Ubytování - Dalešice

Obec Dalešice leží v jihovýchodní části kraje Vysočina asi 20 km od města Třebíč. Město vytvořilo filmovou kulisu při natáčení filmu Postřižiny díky svému pivovaru, který můžete navštívit také.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Dalešice

(kód objektu: 3787)

Lokalita: Jižní Morava - Dalešice
Koupání: 1 km
Bazén:
Maximální počet osob: 18+2
Parkování: Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 8
Obchod: 50 m
Restaurace: 200 m
Cena od: 24 920 Kč za týden

Nově zrekonstruovaná a kvalitně zařízená chalupa s bazénem, relaxační místností s hydromasážní vanou, 8 ložnicemi, zahradním krbem a posezením pod pergolou vzdálená 1 km od známé Dalešické přehrady. Doporučujeme …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Místní památky

  Zámek – jedná se o čtyřkřídlou stavbu s rizalitem uprostřed a čestným dvorem. Portál zámku má bohatou barokní výzdobu, která přechází i do přízemních křídel. Bohatou štukovou výzdobu mají také stěny a stropy interiérů. Kolem zámku se rozkládá park.

  Kostel sv. Petra a Pavla – kostel byl pravděpodobně založen na počátku 12. stol. benediktiny z třebíčského kláštera, kterému Dalešice patřily.

  Bronzová busta básníka Vítězslava Nezvala

  Pivovar Dalešice – v současnosti využíván několika způsoby se zaměřením na výrobu piva a turistický ruch. Část je upravena jako hotel.

 • Památky v okolí

  Babylon u Náměště nad Oslavou – jedna z našich nejstarším a nejkrásnějších rozhleden se nachází na Vysočině na Zeleném kopci.

  Hrobka Haugwitzů – Náměšť nad Oslavou – byla vystavěna v empírovém slohu v letech 1822–25.

  Zámek Náměšť nad Oslavou – Původně gotický hrad zřejmě z 2. pol. 13. stol., přestavěný kolem r. 1575 v renesan­ční zámek.

  Ocmanice – rozhledna, která zároveň slouží obci jako vodojem.

Přírodní atraktivity

Vodní nádrž Dalešice – je přečerpávací vodní nádrž, která byla postavena v letech 1970 až 1978 a její součástí je dolní nádrž Mohelno.
Mohelenská hadcová step – chráněné území jižně od Mohelna nad meandrem řeky Jihlavy.

Aktivní dovolená

Zhruba 300 m od tohoto pivovaru nabízíme ubytování v nově zrekonstruované chalupě s kapacitou až pro 11 osob. Ke zpříjemnění Vaší rekreace v letních měsících stojí návštěva Dalešické přehrady, která je vzdálena od objektu zhruba 1 km. V této přehradě se můžete vykoupat, rybařit a nebo si udělat okružní plavbu lodí, ze které uvidíte jinak nepřístupný hrad Kozlov.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990