Ubytování - Holubovská Bašta

Osada Holubovská Bašta je součástí obce Čakov. Rozkládá se v klidném prostředí mezi rybníky Posměch a Dehtář.V obci žije zhruba 30 obyvatel, takže Vás zde čeká klidná a pohodová dovolená.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Holubovská Bašta

(kód objektu: 596)

Lokalita: Jižní Čechy - Holubovská Bašta
Koupání: 5 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 5 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 6 580 Kč za týden

Dobře zařízená rekreační chata s prostornou upravenou zahradou, pěkným venkovním posezením a krbem situovaná v klidném prostředí 200 m od lesa (možnost sběru lesních plodů). V okolí objektu známé hrady …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Lidová architektura – celá osada představuje dobře zachovaný soubor lidové architektury

  Dřevěná sloupková zvonička

  Kamenný klenutý mostek v místě, kde jediná příjezdová silnička od Čakova překonává výtok z rybníka Posměch (asi 300 m jihovýchodně od osady)

 • Památky v okolí:

  Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. Četné dary místních občanů i krajanů v cizině podnítily výstavbu nové účelové muzejní budovy.

  Náměstí Přemysla Otakara II. V Českých Budějovicích – klenotem Českých Budějovic je jejich historické jádro s množstvím cenných církevních i světových staveb, s gotickými, renesančními a hlavně pak barokními domy a s unikátně zachovaným podloubím.

  Černá věž v Českých Budějovicích – nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů.

  Hluboká – zámek je ideálním výletním cílem pro milovníky historie. Se svými 140 pokoji a 11 věžemi nabízí několik variant prohlídek, zhlédnout tu můžete přepychové sály, zámeckou kuchyni, podívat se můžete i na vyhlídkovou věž a v zámecké jízdárně můžete vidět expozici jihočeské gotiky a holandských mistrů ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Nechybí zde ani romantický zámecký park.

  Žabovřesky – obec nacházející se nedaleko Holubovské Bašty se proslavila díky filmu Zdeňka Trošky Babovřesky. V obci pak můžete obdivovat hezky upravené původní statky a lidovou architekturu.

  Holašovice – tato vesnice je známá především díky lidové architektuře, která se zde zachovala. Domy postavené ve stylu tzv. Selského barka s bohatě zdobenými průčelími a s vyzdobenými širokými volutovými štity lákají řady turistů a celá obec je zapsána na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

  Kleť – kamenná věž postavená z iniciativy knížete Josefa Schwarzenberga roku 1825 jako triangulační a rozhledový bod. Novogotická stavba bývá označována za nejstarší rozhlednu v Čechách.

Přírodní atraktivity

Kluk – vrchol Kluk nad obcí Křemže s výškou 740,6 m n. m. Výrazná úvodní dominanta Haberského pohoří Blanenského lesa. Zalesněná oblast s dalekým výhledem ze skal na vrcholu

Orty – podzemní důl na kaolin, který byl v provozu od 2. poloviny 19. století.

ZOO Ohrada – ZOO byla založena r. 1937 Dr. Adolfem Schwarzenbergem v parku u loveckého zámečku Ohrada. Po 2. sv. válce byla ZOO pod správou různých státních organizací dovedena téměř k zániku. Od r. 1971 nastalo pod novým vedením nové období rozvoje dnes velmi pěkné moderní ZOO.

CHKO Blanský les – krásně zachovalý krajinný celek v podhůří Šumavy. Nachází se zde mnoho cenných lokalit, které se snaží ochránit vzácnou faunu a floru.

Vysoká Běta – přírodní rezervace rozkládající se na stejnojmenném vrcholu v podhůří Šumavy. Předmětem ochrany je zde suťový porost s hojným výskytem měsíčnice vytrvalé.

Aktivní dovolená

V jižních Čechách jsou široké možnosti vyžití. Pro turisty je zde mnoho značených turistických tras, které Vás provedou po zajímavých místech v okolí, pro cyklisty zde jsou více či méně náročné značené cyklostezky. Nedaleko je také možnost půjčit si koně a udělat si příjemnou projížďku na koni. Jižní Čechy jsou plné rybníků, kde některé můžete využít ke koupání, u některých si můžete zarybařit.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990