Ubytování Jakartovice

Obec zasazena v překrásném, kouzelném prostředí Jeseníků, uprostřed rozlehlých luk s vlnící se trávou a jehličím provoněných lesů. Ideální prostředí pro turistiku a odpočinek.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Jakartovice

(kód objektu: 3406)

Lokalita: Jeseníky - Jakartovice
Koupání: 5 km
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 9 870 Kč za týden

Účelně zařízená chata na klidném romantickém místě uprostřed lesa v krásné přírodě Jeseníků. V horkých letních dnech doporučujeme koupání v čisté a chladné vodě v okolních zatopených lomech. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici můžete vidět několik architektonicky zajímavých budov a církevních staveb. Za ostatními pamětihodnostmi se vydejte do okolí.

 • Místní památky:

  kostel Narození Panny Marie – barokní stavba z 18. století

  socha Jana Nepomuckého – barokní socha z 18. století

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  hrad Sovinec – největší moravský hrad založili pánové ze Sovince na počátku 14. století. Konají se tu kulturní akce, vystoupení šermířů, herců, předvádí se tradiční řemesla a jarmarky a promítají se filmy. Prohlídka je bez průvodce.

  úzkokolejná dráha – jedná se o jedinou úzkorozchodnou trať provozovanou Českými drahami. Trasa dlouhá 20 km vás sveze malebnou krajinou z Třemešné do Osoblahy maximální rychlostí 40 km/hod.

  zámek Bruntál – nejvýznamější zámek celého regionu s renesančním arkádovým nádvořím a hodinovou věží. Nejhodnotnější interiéry zámku jsou zpřístupněny veřejnosti. Zámeckou expozici tvoří kaple v přízemí a sály 1. patra zámku, zdobené rokokovými nástěnnými malbami mimořádné kulturní hodnoty a vybavené původním mobiliářem z 18. až počátku 20. století. Pozoruhodná je i zámecká galerie s díly italských, holandských, vlámských a německých mistrů 16. – 18. století ze sbírek velmistrů Řádu německých rytířů.

Přírodní zajímavosti

Jesenická příroda nabízí spoustu atraktivit k obdivování. Nejsou to jen vysoké, strmé hory a hluboké lesy, ale i vodní plochy.

 • Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 10ti kilometrů):

  vodní nádrž Kružberk – přehrada na řece Moravici. Původním účelem bylo energetické využití, ale s ohledem na stále se zvyšující potřebu pitné vody v Ostravě a okolí bylo od původního záměru upuštěno. Z tohoto důvodu je stanoveno v povodí pásmo hygienické ochrany. Jelikož je vodní dílo zásobárnou pitné vody, platí zákaz plavání a jiných vodních sportů. Od roku 1978 je ve vodní nádrži zakázán rybolov.

Aktivní dovolená

Okolí Jakartovic nabízí spoustu turistických stezek a cyklotras, které Vám otevřou náruč do kouzelné přírody. Pokud si raději užíváte pohodlí a klidu, můžete vyrazit na houby.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990