Ubytování Horní Tanvald

Horní Tanvald je část obce Tanvald v okrese Jablonec nad Nisou. Do centra Tanvaldu je to zhruba 5km, což je co by kamenem dohodil a vy jste navíc ubytováni v příjemném prostředí u lesa. Odtud se pak můžete vydat do okolí na pěší túry, nebo se rozjet po okolí na kole.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Horní Tanvald

(kód objektu: 1840)

Lokalita: Jizerské hory - Horní Tanvald
Koupání: 5 km
Maximální počet osob: 6
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 700 m
Restaurace: 500 m
Cena od: 5 880 Kč za týden

Na louce obklopené lesem, v místě vhodném pro milovníky turistiky, krásné přírody a sportovně založené rodiny se nachází tato dobře zařízená rekreační chalupa. Možnost pěkného koupání na přehradě v Jablonci …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Na vršcích jizerskohorských kopců se často tyčí rozhledny, které jsou turisty často vhledávané pro svůj krásný rozhled po okolí. Milovníci historie určitě rádi navštíví některé muzeum a obdivovatelé vodních staveb můžou navštívit některou z přehrad.

 • Místní památky:

  Ozubnicová železnice – na trati mezi Tanvaldem a Harrachovem musí vlaky překonávat několik set metrů převýšení, proto na úseku Tanvald – Kořenov lokomotivy využívaly ozubnici. Trať je od roku 1992 kulturní památkou.

  Kostel sv. Františka z Assisi – kostel stojí v městské části Šumburk a základní kámen kostela byl položen v roce 1899, vysvěcen pak byl o 2 roky později. Tato dominanta Tanvaldu je nyní chráněnou kulturní památkou.

  Budova radnice – stavba v secesním stylu byla postavena na začátku 20. století. Za pozornost stojí barevné okenní vitráže na schodišti a ve velké zasedací síni. V roce 1993 byla zrekonstruována.

 • Památky v okolí:

  Štěpánka – rozhledna na vrchu Hvězda je považována za nejkrásnější vyhlídku Jizerských hor. V roce 1847 ji nechal postavit kníže Kamil Rohan na počest návštěvy zemského správce arcivévody Štěpána. Stavba byla ale uprostřed prací zastavena, prý kvůli věštbě cikánky, která Rohanovi předpověděla smrt v okamžiku, kdy bude rozhledna dokončena.

  Protržená přehrada – přehrada na řece Bílá Desná byla poprve napuštěna v roce 1915. Hned v dalším roce se její sypaná hráz protrhla a způsobila obrovské škody, když 62 lidí přišlo o život a bylo zničeno, nebo vážně poškozeno nespočet domů a továren.

  Souš – nádrž na Černé Desné vznikala současně jako nádrž na Bílé Desné. Poté, co se druhá nádrž protrhla, byla tato přehrada vypuštěna a důkladně kontrolována a zpevňována. Dříve byla přehrada využívána jako rekreační místo, dnes je zde koupání zakázáno, protože slouží jako zásobárna pitné vody.

Přírodní atraktivity

V Jizerských horách se nachází mnoho přírodních krás a i kolem Tanvaldu se jich vyskytuje více než dost. Neváhejte a vydejte se je objevovat.

 • Místní zajímavosti:

  Tanvaldský špičák – tradiční cíl výletů mnoha turistů určitě stojí za návštěvu. Na svazích tohoto kopce pramení čtyři potoky, takže se můžete zastavit i u jejich pramenů.

  Terezínka – vyhlídková skála na úbočí hory Muchov byla postavena jako zděná vyhlídka se schodištěm v roce 1853. Nechal ji postavit majitel tanvaldské přádelny a pojmenoval ji po své ženě.

  Údolí Kamenice – tam Vás zavede značená turistická cesta přímo z Tanvaldu. Toto krásné romantické místo, kde se řeka Kamenice divoce prodírá mezi skalami, Vás dovede až k soutoku s Jizerou ve Spálově. Po cestě zpět do Tanvaldu můžete navštívit i zříceninu hradu Navarov.

 • Zajímavosti v okolí:

  Vodopády Černé Desné – k tomuto místu Vás zavede naučná stezka, kde se dozvíte mnoho zajímavých věcí o řece, obci Desná i okolí. V údolí řeky Černá Desná pak můžete obdivovat divoké vodopády této horské říčky.

  Bozkovské jeskyně – jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách.

Aktivní dovolená

Tanvald nabízí nepřeberné množství aktivit. Vedle klasických turistických a cyklistických tras můžete v Tanvaldu zajít na koupaliště, nebo se vydat na přehradu do Jablonce nad Nisou. S rodinou se můžete vydat na hřiště minigolfu, nebo si večer zajít do kina. Pro milovníky adrenalinu je zde freerideová trať, kde se můžete vyřádit.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990