Ubytování - Hůrky

Hůrky je vesnice, část města Lišov v okrese České Budějovice. Nachází se asi 3 km na severovýchod od Lišova. Trvale zde žije 267 obyvatel. Vesnice je poměrně rozsáhlá, táhne se po obou stranách silnice. Prakticky nemá náves, centrem je kaple a secesní škola. Za tamními památkami to nemáte daleko. V Hůrkách pak budete mít klid na relaxování a odpočinek. Procházet se můžete po okolních lesích, kde můžete čerpat energii.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Hůrky u Lišova

(kód objektu: 2670)

Lokalita: Jižní Čechy - Hůrky u Lišova
Koupání: 3 km
Maximální počet osob: 4+2
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 3 km
Restaurace: 300 m
Cena od: 7 280 Kč za týden

Rekreačně zařízená typická venkovská chalupa s pěknou zahradou s ohništěm a grilem. Ideální dovolená pro milovníky klidu a rybaření (rybník Dvořiště 3 km, Třeboň 6 km). Za poznáním cestujte na …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  kaple sv. Jana Nepomuckého z roku 1868

  památník padlých

  dva kamenné mosty

  lidová architektura

 • Památky v okolí

  Město Borovany se rozprostírá v malebném jihočeském kraji podél říčky Stropnice, v jeho okolí vede několik cyklostezek. Samo město se nachází ve velmi klidném kraji, který je jakoby stranou od hlavních turistických center, což je ovšem veliká přednost především pro cyklistiku. Je zde možnost navštívit park exotických zvířat.

  Zámek Třeboň – významnou dominantou města Třeboň je také rozsáhlý zámek se 100 obytnými místnostmi uzavírající západní stranu Masarykova náměstí.

  Schwarzenberská hrobka

  České Budějovice – náměstí Přemysla Otakara II., Samsonova kašna – umístění kašny přesně ve středu náměstí není náhodné, stojí totiž v místech, kde ve středověku stával pranýř.

Přírodní atraktivity

Rybník Svět – je využíván především k chovu ryb, třeboňští rybáři jej loví každé dva roky. Od 20. století slouží také k rekreačním a sportovním účelům. Severní stranu rybníka lemuje velká pláž, která láká návštěvníky k odpočinku a koupání. Na hladině rybníka se pravidelně konají veslařské závody.

ZOO Ohrada – se specializuje především na evropskou faunu a flóru. Můžete zde obdivovat lišku, jezevce, děti mohou vlézt do této expozice přímo z chodníku norou. Shlédnete i medvěda, vlka, rysa a jiné šelmy. Krmení vyder patří k nejnavštěvo­vanějším a nejhezčím zážitkům z této malé, ale velmi zajímavě řešené ZOO.

Aktivní dovolená

Okolí Hůrky je vhodné pro cykloturistiku. Příjemná, zhruba 9 km dlouhá trasa přes obec Hůry k památnému stromu Žižkův dub vede nenáročným terénem po asfaltové silnici.Po okolních cestách si můžete užívat příjemné výlety. Zajet si můžete například k některému z okolních rybníků, tam se můžete vykoupat, nebo si půjčit loďku. Pokud si chcete zahrát tenis, bowling, nebo si zajít do sauny, vydejte se do Českých Budějovic.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990