Ubytování - Jetětice

Obec Jetětice se nachází asi 12 km jihozápadně od Milevska. Obec obklopují na severní straně rozsáhlé lesy a na západní straně se rozprostírá Orlická přehrada, u které je postaveno velké rekreační středisko Vltava. Obec i okolí je hojně navštěvováno díky krásné, čisté přírodě, velkým možnostem pro turistiku a cykloturistiku, ale i koupání, odpočinku a sběru hub a lesních plodů.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Jetětice

(kód objektu: 3576)

Lokalita: Jižní Čechy - Jetětice
Koupání: 1 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 50 m
Cena od: 15 610 Kč za týden

Nově zrekonstruovaný prázdninový dům s bazénem situovaný v pěkné zahradě na okraji malé obce 1 km od přehrady Orlík. Klidné místo pro dovolenou. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kaple Narození Panny Marie z roku 1911. O vnitřní výmalbu se zasloužil v tomto roce A. Pelich z nedalekého Milevska.

  Kříž z roku 1886.

  Pomník padlých v I. a II. světové válce byl postavený roku 1924.

  Kaple Panny Marie Lurdské v Jetětických Samotách, která je z 1. pol. 20.století

 • Památky v okolí

  Železniční most v Červené nad Vltavou

  Kučeř je malebná víska na Písecku, poprvé se o ni dozvídáme písemné zmínce z roku 1488. Největší zdejší památkou je kaple sv. Václava.

  Zvíkov – počátky historie hradu Zvíkova jsou spojeny s rodem Přemyslovců. Ti roku 1226 získali do vlastnictví skalnatý ostroh, na kterém byl vybudován.

  Albrechtice nad Vltavou – leží mezi řekou Vltavou a Píseckými horami, první písemná zmínka pochází z roku 1360. Dominantou je kostel sv. Petra.

  Orlík nad Vltavou – původně gotický hrad, později rozšířen renesančně. Po r. 1802, kdy vyhořel, byl obnoven Schwarzenbergy. V polovině 19. století novogoticky přestavěn.

Přírodní atraktivity

Kovářov – Skalní brána přírodní výtvor vznikl bochníkovitým zvětráváním amfibolicko-biotitické porfyrické žuly typu Čertova břemene. Tvoří jej tři balvany o rozměrech od 3,5 m do 1,2 m, výška průchodu je cca 1,6 m, délka téměř 4 m. Leží na naučné stezce Kovářovsko.

Aktivní dovolená

Obec i okolí je hojně navštěvováno díky krásné, čisté přírodě, velkým možnostem pro turistiku a cykloturistiku, ale i koupání, odpočinku a sběru hub a lesních plodů. Využijte Vaši dovolenou k aktivnímu odpočinku. Vydat se můžete například na turistické pěší výlety po značených trasách, které Vás zavedou na zajímavá místa, nebo můžete procházet některou z naučných stezek, které se zde nachází. Pokud spíše než pěší chůzi máte radši kolo, je zde nepřeberné množství cyklostezek. V okolí se pak nachází mnoho rybníků, kde je možné rybařit, nebo se koupat.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990