Ubytování - Hoslovice

Obec Hoslovice se rozkládá v malebné zvlněné kopcovité krajině Šumavského předhůří v okrese Strakonice, kraj Jihočeský.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Hoslovice

(kód objektu: 1285)

Lokalita: Jižní Čechy - Hoslovice
Koupání: 1 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 6 km
Restaurace: 6 km
Cena od: 12 950 Kč za týden

Útulně zařízená chalupa s velkým travnatým pozemkem se nachází na okraji menší jihočeské obce, 12 km od městečka Volyně a 20 km od Strakonic. V okolí jsou dobré podmínky pro …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Kaplička na návsi

  Vodní mlýn ze 14. století, nejstarší dochovaný v ČR – areál unikátního hoslovického mlýna tvoří původní mlýnice s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola, všechny kryté došky, roubené či zděné ze smíšeného zdiva. Patří k němu také rybníček s náhonem, sad a louky.

 • Památky v okolí

  Rozhledna – kousek nad obcí se od srpna 2005 nachází rozhledna. Jde o telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou. Kruhový výhled z výšky asi 30 metrů nad okolním lesem nabízí pohled na Šumavu a vnitrozemí. Je odtud možné vidět hrad Kašperk či vrcholek Boubína.

  Čestice – zámek je dnes majetkem obce, která převzala zchátralý zámek, který nebyl zařazen mezi veřejně památkově chráněné objekty, v r. 1948. Zámek byl postupně obnovován a dnes je v přední části matriční a obřadní síň, knihovna a spolková místnost.

  Zřícenina hradu Střela stojí na osamělém kopci v údolí řeky Otavy nedaleko Strakonic v Jihočeském kraji. Hradní zříceniny jsou volně přístupné. V těsné blízkosti hradních zřícenin stojí barokní, v jádru renesanční zámek nepravidelného podkovovitého tvaru s nádvorními arkádami, který je účelově využíván.

  Hrad Kašperk – prohlídkový okruh s výkladem průvodce, vede přes purkrabství, zříceninu hradního paláce a v závěru vystoupá na východní věž. Doba prohlídky je cca 45 min.

Přírodní atraktivity

Strašínská jeskyně s jezírkem a pozoruhodnými mísovitými a hrncovitými prohlubněmi ve stropu je jediná větší krasová jeskyně v systému Sušicko-Strakonických vápenců. Veřejnosti je jeskyně zpřístupněna příležitostně od léta 2012.

Sudslavická stezka – seznamuje návštěvníky s bohatou květenou a zvířenou na území tvořeném krystalickými vápenci. Krom toho upozorňuje i na některé významné geologické a geomorfologic­ké jevy.

Aktivní dovolená

Pošumavská krajina je přímo předurčená pro cyklistiku. Kopcovitost krajiny umožňuje rekreační i náročnější jízdu. Hoslovicemi prochází cyklostezka 121, která vede pošumavím. Tato stezka je velmi krásná sama o sobě nebo ji lze použít jako ideální základnu k výjezdům do centrální Šumavy nebo naopak do oblasti pootaví. Cíle jako Rábí, Javorník, Kašperk, Boubín hovoří samy za sebe. Atraktivitou je chov koní, na kterých se můžete svést a ti zdatnější mohou absolvovat vyjížďku na koni po stezkách koňské turistiky. Hoslovice leží v oblasti, která je plná nádherných cílů pro turisty. Pro využití volného času je v obci k dispozici koupaliště a sportovní hriště.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990