Ubytování Hutisko-Solanec

Malebná vesnice uprostřed jehličím vonících lesů. Scenérii zalesněných svahů, prosluněných strání a hlubokých údolí dotváří horský masiv. Svými přírodními krásami ohromuje stovky turistů. Na území obce stojí několik kulturních památek, kterým vévodí fojtství z roku 1785, dřevěná stavba lidové architektury.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Hutisko-Solanec

(kód objektu: 3380)

Lokalita: Beskydy - Hutisko-Solanec
Koupání: 12 km
Maximální počet osob: 7
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 5 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 12 390 Kč za týden

Útulná, ve valašském stylu postavená a dobře vybavená chalupa s nádherným výhledem na hřebeny Beskyd. Okolí chalupy nabízí nesčetné možnosti sportovního využití. V případě, že nechcete sportovat, můžete si na …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

V této konkrétní vesničce se nacházejí historicky významné stavby a památník.

 • Památky v obci:

  kostel sv. Josefa – zděný kostel z 17. století s renovovanou interiérovou výzdobou od místního malíře

  budova fojtství – dřevěná stavba z 19. století, v současné době přestavěna na restauraci

  pomník Charlotty Garrigue Masarykové – jediný pomník manželky prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka

 • Památky v okolí (vše ve vzdálenosti do 40ti kilometrů):

  rodný dům Sigmunda Freuda – v Příboře můžete navštívit expozici s názvem „Sigmund Freund – člověk“, která představuje Freuda jako „normálního“ člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu.

  Technické muzeum Tatra – v Kopřivnici navštivte muzeum zasvěcené automobilům značky Tatra. Uvidíte tu na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby, podvozky, motory, modely, designérské návrhy a různé rarity.

  Hukvaldy – rozsáhlá hradní zřícenina se nachází nad stejnojmennou obcí a rodištěm skladatele Leoše Janáčka. Najdete tu kapli sv. Ondřeje nebo věž, ze které je krásná vyhlídka do širokého okolí až k Ostravě. V průběhu sezony je zde pořádána spousta akcí, například pálení čarodějnic, hledání pokladů, vystoupení šermířů, strašidelná noc, dobývání hradu Hukvaldy, vinobraní, Ondřejská pouť a další. 15 km od hradu Vám nabízíme ubytování v rekreační chalupě s bazénem v obci Trojanovice.

  Valašské muzeum v přírodě – v Rožnově pod Radhoštěm najdete nejrozsáhlejší skanzen střední Evropy. Jsou tu pro Vás připraveny ukázky tradičních řemesel, pěstování rostlin a chov dobytka. Téměř 150 objektů je zde rozmístěno do třech expozic – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina.

Přírodní atraktivity

Celá oblast je vyhledávaná pro své jedinečné přírodní krásy a přitažlivé rekreační možnosti jak v létě, tak i v zimě, a pokrývá ji hustá síť značených turistických cest.

 • Atraktivity v okolí (vše ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  jeskyně Šipka – volně přístupná jeskyně patří k jednomu z nejhezčích krasových útvarů Štramberského krasu. Proslavila se díky nálezu spodní čelisti neandrtálského dítěte tzv. Šipecké čelisti, který dokázal, že zde pobývali pravěcí lovci. Dále zde byly nalezeny kosti a zuby pravěkých zvířat, např. jeskynního medvěda, který zde nějakou dobu pobýval, kosti lva jeskynního, hyeny, nosorožce srstnatého, mamuta, zubra, pratura, pižmoně, levharta, rosomáka, soba polárního nebo losa. Dnes je jeskyně obývána pouze netopýry.

  hora Radhošť – pověstmi opředená hora Radhošť, spojená s pohanským bohem Radegastem, nabízí návštěvníkům krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky – Praděd, Malou a Velkou Fatru. Hora je protkaná hustou sítí dosud neprobádaných chodeb, které podle pověstí ukrývají Radegastovu svatyni a zbojnické poklady. Na hřebenové cestě po Radhošti mezi poutní kaplí sv. Cyrila a Metoděje a Pustevnami můžete obdivovat sochu Radegasta z přírodní žuly.

Aktivní dovolená

Díky skvělé poloze vesnice, umístěné v lůně přírody, jsou cyklostezky hojně využívané milovníky cyklistické rekreace. V obci je dále malé koupaliště a tenisové kurty a poblíž rožnovský krytý bazén.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990