Ubytování Hubálov u Mnichova Hradiště

Vesnička Hubálov se vine jako had přírodou Českého ráje. Její boky lemují louky a lesy, což tvoří krásnou a příjemnou atmosféru jak pro klidný odpočinek, tak vybízí třeba k výletům na kole.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Lokalita: Český ráj - Hubálov u Mnichova Hradiště
Koupání: 150 m
Bazén:
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 600 m
Restaurace: 6 km
Cena od: 6 370 Kč za týden

Malý, jednoduše vybavený srub se zastřešenou terasou situovaný na neoplocené zahradě sousedící s domem pronajímatele. Obcí protéká řeka Jizera (možnost koupání, rybolovu). Sousední objekt č. 3411. …

Detail ubytování
Lokalita: Český ráj - Hubálov u Mnichova Hradiště
Koupání: 150 m
Bazén:
Maximální počet osob: 2+3
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 600 m
Restaurace: 6 km
Cena od: 7 420 Kč za týden

Menší, jednoduše vybavená chata s bazénem a krbem situovaná na oplocené zahradě sousedící s domem, kde bydlí pronajímatel. Obcí protéká řeka Jizera (možnost koupání, rybolovu). …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Ve vesnici naleznete zámek a kostel, za dalšími pamětihodnostmi byste měli vyrazit do okolí.

Místní památky

 • Zámek Loukovec – Původně gotická tvrz z 13. století, přestavěna v 16. století a to na zámek s konírnou
 • Kostel Povýšení sv. kříže
 • Socha svatého Jana Nepomuckého

Památky v okolí (ve vzdálenosti do 20ti kilometrů)

 • Hrad Valdštejn – Jeden z nejstarších hradů na Turnovsku, ze 13. století. Díky Turnovské správě je hrad ve velmi dobrém stavu a krásný interiér zachován.
 • Hrad Trosky – Bizardní zřícenina a dominanta Českého ráje ze 14. století, stal se nedobytným hradem, vystavěným na čedičových skalách. Do nebes se tyčí dvě populární věže, jež nesou jména Baba a Panna.
 • Zámek Humprecht – Lovecký zámek z 17. století s velkým lesoparkem
 • Hrad Kost – Nejdochovalejší středověký hrad v Čechách s unikátními exponáty, např. vytesanou Pannou Marií, prostřeleným obrazem nebo třeba mučírnou.

Přírodní atraktivity

Český ráj je nejstarší chráněnou oblastí u nás a v roce 2005 zde byl vyhlášen i první geopark UNESCO v rámci České republiky. Už jen z tohoto důvodu je každému jasné, že se chystáte do míst, která jsou naprosto unikátní. Přímo v obci se nachází rybník.

 • Klokočské skály – Skalní město se skládá ze dvou částí, Betlémských skal a Klokočských skal. V Klokočských skalách se nachází jeskyně Postojna, někdy též nazývána Amerika. Je největší pseudokrasovou jeskyní v Českém ráji a je také atraktivním místem pro filmaře. Natáčela se zde například pohádka S čerty nejsou žerty. Uvnitř se nachází množství úzkých uliček, které ústí do překvapivě velkých prostor. Nezapomeňte si s sebou však baterku. Dále tu stojí za navštívení turisty oblíbené Klokočské průchody, což je 70 metrů dlouhá, hluboká rozselina ve skalní stěně mezi Klokočskými a Betlémskými skalami.
 • Prachovské skály – Platí za jedno z nejnavštěvo­vanějších skalních měst a nacházejí se asi 10 km severozápadně od Jičína. Vybrat si můžete ze dvou turistických okruhů a hustá síť turistických značek Vás provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. Mezi nejnavštěvovanější místa tohoto ráje horolezců patří Vyhlídka Českého ráje, Americká sluj, vyhlídka prof. Hekena či Císařská chodba. V horkých letních dnech se unavení turisté mohou osvěžit v přírodním koupališti U Pelíška, pojmenovaném po duchu těchto skal.
 • Kopicův statek – Jedná se o unikátní roubenou usedlost stojící o samotě asi 1 km východně od vesnice Kacanovy na Turnovsku. Od statku vede značený prohlídkový okruh, který vás provede pískovcovým údolím se skalními reliéfy, jenž byly zhotoveny v letech 1940 až 1978. Do skal jsou tu pod širým nebem vytesány postavy z českých dějin, doplněné verši.
 • Trosky – Dominantu Českého ráje naleznete u obce Troskovice v okrese Semily. Tento hrad, skládající se ze dvou věží – Baba a Panna, nabízí nejen nádherný výhled do dalekého okolí, ale ve svém nitru ukrývá i dosud neprobádané tajné chodby.
 • Kozákov – Nejvyšší hora Českého ráje a Podkrkonoší je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled na Český ráj i Krkonoše, za příznivých podmínek tu často potkáte příznivce paraglidingu.

Aktivní dovolená

Prostředí v okolí vesničky je jako stvořené pro procházky po turistických stezkách nebo k projetí na cyklostezkách. Mimo jiné je tu možnost rybaření a houbaření. Navíc si můžete projet Prachovské skály na koňském hřbetu.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990