Ubytování Draheničky

Draheničky jsou malá vesnice, nacházející se v okrese Písek. Žije zde jen asi 25 obyvatel, což Vám poskytuje ideální podmínky pro klidnou, ničím nerušenou dovolenou. Pokud si potřebujete odpočinout od pracovního shonu, toto místo je pro Vás jako stvořené.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Draheničky

(kód objektu: 2346)

Lokalita: Jižní Čechy - Draheničky
Koupání: 18 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 5 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 16 520 Kč za týden

Typická venkovská chalupa s dobře zařízeným interiérem a bazénem. Ideální pobyt pro rodinu s dětmi - na prostorné zahradě jsou dětem k dispozici pískoviště a zahradní houpačka, pro dospělé pak …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky:

  Zvonice

  Kříž – kříž z roku 1850 se nachází poblíž zvonice

  Tvrz – místní původně renesanční tvrz tvoří západní část statku č. p. 1. V minulosti sloužila jako panské sídlo, později byla využívána pro zemědělské účely a nyní je objekt po rekonstrukci a soukromým majitelem využíván pro chov koní.

 • Památky v okolí:

  Zámek Březnice – původně gotická tvrz byla později přestavěna na renesanční zámek. K zámku patří i renesanční zahrada obklopená baštami z jedné strany a krásným anglickým parkem z druhé strany.

  Kamenný most v Březnici – kamenný most vede přes říčku Vlčavu a nachází se mezi zámkem a historickým centrem města. Na obou koncích mostu se nachází pískovcové sochy – Ukřižování, sv. Jana Nepomuckého, Panny Marie Bolestné a sv. Dismase.

  zámek Orlík nad Vltavou – na skalnatém ostrůvku, který obklopuje hladina Orlické přehrady, se tyčí kdysi raně gotický hrad. V tomto bývalém sídle rodu Schwarzenbergů najdete bohatě vybavené zámecké interiéry, mezi nimiž výzdobou vyniká Teskův nebo Rytířův sál. V okolí zámku se rozkládá rozlehlý anglický park se Schwarzenberskou hrobkou.

  Vodní zámek Blatná – zajímavý zámek, obklopený rozsáhlým parkem a vodními plochami je místem pro klidný a poučný výlet. Majitelé zámek často nechávali upravovat a vylepšovat, proto je i dnes v zachovalém stavu. V parku se pak nachází obora s volně pobíhajícími daňky.

  Žďákovský most – most, pojmenovaný podle osady zatopené při napouštění přehrady, spojuje vltavské břehy u obce Orlík nad Vltavou a vede po něm silnice z Milevska do Březnice. V době svého vzniku roku 1967 byl největším jednoobloukovým ocelovým mostem na světě. Pro turisty je dostupný několika stezkami či naučnou stezkou Zvíkov – Orlík.

  Muzeum Blatná – muzeum bylo založeno v první polovině 20. století. Hlavním důvodem založení byl zvýšený zájem o vlastivědu. Nyní se zde pravidelně konají nejrůznější vystavy, týkající se jižních Čech, ale i mnoho jiných a příležitost zde dostávají i mladí umělci.

Přírodní atraktivity

Orlík – vodní nádrž vybudovaná na řece Vltavě se rozprostírá v délce 68 km podél jejího toku. Přehrada byla vybudována v letech 1954 – 1961. Je oblíbeným rekreačním střediskem a v jejím okolí se nachází mnoho kulturních zajímavostí.

Kocelovické pastviny – tato přírodní rezervace se nachází nedaleko obce Kocelovice. Nachází se zde vlhká louka s cennými rostlinými společenstvy. Územím protéká bezjmenný rybník, ústící do Velkého kocelovického rybníka.

Kokšín – přírodní rezervace, chránící přirozené lesní ekosystémy, především pak květnaté bučiny a jedlobučiny.

Fajmanovy skály a Klenky – přírodní rezervace vyhlášená v roce 1955 se nachází v místech, kde se vyskytují zbytky typického brdského porostu jedlových bučin a zbytků reliktních borů s dubem na balvanité suti kamenného moře.

Chynínské buky – přírodní rezervace nedaleko obce Čížkov, kde jsou chráněny zbytky reliktních borů a jedlobučin.

Aktivní dovolená

Okolí Draheniček je vhodné pro cykloturistiku. Po okolních cestách si můžete užívat příjemné výlety. Zajet si můžete například k některému z okolních rybníků, nebo k přehradě Orlík. Tam se můžete vykoupat, nebo si půjčit loďku a objevovat nejrůznější zákoutí této přehrady. Pokud si chcete zahrát tenis, bowling, nebo si zajít do sauny, vydejte se do Písku.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990