Chalupa - Dolní Újezd

Obec Dolní Újezd se nachází v okrese Svitavy, v Pardubickém. Dolní Újezd se nachází na východě Čech, 6 km jihozápadně od Litomyšle a asi 11 km od historické zemské hranice s Moravou, v mírně zvlněné krajině na okraji českomoravské vrchoviny. Je malebně rozložena v členitém terénu po obou stranách údolí říčky Desné. Dnešní obec vznikla splynutím řady menších vsí a osad, po nichž zůstaly zachovány místní názvy jako Rovinka, Malvařice, Praha, Pazucha, Víska, Ždár, Přibiňoves, Kabatoves, Záves, Bořkov a Dolečka.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Dolní Újezd

(kód objektu: 3717)

Lokalita: Východní Čechy - Dolní Újezd
Koupání: 6 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Přístřešek Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 50 m
Cena od: -

Velmi kvalitně zařízená chalupa s bazénem a krásnou vyhlídkou do kraje. V blízkosti objektu je koupaliště, hosté tak mají možnost využití tenisového a beach volejbalového kurtu. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Pamětihodnosti

  • Kostel svatého Martina – Původně románský tribunový kostel (asi 1. polovina 13. století). Z gotického období pochází přístavba presbytáře, předsíně a sakristie, jižní portál byl upraven renesančně (1553). Portál věže a kružby v oknech jsou z úprav koncem 17. století.
  • Zvonice před kostelem, v přízemí s hřbitovní bránou z roku 1646, s dřevěným patrem
  • Sousoší Panny Marie (Jiří František Pacák, 1737). Postaveno růženeckým bratrstvem spolu se 3 kapličkami, které se užívaly jako oltáře při průvodu o Božím Těle. Jedna z nich byla v roce 1908 zbourána stavbou školní budovy.
  • Socha sedláka na návsi – památník selských bouří z roku 1680, návrh Jan Štursa (1914)
  • Lidová architektura atriových domů

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990