Ubytování Jílové u Držkova

Jílové u Držkova je obec nacházející se v okrese Jablonec nad Nisou, asi 5 km od Železného Brodu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v této lokalitě, můžete se vydat na výlety jak do Jizerských hor, tak i do Krkonoš a Českého ráje, protože ani tam to odtud není daleko.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Jílové u Držkova

(kód objektu: 3648)

Lokalita: Jizerské hory - Jílové u Držkova
Koupání: 500 m
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 200 m
Restaurace: 3 km
Cena od: 15 470 Kč za týden

Náš tip! Velmi pěkně zařízená chalupa s bazénem a saunou je ideálním ubytováním pro rodinu s dětmi či sportovně založené klienty (možnost zapůjčení jízdních kol). …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Kolem Jílového se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Nejrůznější zajímavosti můžete nacházet v blízkém okolí obce, ale vydat se můžete i dál. Místní památky: Kříž v zahradě domu č.p. 48 – kulturní památka ČR

 • Památky v okolí: (vše do vzdálenosti do 30km)

  radnice města Železný Brod – novogotická stavba z 19. století

  kostnice v Železném Brodě – osmiboká stavba z 18. století

  Ještěd – tento slavný horský hotel s restaurací se nachází na vrcholu Ještědského hřbetu a nabízí nádherný výhled na Liberec a okolí. Můžete odtud uskutečnit výlety do okolí, například do Jizerských hor, Lázní Libverda, na zámky Sychrov nebo Frýdlant. Nahoru se dostanete buď pěšky, autem nebo lanovkou, dolů můžete sjet třeba zapůjčenou koloběžkou.

  Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou – v nádherné secesní budově můžete navštívit stále expozice, obsahující více než 3000 kusů lázeňskoho a upomínkového skla

  Sychrov – krásný novogotický zámek s ještě hezčím anglickým parkem si získá každého návštěvníka

  zámek Humprecht – lovecký zámek ze 17. století s velkým lesoparkem

Přírodní atraktivity

Kolem Jílového u Držkova se rozprostírá malebná krajina, která se zvedá do vysokých kopců. Daleko to odtud není ani do Jizerek, ani do Krkonoš, ani do Českého ráje, takže vaše možnosti, co navštívit, jsou nekonečné. Nevhájete a vydejte se objevovat.

 • Zajímavosti v Jílovém:

  Lípa v Jílovém – památný strom u domu č.p. 2

  starý lom – kousek za vesnici se nachází starý opuštěný lom, který je částečně zatopený. Je to oblíbené místo geologů a v zatopené části žije kolonie raků.

 • Zajímavosti v okolí: (vše do vzdálenosti 30 km)

  Bozkovské jeskyně – jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách.

  Přehrada v Jablonci nad Nisou – příjemné koupání přímo v Jablonci. Zapůjčit si zde můžete loďku, nebo šlapadlo, nebo se jen opalovat na pláži a plavat.

  Kozákov – nejvyšší hora Českého ráje a Podkrkonoší je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled na Český ráj i Krkonoše, za příznivých podmínek tu často potkáte příznivce paraglidingu a při návštěvě tu třeba narazíte i na pár polodrahokamů.

Aktivní dovolená

Strategicky výhodné umístění chalupy Vám dává možnost širokého výběru aktivit. Kromě početných turistických tras a cyklosezek, které Vás provedou po zajímavých místech v okolí, můžete navštívit například některý z bazénu v Jablonci nad Nisou, nebo si můžete zaplavat v Jablonecké přehradě. Kdyby Vám nepřálo počasí, můžete vyzkoušet i krytý aqua park. A kdyby i to bylo málo, můžete si zajet ještě o kousek dál a navštívit liberecký Babylon.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990