Ubytování Hluboká u Borovan

Jižní Čechy jsou oblíbeným cílem pro letní dovolenou. V Hluboké u Borovan si Vaši dovolenou nejen skvěle užijete, ale při navštěvování okolních pamětihodností se dozvíte i spoustu zajímavých informací z historie této oblasti. Pokud k tomu přidáte i turistiku, nebo cyklistiku, vyjde z toho perfektní dovolená.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Hluboká u Borovan

(kód objektu: 3703)

Lokalita: Jižní Čechy - Hluboká u Borovan
Koupání: 50 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 1 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 10 430 Kč za týden

Účelně zařízená chata na okraji menší chatové osady u rybníka Kuchyňka nedaleko jihočeských Borovan. Velmi klidné místo vhodné pro rodinu hledající místo po pobyt blízko koupání a lesa s možností …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Bývalý klášter augustiniánů v Borovanech – při návštěvě kláštera můžete pozrovat místní historii a historii poutnictví v regionu vůbec. K vidění je zde i lapidárium plastik z křížové cesty v Římově, Škapulířova kaple, kostel Navštívení Panny Marie a obnovené interiéry bývalého probošství.

  Památník Jana Žižky z Trocnova

  Park exotických zvířat – Zoologická zahrada Dvorec je poměrně mladou zahradou čítající v současné době na 200ks zvířat v 70ti druzích. Nečastěji zde narazíte na šelmy a primáty.

  Půda plná pohádek

 • Památky v okolí:

  Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích – muzeum patří k nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech. První muzejní sbírky byly zpřístupněny veřejnosti na jaře roku 1877 v domě U tří korun vedle městské radnice. Četné dary místních občanů i krajanů v cizině podnítily výstavbu nové účelové muzejní budovy.

  *Náměstí Přemysla Otakara II.** V Českých Budějovicích – klenotem Českých Budějovic je jejich historické jádro s množstvím cenných církevních i světových staveb, s gotickými, renesančními a hlavně pak barokními domy a s unikátně zachovaným podloubím.

  Černá věž v Českých Budějovicích – nepřehlédnutelná dominanta města byla se svými 72 metry do nedávné doby nejvyšší stavbou ve městě. V minulosti sloužila jako zvonice a hláska. Z jejího ochozu je nádherný výhled na celé Budějovice a nejbližší okolí. Věž má celkem 5 zvonů.

  Nové Hrady – hrad, jehož historie sahá až do první poloviny 13. století, nabízí návštěvníkům 3 základní vyhlídkové trasy. Na první si projdete interiéry hradu. Seznámíte se s jeho historií a uvidíte mnoho zajímavých exponátů a uměleckých děl. Druhý okruh Vás provede bytem panského úředníka. Na konci trasy se Vám naskytne krásný pohled na hradní nádvoří a na město. Třetí okruh Vás zavede do hradního příkopu, jednoho z největších u nás.

  Trocnov – rodiště Jana Žižky je oblíbeným výletním místem, které leží jen 3 km od Borovan. Obcí vede značený okruh pro turisty.

Přírodní atraktivity

Terčino údolí – přírodně – krajinářský park, osázen mnoha cizokrajinnými rostlinami (mnoho z nich už zmizelo), byl založen v 2. polovině 18. století. Kromě přírody zde můžete obdivovat i krásnou vstupní bránu z roku 1797, nebo empírový lázeňský dům Václavovy lázně ze stejné doby.

Červené blato – přírodní rezervace Červené blato se rozprostírá na jihzápadním okraji CHKO Třeboňsko. Rezervace byla vyhlášena v roce 1953 k ochraně přirozeného rostlinného pokryvu na tomto území.

Brouskův mlýn – národní přírodní rezervace Brouskův mlýn byla vyhlášena v roce 1991 na rozsáhlém území v nivě řeky Stropnice na celkové rozloze 138,20 ha. Hlavním předmětem ochrany je rozsáhlý komplex cenných společenstev vodní, mokřadní a luční vegetace s výskytem mnoha vzácných a ohrožených rostlinných druhů.

Aktivní dovolená

Jižní Čechy jsou perfektním místem na dovolenou s koly. Nekonečné cyklostezky Vás provedou po širokém okolí, takže kromě sportu se můžete i kochat přírodou a památkami. Kromě cyklostezek jsou zde i značené turistické trasy. Nedaleko Hluboké se nachází rybník, kde je možné rybařit. V Borovanech se pak nachází koupaliště Lazna, kde se bude líbit jak malým dětem, tak dospělým.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990