Ubytování - Český Krumlov

Jako v pootevřené dlani leží před námi město plné staré slávy a zašlého kouzla, příslovečné svou malebností a nezvyklé krásou svého zjevu. Je to město štědře obdařené přírodou a dějinami. Český Krumlov je okresní město v Jihočeském kraji, 22 km jihozápadně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické centrum Jižních Čech.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Český Krumlov

(kód objektu: 2772)

Lokalita: Jižní Čechy - Český Krumlov
Koupání: 600 m
Maximální počet osob: 4
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 500 m
Restaurace: 600 m
Cena od: 8 540 Kč za týden

Dobře zařízená rekreační chata se zahradní houpačkou, malým jezírkem a posezením pod pergolou situovaná na okraji Českého Krumlova. Blízké okolí láká k pořádání výletů. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Památky a kultura

Místní památky

 • Zámek Český Krumlov je po Pražském hradě nejrozsáhlejší zámecký areál v ČR. Původní gotický hrad, přestavěn zejména v renesančním slohu. Skládá se z Dolního hradu (původního Hrádku) s dominující věží a Horního hradu
 • Zámecká zahrada – založena ve 2. pol. 16. století, dlouhá 700 m, celková rozloha 10 ha. Nachází se v ní Kaskádová fontána, barokní letohrádek Belárie, doplněné otáčivým hledištěm pro divadlo v otevřené krajině.
 • Kostel sv. Jošta – původní gotický kostel, mnohokrát přestavován, od 20. stol. využíván jako obytný dům, dnes muzeum loutek.
 • Radnice – renesanční stavba ze 2. poloviny 16. stol. (nám. Svornosti)
 • Muezum voskových figurín – návštěvník zde může na více než 600 m2 vstoupit do historie – ve sklepních prostorech obdivovat um středověkých řemesel, nasát atmosféru alchymistické dílny a staré krčmy, navštívit dvory a nejbližší osoby českých králů a císařů jako je Karel IV., Rudolf II. a Franz Josef.

Památky v okolí

 • Klášter Zlatá Koruna – hlavním magnetem obce na levém břehu Vltavy je bývalý cisterciácký klášter. Klášter založil v roce 1263 Přemysl Otakar II. na paměť vítězství u Kresenbrunu v roce 1260 a jako protiváhu moci Vítkovců.
 • Klášter Vyšší Brod – v předhůří Šumavy, v bohatě zalesněné a romantické krajině, se na pravém břehu horního toku Vltavy rozkládá městečko a klášter Vyšší Brod.
 • Hrad Rožemberk – „Málo jest v Čechách hradů, kteří se Rožmberku krásnou svou polohou a starověkým rázem svým vyrovnají, jest tato kolébka rodu mocného, který po králi první v zemi místo míval, pravým obrazem staročeského mohutného hradu" August Sedláček, historik, 1884

Přírodní zajímavosti u Českého Krumlova

 • Dívčí Kámen – zřícenina hradu Dívčí Kámen ztělesňuje harmonii historie a přírody. Monumentální romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov.
 • Lipno – letní i zimní atraktivity na Lipensku
 • Chráněná krajinná oblast Blanský les
 • rozhledna Kleť – nejvyšší vrchol v okolí Českého Krumlova (1 084 m.n.m.) observatoř, restaurace, lanovka až na vrchol.
  Více o rozhlednách na chcivlastniroz­hlednu.cz

Aktivní dovolená

Za pořádnými zážitky nemusíte cestovat za hranice, stačí vydat se do Českého Krumlova. Vedle velké zábavy si trochu protáhnete tělo, pokocháte se malebnou jihočeskou krajinou, nasajete romantiku půvabných zákoutí křivolakých krumlovských uliček a starobylých domů a na závěr dne se osvěžíte v některé z útulných hospůdek. Pokud patříte mezi milovníky zvířat, vyrazte do přírody na koních a zažijte tak příjemnou romantickou projížďku. Z koňského hřbetu si můžete vychutnat jedinečný pohled na Český Krumlov, který budete mít jako na dlani. Infocentrum zajistí návštěvníkům města také zajímavý program – sjíždění řeky Vltavy ve dne i za tmy centrem města, projížďky na kolech, vyhlídkové plavby na vorech, sjezd z hory Kleť na koloběžkách atd. Další z možností je návštěva Lipna, kde můžete zažít mnoho zážitků, například zde je lanový park, bobová dráha, aquaworld a další.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990