historické památky, kulturní akce a další zážitky. Prožijte svou dovolenou v jižních Čechách. Máme Vám stále co nabídnout.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990