Ubytování Hraničná

Obec Hraničná je částí obce Janov nad Nisou. Nachází se asi jen 5 km od Jablonce nad Nisou, takže do města za kulturou to není daleko. Blíž je to ale do přírody, kde se můžete vydat na příjemné procházky po okolí, nebo si dát do těla na kole. V obci se můžete setkat s místní historií na každém kroku, mnoho míst zde příïpomíná zdejší historii, a to, že původní obyvatelé se věnovali těžbě uhlí.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Hraničná

(kód objektu: 1806)

Lokalita: Jizerské hory - Hraničná
Koupání: 6 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 500 m
Cena od: 6 510 Kč za týden

Dobře zařízená rekreační chalupa se saunou, krbem a prostorným pozemkem s ohništěm a grilem se nachází v obci vzdálené 3 km od turistického střediska Bedřichov. Navštivte hrad Hrubá Skála či …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Obec v příhraniční oblasti nabízí dobrý výchozí bod pro výlety do okolí. Takže poté, co prozkoumáte místní pamětihodnosti, neváhejte navštívit i další zajímavá místa.

 • Místní památky:

  Kaplička v Hraničné – kaplička postavená ze žulového kamene, se střechou ze šindele v dnešní době bohužel chátrá, za návštěvu ale určitě stojí.

  Památník obětem první světové války – památník se nachází v centru obce vedle kostela sv. Jana Křtitele a byl postaven z prostředků získaných veřejnou sbírkou mezi obyvateli.

 • Památky v okolí:

  Radnice v Janově – stavba radnice byla zahájena v roce 1927 a zahrnovala i radniční sklípek a lidové lázně. Dnes slouží jako obecní úřad a lidová knihovna.

  Sklárna Vitrum – sklárna vyrábí lisované, hutní a lisofoukané sklo.

  Muzem hraček v Jablonci nad Nisou – muzeum je zaměřené na hračky, které pamatují spíše starší generace. Proto je výstava zajímavá pro všechny generace. Ta starší se vrátí do svého dětství a ti mladší se naopak seznámí s hračkami, se kterými si hrály jejich babičky, či dědečkové. Vystavované hračky pochází především z let 1940 – 1989. Naleznete zde však i starší.

  Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou – v nádherné secesní budově můžete navštívit stále expozice, obsahující více než 3000 kusů lázeňskoho a upomínkového skla

  Severočeské muzeum v Liberci – toto muzeum patří mezi největší muzea v České republice. Založeno bylo v roce 1873 jako uměleckoprůmyslové muzeum. Již v prvních letech existence se podařilo shromáždit mimořádně bohaté sbírky prakticky ze všech zájmových oborů z vyspělách evropských zemí a zčísti také z Předního a Dálného východu. S ohledem na místní tradice severních Čech je však největší pozornost věnována sklu a textilu.

  Sychrov – krásný novogotický zámek s ještě hezčím anglickým parkem si získá každého návštěvníka

Přírodní atraktivity

 • Místní zajímavosti:

  zázračný pramen – pramen se nachází nedaleko Hašlerovy chaty (původně Dornstbaude, dnes hotel Murano). Na konci 19. století k němu byla postavena křížová cesta.

  Lom – tento lom slouží k lámání žuly

 • Zajímavosti v okolí:

  skalní hřib – žulový skalní hřib se nachází nad Loučnou, vlevo od cesty do Jindřichova. Zvětráváním zde vznikl útvar, kde můžete vidět na užší „noze“ postavený „klobouk“, podstatně většího průměru.

  Trniště – vyhlídková skála nacházející se nedaleko dnešního hotelu Murano. Dříve byla ozdobena mohutným křížem a dnes je zabezpečena zábradlím

  Ještěd – symbol města Liberec, na který můžete vyšlápnout jak pěšky, tak na něj můžete vyjet kabinovou lanovkou. Na ještědu se také nachází skokanské můstky a lyžařský areál.

  Přehrada v Jablonci nad Nisou – příjemné koupání přímo v Jablonci. Zapůjčit si zde můžete loďku, nebo šlapadlo, nebo se jen opalovat na pláži a plavat.

  Tanvaldský špičák – tradiční cíl výletů mnoha turistů určitě stojí za návštěvu. Na svazích tohoto kopce pramení čtyři potoky, takže se můžete zastavit i u jejich pramenů.

  Vodopády Černé Desné – k tomuto místu Vás zavede naučná stezka, kde se dozvíte mnoho zajímavých věcí o řece, obci Desná i okolí. V údolí řeky Černá Desná pak můžete obdivovat divoké vodopády této horské říčky.

Aktivní dovolená

Okolí Hraničné je obklopeno hustými lesy, po kterých vedou příjemné turistické trasy a více, či méně náročné cyklostezky. Záleží jen na Vás, co si vyberete. Pokud se radši válíte u vody, nedaleko se nachází vodní nádrž Josefův Důl, nebo vodní nádrž Bedřichov. Daleko to není ani do libereckého Babylonu, nebo na jabloneckou přehradu. V blízkém Janově si můžete zařádit na bobové dráze, jejíž raritou je karusel, kde se bob otočí o 450 stupňů.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990