Ubytování Dolní Morava

Obec zasazena pod Králickým Sněžníkem v překrásném, kouzelném prostředí Jeseníků, uprostřed rozlehlých luk s vlnící se trávou a jehličím provoněných lesů. V létě skvělá lokalita pro turistiku, cykloturistiku a houbaření.

Nalezeno 2 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Dolní Morava

(kód objektu: 3354)

Lokalita: Jeseníky - Dolní Morava
Koupání: 25 km
Maximální počet osob: 4+4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 1 km
Restaurace: 500 m
Cena od: -

Velice pěkně a moderně zařízená chalupa s venkovním posezením, ohništěm a pískovištěm pro děti. Chalupa se nachází přímo pod Kralickým Sněžníkem, je tedy vhodným ubytováním pro všechny, kteří chtějí zdolat …

Detail ubytování

Chalupa - Dolní Morava

(kód objektu: 954)

Lokalita: Jeseníky - Dolní Morava
Koupání: 8 km
Maximální počet osob: 10
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 500 m
Restaurace: 300 m
Cena od: 10 570 Kč za týden

Pěkně zařízená nově zrekonstruovaná chalupa je umístěna na okraji obce, která se nachází na pomezí Orlických hor a Jeseníků. Toto místo má všechny předpoklady k tomu, aby se stalo …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici můžete vidět několik architektonicky zajímavých budov a církevních staveb. Za ostatními pamětihodnostmi vyražte do okolí.

 • Místní památky:

  kostel sv. Aloise – empírová stavba z 19. století

  fara – barokní stavba z 18. století

  kaple – stavba z 18. století

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 35ti kilometrů):

  přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně – tato technická památka se pyšní hned několika nej. Je to třetí největší přečerpávací vodní elektrárna na světě, elektrárna s největším spádem v České republice a největším výkonem, a její součástí je také největší reverzní vodní turbína v Evropě. Tímto se elektrárna v roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Při exkurzi navštívíte technologické provozy v obrovských podzemních prostorách, dolní nádrž i impozantní horní nádrž a dále například uvidíte model s průřezem podzemní elektrárny

  zámek Velké Losiny – zámek naleznete na jižním okraji stejnojmenné obce. Je známý díky trojpodlažním arkádám trojkřídlého areálu, ale i kvůli v minulosti konaným čarodějnickým procesům. Ohromí Vás především unikátní rytířský sál vyzdobený koženými tapetami, obrazárna s díly středoevropských malířů nebo osmiboká šestipodlažní věž se zámeckými hodinami. Ve zdejších komnatách byl zčásti natočen film Kladivo na čarodějnice.

  ruční papírna Velké Losiny – manufaktrura na výrobu papírů pracuje nepřetržitě od konce 16. století a je jediná svého druhu v České republice. V Muzeu papíru se seznámíte s tradiční výrobní technikou papíru, dějinami řemesla i řadou technických zajímavostí.

Přírodní zajímavosti

Jesenická příroda nabízí spoustu atraktivit k obdivování. Nejsou to jen vysoké, strmé hory a hluboké lesy, ale i vodní plochy.

 • Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 25ti kilometrů):

  Králický Sněžník – z vrcholu Králického Sněžníku pramení řeka Morava, pramen je ohrazem kamenným památníkem, pod vrcholem je symbol hory a to malé, kamenné slůně a je zde vyvinut kar s lavinovou dráhou. Padající laviny zde zabraňují vzniku lesa, proto klín bezlesí sahá hluboko do pásma smrčin. Vyskytuje se zde subalpinská fauna a flóra.

  Pastviny – přehrada napájená řekou Divoká Orlice. Přehrada vyrábí elektrickou energii, chrání před povodněmi a slouží k rekreaci. Největší zátokou je Studenecká zátoka. Původně byla vybudována jako přečerpávací, v době dostavby byla největší elektrárnou tohoto druhu a první elektrárna v ČSR bez stavby strojovny. Během let elektrárna střídavě fungovala a nefungovala a v roce 2000 byla konečně zmodernizována a dodnes běží.

Aktivní dovolená

Okolí Dolní Moravy nabízí spoustu turistických stezek a cyklotras, které Vám otevřou náruč do kouzelné přírody. Pokud si raději užíváte pohodlí a klidu, můžete se vykoupat v přehradě, zarybařit si nebo vyrazit na houby.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990