Chalupa - Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně leží v Budějovickém kraji 15 km jihovýchodně od Třeboně a 25 km jižně od Jindřichova Hradce na úpatí pahorkatiny, která se zvedá z Třeboňské pánve k hraničním vrchům. Již více než 100 let je vyhledávaným letoviskem.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Chlum u Třeboně

(kód objektu: 3709)

Lokalita: Jižní Čechy - Chlum u Třeboně
Koupání: 300 m
Maximální počet osob: 12
Parkování: Uzavřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 100 m
Restaurace: 150 m
Cena od: 14 070 Kč za týden

Účelně zařízená chalupa v klidné části obce vhodná pro pobyt početnější rodiny. Chlum u Třeboně s rybníkem Hejtman s pěkným koupalištěm (300 m od objektu) je ideální lokalitou pro …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Pamětihodnosti

  • Zámek Chlum u Třeboně, postaven 1710. Zámek začátkem 20. století neobarokně upraven. Zdejší zámecký park pravidelně navštěvoval básník František Hrubín. Nachází se zde i jeho busta a byla zde i pamětní síň (nyní zrušena). V parku se nachází vzácný strom – Liliovník tulipánokvětý.
  • Poutní a farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, postaven roku 1745 jako votivní baronem Janem Františkem z Fünfkirchenu na poděkování za záchranu života.
  • Křížová cesta z 2. poloviny 18. století, vedoucí od zámku ke kostelu.
  • Barokní sochy svatého Jana Nepomuckého a svaté Anny na hrázi rybníka Hejtman.

Rekreace

  • Chlum u Třeboně, spolu se sousední obcí Staňkov, tvoří významné rekreační středisko na Třeboňsku. Na okraji obce se nachází rybník Hejtman. Místní kempy a penziony nabízí zázemí pro rekreaci (koupání a vodní sporty, rybaření) a cykloturistiku. Léto je zde velmi živé, pro klidnější dovolenou je vhodné spíše září.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990