Ubytování Jeseníky

Jeseníky nežijí jen zimními sporty, vyberte si z našich chat a chalup s bazénem a navštivte Jeseníky i v létě.
Toto moravské pohoří Vám nabídne ideální podmínky pro pěší turistiku i výlety na kole.
Vidět zde můžete množství jeskyň, vodopádů i technické památky a tajemnou atmosféru dodají Vašim toulkám legendy o čarodějnicích.

Nalezeno 8 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Hrabenov

(kód objektu: 3849)

Lokalita: Jeseníky - Hrabenov
Koupání: 1.50 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 50 m
Restaurace: 2 km
Cena od: 7 700 Kč za týden

Velmi pěkně zařízená chalupa v atraktivní oblasti v blízkosti lázní Bludov (12 km) a Velké Losiny (19 km). Pro milovníky sportovního vyžití doporučujeme středisko Kouty nad Desnou (29 km) nebo …

Detail ubytování

Chalupa - Javorník

(kód objektu: 3852)

Lokalita: Jeseníky - Javorník
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Restaurace: 1 km
Cena od: 14 980 Kč za týden

Pěkná chalupa vzdálená cca 1 km od města Javorník. …

Detail ubytování

Chata - Karlovice - Zadní Ves

(kód objektu: 3837)

Lokalita: Jeseníky - Karlovice - Zadní Ves
Koupání: 50 m
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 1 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 15 470 Kč za týden

Stylově a velmi dobře zařízená chalupa s bazénem a s oplocenou zahradou. K dispozici je posezení na terase nebo zahradě se zahradním nábytkem, ohništěm a grilem.Okolní příroda poskytuje skvělé …

Detail ubytování

Chalupa - Loučná nad Desnou

(kód objektu: 2724)

Lokalita: Jeseníky - Loučná nad Desnou
Koupání: 5 km
Bazén:
Maximální počet osob: 10
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 300 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 24 570 Kč za týden

Luxusně zařízený rekreační objekt s vnitřním bazénem skládající se ze 2 budov. …

Detail ubytování

Chalupa - Komora

(kód objektu: 3735)

Lokalita: Jeseníky - Komora
Koupání: 50 m
Bazén:
Maximální počet osob: 7+1
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 2.50 km
Restaurace: 950 m
Cena od: 18 130 Kč za týden

Dobře zařízená polovina chalupy s bazénem na polosamotě u lesa. Vhodné pro pobyt rodiny s dětmi - na zahradě k dispozici trampolína, skluzavka, dětské hřiště, houpačky a volejbalové hřiště. …

Detail ubytování

Chalupa - Malá Morava

(kód objektu: 3301)

Lokalita: Jeseníky - Malá Morava
Koupání: 22 km
Maximální počet osob: 4+2
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Restaurace: 2 km
Cena od: 10 500 Kč za týden

Dobře zařízená stylová rekreační chalupa se nachází v obci na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Vzhledem k blízkosti turistických a cykloturistických stezek doporučujeme pro aktivně založené klienty či 2 spřátelené …

Detail ubytování

Chalupa - Malá Morava

(kód objektu: 3300)

Lokalita: Jeseníky - Malá Morava
Koupání: 22 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku, Garáž
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Restaurace: 2 km
Cena od: 10 500 Kč za týden

Dobře zařízená stylová rekreační chalupa se nachází v obci na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Na oddělené části zahrady je hostům k dispozici krb s udírnou, ohniště s grilem, …

Detail ubytování

Chalupa - Dolní Morava

(kód objektu: 954)

Lokalita: Jeseníky - Dolní Morava
Koupání: 8 km
Maximální počet osob: 10
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 500 m
Restaurace: 300 m
Cena od: 11 690 Kč za týden

Pěkně zařízená nově zrekonstruovaná chalupa je umístěna na okraji obce, která se nachází na pomezí Orlických hor a Jeseníků. Toto místo má všechny předpoklady k tomu, aby se stalo …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky v Jeseníkách

Milovníci památek a kulturního dění se budou v Jeseníkách cítit jako ryba ve vodě. Nabízí se tu nepřeberné možnosti trávení volného času a je jen na Vás, zda se rozhodnete navštívit některý z hradů či zámků, muzeí nebo se necháte vtáhnout do světa zlatokopů.

 • přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně – tato technická památka se pyšní hned několika nej. Je to třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě, elektrárna s největším spádem v České republice a největším výkonem, a její součástí je také největší reverzní vodní turbína v Evropě. Tímto se elektrárna v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Při exkurzi navštívíte technologické provozy v obrovských podzemních prostorách, dolní nádrž i impozantní horní nádrž a dále například uvidíte model s průřezem podzemní elektrárny.
 • zámek Velké Losiny – zámek naleznete na jižním okraji stejnojmenné obce. Je známý díky trojpodlažním arkádám trojkřídlého areálu, ale i kvůli v minulosti konaným čarodějnickým procesům. Ohromí Vás především unikátní rytířský sál vyzdobený koženými tapetami, obrazárna s díly středoevropských malířů nebo osmiboká šestipodlažní věž se zámeckými hodinami. Ve zdejších komnatách byl zčásti natočen film Kladivo na čarodějnice.
 • hornický skanzen u Zlatých Hor – v Údolí Ztracených štol u Zlatých Hor si můžete prohlédnout repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století nebo se projít po naučné stezce „Údolí ztracených štol“, která vás přivede i k místu, „kde voda teče do kopce“. Optický klam je na místě tak silný, že pozorovatel jen stěží pochopí umění dávných zlatokopů. V mlýnici vám bude předvedeno drcení zlaté rudy a při troše štěstí si kousíček zlata můžete odnést domů.
 • úzkokolejná dráha – jedná se o jedinou úzkorozchodnou trať provozovanou Českými drahami. Trasa dlouhá 20 km vás sveze malebnou krajinou z Třemešné do Osoblahy maximální rychlostí 40 km/hod.
 • ruční papírna Velké Losiny – manufaktura na výrobu papírů pracuje nepřetržitě od konce 16. století a je jediná svého druhu v České republice. V Muzeu papíru se seznámíte s tradiční výrobní technikou papíru, dějinami řemesla i řadou technických zajímavostí.
 • zámek Jánský Vrch – zámek najdete na skalnatém kopci nad městem Javorník. Za první písemnou zmínku o původním hradu je považován zápis z roku 1307, kde je zmíněn jako majetek svidnických knížat. Dnes je zámek zpřístupněn veřejnosti a je majetkem Vlastivědného muzea Jesenicka.
 • Hrad Sovinec – Nejrozsáhlejším hradním komplexem v okrese Bruntál je hrad Sovinec na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku. Za husitských válek se Sovinec stal významnou husitskou pevností. Ke konci 2. světové války hrad vyhořel, dnes je částečně zrekonstruován a kromě prohlídek zde probíhají běhom roku velmi zajímavé kulturně- společenské akce v historickém ladění.
 • Hrad Jeseník – Frývaldov – vodní hrad, původně ze 13. století, přestavěn ve století třináctém a následně v 18. ztratil i svůj původní pevnostní ráz. Ale stále je obehnán vodním příkopem.
 • Hrad Javorník – V písemných pramenech se poprvé objevuje roku 1307. V průběhu husitských válek byl hrad značně poškozen. V průběhu dalších let byl hrad dále přestavován v pohodlnou rezidenci.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam

Přírodní krásy Jeseníků

Jeseníky se mohou pochlubit nádhernou přírodou, kterou můžete poznávat na vlastní pěst nebo prostřednictvím některé z množství naučných stezek.

 • rašeliniště na Rejvízu – na Rejvízu začíná nejrozsáhlejší souvislý lesní komplex v Jeseníkách. Turisticky nejoblíbenější je tu Velké mechové jezírko, které je hned po Pradědu nejnavštěvovanějším místem Jeseníků. Na Starém Revízu u skalního masivu v lese najdeme poutní místo Panny Marie Lurdské.
 • Naučná stezka Bílá Opava – stezka Vás provede po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Po cestě se Vám naskytne pohled na krásné vodopády, četné kaskády a peřeje, skalní útvary a romantická zákoutí smrkového pralesa.
 • Rešovské vodopády – největší vodopády Nízkého Jeseníku se nacházejí 8 km od Rýmařova na říčce Huntavě. Nejkrásnějšími partiemi skalnatého údolí se můžete projít po dřevěných lávkách, mostech a schodech.
 • Králický Sněžník – 1424 m vysoká hora mezi Rychlebskými a orlickými horami. Relativně málo navštěvovaný, o to hezčí vrchol.
 • Venušina sopka – 643 vysoká vyhaslá sopka z období čtvrtohor. Na vrcholu plochý kráter a boční krátery s lávovými jeskyněmi.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • Jeseníky – vžitý název pro Jesenickou oblast, kterou kterou tvoří především Hrubý Jeseník s podhůřím Rychlebské hory, Nízký Jeseník a Kralický Sněžník.

Aktivní dovolená – Jeseníky

Jeseníky nabízejí ideální podmínky pro pěší výlety i cykloturistiku. Nevšednost pak dodají Vašemu výletu příběhy o čarodějnických procesech, které se tu v minulosti prováděly.

 • čarodějnická cyklotrasa – cyklotrasa Vás zavede do období, kdy se na Jesenicku a později i Šumpersku odehrávaly čarodějnické procesy, které připravily o život desítky nevinných lidí. Trasa měří 138 km a po cestě minete množství památníků, pomníčků a pamětních desek.
 • bobová dráha v Petříkově – vyzkoušejte jízdu s maximální rychlostí až 45 km/ hod na dráze s převýšením 100 m. V areálu můžete dále otestovat svoje nadání pro střelbu z luku.
 • Slezská Harta – nejmladší přehrada v České republice nabízí řadu možností, jak aktivně strávit především letní dovolenou. Můžete se tu nejen koupat, ale projet se i na loďkách, rybařit nebo vyzkoušet jachting a windsurfing. Ubytování Vám nabízíme v pouhých 5 km vzdálené chatě v obci Jakartovice.
 • Štěrkovna Hlučín – jezero v Hlučíně nabízí kromě normálního koupání i samostatnou garantovanou naturistickou pláž. V blízkosti se nachází i autocamp.

Ubytování v Jeseníkách

V Jeseníkách nabízíme ubytování na více než deseti místech. Vybírat si můžete z chat i chalup. Ubytování je zde obvykle možné v létě i v zimě. V zimě jsou k dispozici především chaty poblíž ski areálů.
Pokud si v Jeseníkách přesto nevyberete, můžete zkusit sousední Orlické hory, nedaleké Beskydy, nebo náš obecný výběr ubytování na horách, kde jsou přehledně vidět všechny naše horské chaty, chalupy i apartmány. Případně se můžete i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR a vybrat si svou dovolenou.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990