Chalupa - Heřmanice

Heřmanice je malá vesnice, část města Králíky v okrese Ústí nad Orlicí. Nachází se asi 5 km na sever od Králíků.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Heřmanice

(kód objektu: 368)

Lokalita: Orlické hory - Heřmanice
Koupání: 6 km
Maximální počet osob: 7
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 3 km
Restaurace: 800 m
Cena od: 7 700 Kč za týden

Pěkně zařízená chalupa na okraji obce, která se nachází na rozmezí Orlických hor a Jeseníků, 15 km pod Kralickým Sněžníkem. Během Vašeho pobytu doporučujeme navštívit resort Dolní Morava, kde můžete …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Pamětihodnosti, kultura a tipy na výlet

  • Pro vyznavače adrenalínu,je tu nabídka BIKEPARKu v Dolní Moravě v areálu sjezdovek Větrný Vrch. K atraktivním místům v okolí patří vrchol Králického Sněžníku (1423m n. m.) s pramenem řeky Moravy, Suchý Vrch s rozhlednou, poutní klášter na Hoře Matky Boží v blízkých Králíkách, i letní tréninkový areál Aleše Valenty ve Štítech, kde při troše štěstí můžete shlédnout při tréninku nejlepší světové týmy akrobatického lyžování.
  • K dalším zajímavostem patří blízké Vojenské muzeum a linie bunkrů, s možnostmi prohlídky.Samos­tatnou , významnou a vyhledávanou akcí pak je ,„CIHELNA“ , bojová ukázka dobývání opevnění z let II.světové války konající se každoročně v srpnu. Za zmínku určitě také stojí výlet k Zemské Bráně a údolím Divoké Orlice k 20 km vzdálené Pastvinské přehradě.
  • Pro „zámecké“, je tu pak možnost návštěvy barokního zámku v Potštejně, který nabízí zajímavý program pro děti i dospělé.
  • Je možné navštívit pivovar HOLBA v Hanušovicích a návštěvu můžete spojit s ochutnávkou tohoto zlatavého, „Ryzího moku z hor“

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990