Ubytování v Desné

Město Desná se nachází v Jizerských horách, v údolí říček Černé a Bílé Desné. V okolí jsou ideální podmínky jak pro klidný odpočinek v přírodě, tak pro sportování. Vychutnávejte si Jizerské hory pešky i na kole.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Desná

(kód objektu: 3791)

Lokalita: Jizerské hory - Desná
Koupání: 100 m
Maximální počet osob: 20+5
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 25 970 Kč za týden

Dobře vybavená velká horská chata s vířivkou a pěti ložnicemi stojí na místě ideálním pro letní pobyt. Okolo chaty vedou turistické stezky a cyklostezky. …

Detail ubytování

Chalupa - Desná

(kód objektu: 2598)

Lokalita: Jizerské hory - Desná
Koupání: 25 m
Maximální počet osob: 20
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 8
Obchod: 3 km
Restaurace: 25 m
Cena od: 27 510 Kč za týden

Kvalitně a vkusně zařízená prostorná chalupa se nachází na okraji osady Novina, v samém srdci Jizerských hor. Ideální místo pro dovolenou spřátelených rodin nebo skupinku sportovně laděných klientů. K …

Detail ubytování

Chalupa - Desná

(kód objektu: 2218)

Lokalita: Jizerské hory - Desná
Koupání: 3 km
Maximální počet osob: 20
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 100 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 12 390 Kč za týden

Prostorný dům naleznete ve známém rekreačním centru Jizerských hor. Ideální místo pro větší skupinu spřátelených rodin. Obdivovatelům přírodních a kulturních památek doporučujeme navštívit zámek Hrubý Rohozec, Sychrov či muzeum skla …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

V obci Desná potkáte spoustu malebných chaloupek, které navozují a připomínají dojem dob minulých. To ale neznamená cestu zpět v čase, je zde k vidění i spousta dalších, i moderních zajímavostí.

Místní památky

  • Riedlova vila – vila byla vybudovaná roku 1895 místním sklářským podnikatelem Josefem Riedlem. Dnes je to kulturní centrum obce, probíhají zde výstavy, hostují významní umělci a je zde umístěna místní knihovna.
  • rodinná hrobka – hroba rodiny Riedlovy, která byla postavena v letech 1889 – 1890 a je nedílnou součástí desenského panoramatu

Památky v okolí (do 30km)

  • Souš – vodní nádrž na Černé Desné vznikala současně jako nádrž na Bílé Desné. Poté, co se druhá nádrž protrhla, byla tato přehrada vypuštěna a důkladně kontrolována a zpevňována. Dříve byla přehrada využívána jako rekreační místo, dnes je zde koupání zakázáno, protože slouží jako zásobárna pitné vody.
  • Protržená přehrada – přehrada na řece Bílá Desná byla poprve napuštěna v roce 1915. Hned v dalším roce se její sypaná hráz protrhla a způsobila obrovské škody, když 62 lidí přišlo o život a bylo zničeno, nebo vážně poškozeno nespočet domů a továren. Nachází se zde také zimoviště netopýrů.

Přírodní zajímavosti

Z Desné se můžete vydat kam chcete, všude potkáte něco pěkného a zajímavého. Jizerské hory nabízí spoustu přírodních krás. A kdyby Vám náhodou Jizerky byly malé, do vedlejších Krkonoš je to co by kamenem dohodil.

  • Tanvaldský špičák – tradiční cíl výletů mnoha turistů určitě stojí za návštěvu. Na svazích tohoto kopce pramení čtyři potoky, takže se můžete zastavit i u jejich pramenů.
  • Vodopády Černé Desné – k tomuto místu Vás zavede naučná stezka, kde se dozvíte mnoho zajímavých věcí o řece, obci Desná i okolí. V údolí řeky Černá Desná pak můžete obdivovat divoké vodopády této horské říčky.
  • Bozkovské jeskyně – jediné zpřístupněné jeskyně na severu Čech. Díky bohaté výzdobě však nemají problém přilákat milovníky podzemní říše z krajin mnohem vzdálenějších. Nachází se zde největší podzemní jezero v Čechách.

Aktivní dovolená

Po celých Jizerských horách vedou nejrůznější turistické trasy, ukazující krásu těchto hor. Pokud se Vám nechce šlapat pěšky, můžete se projet na kole po značených cyklostezkách. Pro další aktivity se můžete vydat do Tanvaldu, nebo Jablonce nad Nisou, kde můžete navštívt koupaliště či přehradu, zahrát si tenis, bowling, volejbal a spoustu dalšího.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990