Ubytování Bukovina

Malebná vesnice poblíž Nové Paky, ukrytá v nádherné přírodě Českého ráje. Okolo Bukoviny jsou rozsáhlé lesy plné divoké zvěře a v létě hub.

Nalezeno 1 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chata - Bukovina

(kód objektu: 1739)

Lokalita: Český ráj - Bukovina
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 7 700 Kč za týden

Pěkně zařízená chata se saunou a prostornou terasou s výhledem do kraje situovaná na klidném místě obklopeném lesy. Určitě stojí za to navštívit hrad Kost, Trosky, zámek Sychrov či ZOO v …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

Přímo ve vesnici si můžete prohlédnout architekturu dřevěných chaloupek a sochu sv. Jana Nepomuckého. Za dalšími památkami však musíte vyrazit do širšího okolí.

 • Místní památky:

  socha sv. Jana Nepomuckého

 • Památky v okolí (ve vzdálenosti do 40ti kilometrů):

  hrad Trosky – bizardní zřícenina a dominanta Českého ráje ze 14. století, hrad se stal nedobytným, vystavěným na čedičových skalách. Do nebes se tyčí dvě populární věže, jež nesou jména Baba a Panna.

  hrad Kost – nejdochovalejší středověký hrad v Čechách s unikátními exponáty, např. zvláštně vytesanou Pannou Marií, prostřeleným obrazem nebo třeba mučírnou.

Přírodní zajímavosti

V nejbližším okolí obce se nacházejí rozlehlé lesy a luka. Obdivovat můžete první geopark UNESCO, Český ráj. Oblast se může pochlubit rozmanitou florou a faunou.

 • Atraktivity v okolí (ve vzdálenosti do 30ti kilometrů):

  Kozákov – nejvyšší hora Českého ráje a Podkrkonoší je oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů z dalekého okolí. Z vrcholu se naskýtá krásný výhled na Český ráj i Krkonoše, za příznivých podmínek tu často potkáte příznivce paraglidingu a při návštěvě tu třeba narazíte i na pár polodrahokamů.

  Prachovské skály – platí za jedno z nejnavštěvo­vanějších skalních měst a nacházejí se asi 10 km severozápadně od Jičína. Vybrat si můžete ze dvou turistických okruhů a hustá síť turistických značek Vás provede roklemi, stržemi, úžlabinami, po vršcích pískovcových skal s vyhlídkami a kouzelnými zákoutími. Mezi nejnavštěvovanější místa tohoto ráje horolezců patří Vyhlídka Českého ráje, Americká sluj, vyhlídka prof. Hekena, či Císařská chodba. V horkých letních dnech se unavení turisté mohou osvěžit v přírodním koupališti U Pelíška, pojmenovaném po duchu těchto skal.

Aktivní dovolená

Pokud jste příznivci cyklistiky, nebo turistiky, okolí Bukoviny Vás určitě potěší velkým počtem cyklostezek a značených turistických cest. Horolezci si přijdou na své ve skalních městech v okolí a ti, kterým se nechce šplhat po pískovcích, mohou „vyšplhat“ na vyhlídky v okolí.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990