Ubytování Čeladná

Malebná vesnička v Moravskoslezském kraji představuje více bohatství než by se na první pohled mohlo zdát. Místem protéká říčka Čeladenka. Celou obcí táhne spousta pomníčků z druhé světové války a historicky významných staveb. Mimo jiné zde pořídíte turistickou známku číslo 721. Nabízíme ubytování v obci Čeladná.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Čeladná

(kód objektu: 3489)

Lokalita: Beskydy - Čeladná
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 8
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Restaurace: 1 km
Cena od: 13 510 Kč za týden

Velmi pěkně zařízená chata s nově renovovaným interiérem situovaná v malé chatové osadě.Z prostorné terasy se hostům nabízí jedinečný výhled na panorama Beskyd. Na pečlivě udržované zahradě hosté jistě …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Památky a kultura

Obcí se jako cestička vinou pomníčky na oběti druhé světové války, dále si je zde možné prohlédnout několik kapliček a památníků.

Památky v obci

 • Kostel sv. Jana Nepomuckého – Kostel z 18. století, před kterým stojí majestátní kříž z 19. století
 • Památník J. Kaluse – Pomník valašského básníka 19. století
 • Kaplička Nejsvětější Panny Marie – Zrekonstruovaná kaplička z 19. století, stojící poblíž studánky a rehabilitační­ho centra
 • Kaple Cyrila a Metoděje – Dřevěná kaple u pramene Cyrilky
 • Čeladenský hrádek – Na návrší Kozinec jsou patrné stopy po strážním hrádku, který zde dle nálezů stál od 13. do 15. století

Památky v okolí (vše ve vzdálenosti do 30ti kilometrů)

 • Rodný dům Sigmunda Freuda – V Příboře můžete navštívit expozici s názvem „Sigmund Freund – člověk“, která představuje Freuda jako „běžného“ člověka s normálním vztahem ke každodennímu životu.
 • Technické muzeum Tatra – V Kopřivnici navštivte muzeum zasvěcené automobilům značky Tatra. Uvidíte tu na šedesát osobních a nákladních automobilů ze všech etap výroby, podvozky, motory, modely, designerské návrhy a různé rarity.
 • Hukvaldy – Rozsáhlá hradní zřícenina se nachází nad stejnojmennou obcí a rodištěm skladatele Leoše Janáčka. Naleznete zde kapli sv. Ondřeje nebo věž, ze které je krásná vyhlídka do širokého okolí až k Ostravě. V průběhu sezony je zde pořádána spousta akcí, například pálení čarodějnic, hledání pokladů, vystoupení šermířů, strašidelná noc, dobývání hradu Hukvaldy, vinobraní, Ondřejská pouť a další. 15 km od hradu Vám nabízíme ubytování v rekreační chalupě s bazénem v obci Trojanovice.
 • Valašské muzeum v přírodě – V Rožnově pod Radhoštěm najdete nejrozsáhlejší skanzen střední Evropy. Jsou tu pro Vás připraveny ukázky tradičních řemesel, pěstování rostlin a chov dobytka. Téměř 150 objektů je zde rozmístěno do třech expozic – Dřevěné městečko, Mlýnská dolina a Valašská dědina.

Přírodní atraktivity

Obec Čeladná se nachází v Beskydech, proto je možné obdivovat nádherné rozsáhlé louky, hluboké lesy, skály s jeskyněmi a nespočet vodních zdrojů, které Vám budou našeptávat, abyste se z nich napili.

Místní atraktivity

 • Ferdinandovo zřídlo – Upravený pramen v lesním areálu Beskydského rehabilitačního centra. O tomto zřídle se vypráví, že je pojmenováno podle Ferdinanda, kterému se na tomto místě zjevila Panna Marie.
 • Studánka – Čistá, pramenitá, pitná voda

Atraktivity v okolí (vše ve vzdálenosti do 30ti kilometrů)

 • Jeskyně Šipka – Volně přístupná jeskyně patří k jednomu z nejhezčích krasových útvarů Štramberského krasu. Proslavila se díky nálezu spodní čelisti neandrtálského dítěte tzv. Šipecké čelisti, který dokázal, že zde pobývali pravěcí lovci. Dále zde byly nalezeny kosti a zuby pravěkých zvířat, např. jeskynního medvěda, který zde nějakou dobu pobýval, kosti lva jeskynního, hyeny, nosorožce srstnatého, mamuta, zubra, pratura, pižmoně, levharta, rosomáka, soba polárního nebo losa. Dnes je jeskyně obývána pouze netopýry.
 • Lysá hora – Na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd můžete vystoupat pěšky nebo vyšlápnout na kole. V okolí se nacházejí podzemní pseudokrasové prostory Ondrášovy díry, skautský památník nebo skalní útvary v přírodní rezervaci Mazák. Z vrcholu je nádherný výhled na celé Beskydy. Při naprosto ideálních podmínkách (jen několik dní v roce) je na severozápadě nad Jeseníky vidět i Sněžka, vzdálená 200 km.
 • Hora Radhošť – Pověstmi opředená hora Radhošť, spojená s pohanským bohem Radegastem, nabízí návštěvníkům krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky a na Praděd. Hora je protkaná hustou sítí dosud neprobádaných chodeb, které podle pověstí ukrývají Radegastovu svatyni a zbojnické poklady. Na hřebenové cestě po Radhošti mezi poutní kaplí sv. Cyrila a Metoděje a Pustevnami můžete obdivovat sochu Radegasta z přírodní žuly.

Aktivní dovolená

V Beskydech všeobecně je díky přírodě spousta možností využití volného času. Je zde největší golfové hřiště v České republice a to právě v Čeladné. V této obci a jejím okolí je dále možnost jízdy na koni, k dispozici jsou cyklostezky a turistické trasy, tenisová hřiště a wellness.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990