Chotýčany

Jedná se o malou obec Jižních Čechách vzdálenou asi 11 kilometrů severovýchdoně od Českých Budějovic. Obec čítá kolem 200 obyvatel. Je to klidné místo pro Vaši dovolenou.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Chotýčany

(kód objektu: 2698)

Lokalita: Jižní Čechy - Chotýčany
Koupání: 9 km
Bazén:
Maximální počet osob: 4+2
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 2 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 11 270 Kč za týden

Moderní velmi pěkná chata s bazénem a venkovním krbem situovaná na klidném a slunném místě obklopeném lesem, což ocení nejen milovníci procházek, ale i vášniví sběratelé lesních plodů. Za výlet …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Pamětihodnosti v Chotýčanech

  • Náves se stavbami ve stylu selského baroka. Mezi domy vyniká bývalý zájezdní hostinec čp. 17, postavený roku 1470, upravovaný v 19. století.
  • Kaple sv. Václava na návsi, pseudogotická, vysvěcena 1882
  • Pomník padlým v 1. světové válce

Památky v okolí

  • Černá věž – Černá věž je jednou z dominant Českých Budějovic. Najdete ji hned vedle nám. Přemysla Otakara II. Byla dostavěna v roce 1577 a sloužila jako hláska a zvonice. Věž je vysoká 72,29 m. Ochoz je ve výšce 46 m nad zemí a vede k němu 225 schodů.)
  • Katedrála sv. Mikuláše – Kostel je trojlodní s trojboce uzavřeným presbytářem po jehož každé straně je sakristie s navazující kaplí. V průčelí tři mušlové niky s dřevěnými sochami sv. Václava, Mikuláše a Auratiana. Ve štítě socha Panny Marie. Sluneční hodiny na jižní straně kostela jsou z roku 1850. Zařízení kostela je převážně z 18. stol.
  • Kostel sv. Petra a Pavla – nachází se v obci Hosín, která leží 7 km od města České Budějovice.
  • Kostel sv. Víta – Kostel je přístupný během bohoslužeb, které se konají pravidelně o nedělích od 9.45.
  • Hrádek u Purkarce – jedná se o romantickou zříceninu gotického loveckého hrádku z 2. po. 14. století založenou Karlem IV.

Tipy na výlety v okolí Chotýčan

  • ZOO – Zoo Hluboká začala postupně naplňovat poslání moderních zoologických zahrad – kromě rekreace návštěvníků se snaží o jejich vzdělávání a poučení, nabízí rozšíření výuky netradiční formou školám všech stupňů a zapojila se do systému ochrany přírody.

Munický rybník – nachází se jižně od Hluboké nad Vltavou, rozloha 118,5 ha, je napájen Munickým potokem a z nedalekého rybníka Bezdrev. U rybníka se nachází ZOO Ohrada. Rovinaté okolí rybníka přímo vybízí k procházkám, či výletům na kolech. Každý sudý rok se zde koná výlov, v rámci Jihočeských rybářských slavností. Vltavská pěší stezka v lokalitě Hluboká – Zámostí – pěší stezka vede malebným přírodním prostředím podél řeky Vltavy. Je 2 km dlouhá a je zde připraveno 17 zastávek.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990