Chaty a chalupy - České Švýcarsko

Pokud nevíte, kam v Česku na dovolenou, navštivte České Švýcarsko. V této pohádkové krajině naleznete kromě pískovcových skal i rozhledny, atraktivní skalní vyhlídky, poutní místa a město Děčín s půvabným zámkem a zoologickou zahradou.
Opomenout při návštěvě nesmíte známou Pravčickou bránu a příznivci sportu si zde také přijdou na své. Co se týče ubytování, můžete si vybrat z naší nabídky pěkných chat, chalup a apartmánů v různých lokalitách.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Ostrov u Tisé

(kód objektu: 2531)

Lokalita: České Švýcarsko - Ostrov u Tisé
Koupání: 100 m
Bazén:
Maximální počet osob: 5+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 5 km
Restaurace: 100 m
Cena od: 23 940 Kč za týden

Moderně zařízená chata s bazénem a venkovním posezením situovaná na pěkném místě obklopeném jehličnatými lesy. …

Detail ubytování

Chalupa - Kopec

(kód objektu: 3618)

Lokalita: České Švýcarsko - Kopec
Koupání: 7 km
Maximální počet osob: 14
Parkování: Otevřené U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 3 km
Restaurace: 90 m
Cena od: 10 990 Kč za týden

Účelně zařízený penzion (bývalý mlýn) vhodný pro nenáročné klienty situovaný na kraji lesa v osadě Kopec, v NP České Švýcarsko. Osada Kopec je oblíbeným výchozím místem do NP, je …

Detail ubytování

Chalupa - Arnoltice

(kód objektu: 3079)

Lokalita: České Švýcarsko - Arnoltice
Koupání: 800 m
Maximální počet osob: 9+2
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 4
Obchod: 100 m
Restaurace: 100 m
Cena od: 15 190 Kč za týden

Stylově zařízená chalupa s velkou, udržovanou zahradou s altánem, hřištěm, dětskou houpačkou a pískovištěm. Chalupa se nachází v krásné lokalitě Českého Švýcarska, doporučujeme návštěvu Pravčické brány, využití cyklostezky až do Drážďan, …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Českosaské Švýcarsko a ty další

Jak to vlastně je s názvy České Švýcarsko a Českosaské Švýcarsko ?
Tuto otázku si při hledání ubytování v této překrásné oblasti klade mnoho lidí. A když se ještě přidají názvy jako Labské pískovce (pro lezce Labák), nebo Děčínská vrchovina, je zmatek naprosto donalý. Přitom všechny tyto názvy označují na našem území přibližně stejnou oblast plnou kopců a pískovcových skal vhodných pro báječnou letní dovolenou.

 • České Švýcarsko – Jeden ze čtyř národních parků v Česku. Zároveň jde o jeden z lidových názvů celé oblasti.
 • Českosaské Švýcarsko – Pouze lidový název pro krajinu přibližně mezi Děčínem v Česku a Pirnou v německu, název je odvozen od německého Sächsische Schweiz, tedy Saské Švýcarsko což je název který této oblasti dali Švýcarští malíři působící v Drážďanech. V současné době je i na německé straně Saské Švýcarsko národním parkem.
 • Labské pískovce – Chráněná krajinná oblast, která obklopuje národní park České Švýcarsko. Zároveň jde o alternativní název pro geomorfologický celek Děčínská vrchovina.
 • Děčínská vrchovina – Geomorfologický celek, přibližně ohraničen městy Chřibská, Česká Kamenice a Děčín na východě, na západě pak z Děčína zhruba podél Jílovského potoka.

„Už je to jasné pane kolego“ ?:-)

A z našeho pohledu jde prostě o krásné území jako dělané na letní dovolenou, kde nabízíme ubytování a pronájem chat a chalup.

Kultura a památky v Českém Švýcarsku

Pokud Vás přírodní atraktivity omrzí, vydejte se do Děčína. K návštěvě se tam nabízí například klasicistní zámek, tyčící se nad soutokem řek Labe a Ploučnice, nebo jedna z nejkrásnějších zoologických zahrad.
Turisty oblíbená je v Českém Švýcarsku i vyhlídková plošina Belvedér nebo exopozice podzemní letecké továrny.

 • Děčín – město je se svou nadmořskou výškou 135 m nejníže položených městem v Čechách. Pro svou polohu je velmi vhodným východiskem pro návštěvu Lužických hor, Česko-saského Švýcarska, Krušných hor i Českého středohoří. Navštívit zde můžete například zámek s monumentální barokní konírnou, jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v Čechách, nebo se Vám nabízí plavba lodí po Labi.
  Ubytování nabízíme v přilehlé obci Jalůvčí v komfortně zařízeném apartmánovém domě.
 • Rabštejn Jánská – jedná se o expozici dokumentující historii podzemní letecké továrny z druhé světové války. Návštěvu je nutné domluvit den předem a i v letních měsících se doporučuje teplé oblečení. Expozici najdete v obci Jánská, asi 15 km od Děčína. Více informací najdete na: www.podzemirabstejn.cz.
 • Belvedér – tato vyhlídková plošina, čnící asi 130 m nad hladinou Labe, je nejstarší upravenou vyhlídkou Českého Švýcarska. Z vyhlídky se naskýtá krásný výhled do hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice. Belvedér získala v roce 2011 několik ocenění v soutěži Kudyznudy. Zejména pak celkové vítězství v regionu Severozápadních Čech a druhé místo v hlavní celorepublikové soutěži. Vyhlídku najdete u obce Labská Stráň.
 • větrný mlýn – tento mlýn holandského typu se nachází na jihozápadním okraji obce Arnoltice. Svému účelu přestal sloužit v roce 1877 a dnes slouží k rekreačnímu účelu. Přímo v obci Arnoltice Vám nabízíme stylově zařízenou chalupu k pronajmutí.
 • Hrad Střekov – patří mezi nejlépe dochované hradní zříceniny v České republice. Tvoří výraznou dominantu a symbol města Ústí nad Labem.
 • **Kostomlaty – Sukoslav – Zřícenina hradu Kostomlaty stojí nad obcí Kostomlaty pod Milešovkou. Do dnešních dnů se z hradu dochovala vstupní brána a dvě válcové věže. Romantická zřícenina zaujala režiséra Zdeňka Trošku, který zde natočil pohádku Nejkrásnější hádanka.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam

Přírodní zajímavosti Českého Švýcarska

České Švýcarsko je oblastí s překrásnou krajinou, lákající pro celodenní výlety, ať už v létě nebo v zimě. Je to krajina chlubící se množstvím rozhleden, pískovcových útvarů a bohatou florou a faunou. Při návštěvě byste učitě měli mít ve svém programu zahrnutou i Pravčickou bránu, symbol Českého Švýcarska.

 • Pravčická brána – Tuto národní přírodní památku a zároveň symbol Národního parku České Švýcarsko najdete asi 3 km od Hřenska. Svými rozměry je největší pískovcovou skalní branou v Evropě a ze zpřístupněných skal nad restaurací Sokolí hnízdo se Vám naskytnou úchvatné výhledy.
  Ubytovat se můžete ve stylově zařízené chalupě v obci Arnoltice jen 8 km odsud.
 • Soutěsky u Hřenska – Tichá a divoká soutěska jsou jedním z nejzajímavějších a nejcennějších částí Českého Švýcarska, a to především kvůli tzv. zvratu vegetačních stupňů, kdy dochází k hromadění studeného vzduchu. Důsledkem toho je výskyt chladnomilných druhů rostlin, které se jinak objevují na horách. Oblast se může pyšnit i bohatou faunou. Část rokle je přístupná pouze jízdou na pramicích, jejichž provoz byl zahájen roku 1890. Jízda na pramicích je úžasný zážitek, zvláště díky poutavému vyprávění průvodce jak zde němci pašovali trabanty v ruksaku :-).
 • Kyjovské údolí – údolí řeky Křinice charakterizují kaňony lemované skalními stěnami a můžete tu vidět nejrůznější skalní útvary, například Bratrské kameny, Jeskyni víl, Vinný sklep nebo Klenotnici. Klenotnice je skalní amfiteátr, který byste při své návštěve neměli vynechat. Je tvořena 20 m vysokými stěnami a skalní věží zvanou Strážce Klenotnice. Podle pověsti zde lapkové ukrývali svůj lup z obchodní stezky v Kyjovském údolí a odtud zřejmě prochází název amfiteátru.
 • Pavlino údolí – Pavlino údolí je chráněné území, které bylo v roce 1993 vyhlášeno přírodní rezervací. Předmětem ochrany je zde kaňonovité údolí řeky Chřibská Kamenice.
 • Mariina vyhlídka (skála) – jedná se o nejznámější vyhlídku Jetřichovických skal. Mariinu skálu tvoří tři pískovcové hroty čnící do výše 247 metrů a najdete ji 1 kilometr severovýchodně od Jetřichovic. Skalnatý vrcholek byl pojmenován podle manželky majitele panství, kněžny Marie Anny Kinské v roce 1856, na popud manžela Ferdinanda Kinského.
  Na výhledové ploše je umístěn romantický dřevený altán, je zde panoramatický výhled do okolí, na lesy, skály a kopce NP České Švýcarsko. 

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • CHKO Labské pískovce – obsahuje krásné skalní město, které vzniklo ve třetihorách. Na významu území se podílí i několik endemickýc druhů.
 • Národní park České Švýcarsko – malý pískovcový ostrůvek uprostřed Evropy. Hlavním předmětem ochrany jsou unikátní skalní města a na ně vázaní živočichové a rostliny. Oblast je známá především svými skalními útvary — věžemi, branami, stěnami, které vystupují nad souvislé lesy.
 • Výlet do Saského Švýcarska – národního parku na německé straně. Národní park Saské Švýcarsko sousedí s Národním parkem České Švýcarsko. Leží 45 minut cesty autem severně od Děčína a přibližně stejný kus cesty jihovýchodně od německého města Drážďany.

Aktivní dovolená v Českém Švýcarsku

Pokud je Vám bližší aktivně strávená dovolená, v Českém Švýcarsku strádat nebudete. Navštívit můžete například sportovní areál Jedlová, kde na Vás čeká k vyzkoušení několik aktivit, nebo můžete navštívit jeden z mnoha rančů a poznávat krajinu z koňského hřbetu.

 • jízda na koni – České Švýcarsko se pyšní úchvatnou přírodou a pohled do této krajiny z koňského hřbetu Vám zážitek ještě umocní. Koně, se kterými si vyjedete, si můžete vybrat ve velkém množství rančů, statků a farem.
 • Sportovní areál Jedlová – v letním období tu můžete vyzkoušet lanové centrum, sjezd na koloběžkách nebo adrenalinový downhill, tedy jízdu na kolech z vrcholu Jedlové po speciálně upravené trase. Na vrcholek vás v určené termíny vyveze kotvový vlek.

Ubytování v Českém Švýcarsku

V Českém Švýcarsku nabízíme ubytování ve více chatách a chalupách na různých místech této oblasti.
Ubytování je obvykle možné jak v létě, tak v zimě i když obvyklejší je zde právě letní dovolená. Pokud si nevyberete v Českosaském Švýcarsku, můžete zkusit jiné sklaní oblasti a vybrat si chatu v Českém ráji, nebo na Broumovsku.
Můžete se i vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990