Ubytování - Chodeč

Chodeč je malá vesnice, část města Velešín v okrese Český Krumlov. Nachází se asi 1,5 km na jih od Velešína. Je zde evidováno 27 adres. Trvale zde žije 41 obyvatel, takže Vás zde čeká klidná a pohodává dovolená.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Chodeč

(kód objektu: 2556)

Lokalita: Jižní Čechy - Chodeč
Koupání: 5 km
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 5 km
Restaurace: 2 km
Cena od: 7 000 Kč za týden

V loveckém stylu zařízená rekreační chata s vnitřním i venkovním krbem, udírnou a posezením pod pergolou situovaná na klidné chatové osadě Chodeč, na slunném místě v blízkosti lesa. Ideální …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kulturní památky

 • Památky v okolí

  Velešín – kostel svatého Václava se hřbitovem – založen v polovině 13. století, obnoven 1604, přestaven a upraven 1754 až 1763, restaurován v letech 1887 až 1888. Věž v západním průčelí z roku 1491.

  Barokní mariánský sloup se sousoším

  Bývalý gotický kostel sv. Filipa a Jakuba

  Zámek Dolní Římov – zámeček je jednopatrová dvoukřídlá stavba s věží a s přilehlými hospodářskými budovami.

  Muzeum loutek Český Krumlov – Pohádkový dům – Kabinet loutek Národního muzea je dlouhodobý projekt, jehož záměrem je zpřístupnit sbírkový depozit Národního muzea a kulturně-historický odkaz města a zámku Český Krumlov.

  Město Český Krumlov

Přírodní atraktivity

Vodní nádrž Římov – slouží jako zdroj pitné vody pro České Budějovice a široké okolí. Z tohoto důvodu, aby byla zajištěna primární kvalita vody na co nejvyšší úrovni, je snahou udržovat v nádrži, pokud možno, co nejvyšší množství vody.

Blanský les – pahorkatina Blanský les patří k Šumavskému podhůří. V létě je ideálním místem k pěším i cyklistickým výletům. V Českém Krumlově si můžete půjčit kola i lodě. Blanský les nabízí také mnoho možností pro rybáře.

Aktivní dovolená

Okolí města je ze značné části utvářeno středním tokem řeky Malše a přímo u Velešína ležící údolní nádrž Římov. Romantická přírodní zákoutí zmizela pod vodní hladinou údolní nádrže Římov. V okolí Velešína hnízdí Výr velký. Velešín se pyšní i dvěma hnízdícími páry Čápa bílého. V okolí obce se rozprostírají četné turistické trasy a cyklostezky, lákající na příjemné výlety. U některého z okolních rybníků si můžete užívat vodní radovánky, nebo si zarybařit.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990