Ubytování Buk

Buk je malá vesnička nedaleko Jindřichova Hradce, takže si zde můžete užívat klidné dny, ale pokud zatoužíte po živějším prostředí, Jindřichův Hradec je to pravé místo, kam vyrazit za zábavou, kulturou i historií.

Nalezeno 3 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Buk

(kód objektu: 2206)

Lokalita: Jižní Čechy - Buk
Koupání: 3 km
Bazén:
Maximální počet osob: 8
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 9 100 Kč za týden

Velmi dobře zařízená chalupa s bazénem, dětským bazénkem, pískovištěm a stolním tenisem je ideální pro pobyt rodiny s dětmi. Chalupa se nachází v klidné jihočeské vesničce mezi rybníky a hlubokými …

Detail ubytování

Chalupa - Buk

(kód objektu: 3835)

Lokalita: Jižní Čechy - Buk
Koupání: 3 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 3
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 10 220 Kč za týden

Moderně zařízený menší prázdninový dům stojí v zahradě s bazénem, dvěma pergolami a zahradním grilem. Klidné místo na okraji obce Buk (okrajová část Jindřichova Hradce). Okolní krajina s lesy a …

Detail ubytování

Chalupa - Buk

(kód objektu: 2602)

Lokalita: Jižní Čechy - Buk
Koupání: 3 km
Bazén:
Maximální počet osob: 6
Parkování: Uzavřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Obchod: 3 km
Restaurace: 3 km
Cena od: 9 030 Kč za týden

Velmi dobře zařízená chalupa s bazénem, dětským bazénkem a prostornou zahradou s posezením pod pergolou je ideálním ubytováním pro rodinu hledající klid a soukromí. …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Kultura a památky

 • Památky v okolí:

  15. poledník v Jindřichově Hradci – jednou z rarit města je 15. poledník východní délky. Je vyznačen na dlažbě u proboštského kostela Nanebevzetí Panny Marie. V přilehlém Penzionu je pak možnost nechat si vystavit certifikát za jeho překročení.

  Státní hrad a zámek v Jindřichově Hradci – komplex budov hradu a zámku je třetím nerozsáhlejším zámeckým areálem v České republice. První zmínky o hradu pochází již z počátku 13. století a dnes je nejstarší zachovanou částí hradu válcová útočná a obranná věž s přilehlým Starým palácem.

  Muzeum Jindřichohradecka – muzeum patří mezi nejstarší muzea u nás. Vidět zde můžete například vzácnou kolekci gotických plastik, Ostrostřelecké terče, Landfrasovu tiskárnu a mnoho dalších expozic.

  Muzeum fotografie a moderních obrazových médií – Muzeum v Jindřichově Hradci dlouhodobě spolupracuje s Technickým muzeem v Praze a kromě výstav zde můžete využít fotografických a kopírovacích služeb, navštívit muzeum shop, nebo fotocafé.

  Další památky v Jindřichově Hradci – stará radnice, sousoší Nejsvětější Trojice, mnoho církevních památek a dalších zajímavostí.

  Stará radnice ve Veselí nad Lužnicí – původní radnice zde stála ještě před rokem 1579, kdy vyhořela. Poté zde byla postavena další, v renesančním slohu. I ta bohužel vyhořela. Postupně byla opravována a dostavována. Součástí objetku je i bývalý pivovar.

  Husův pomník – ve Veselí nad Lužnicí se v místním městském parku Na Zastávce nachází pomník mistra Jana Husa z roku 1915

Přírodní atraktivity

Husovy sady a městský park v Jindřichově Hradci – park se nachází v centru města, kde jeho vstupní bránu tvoří koruny mohutných kaštanů. Husovy sady byly založeny v 19. století a jsou pečlivě udržovány. Je to příjemné místo na odpočinkovou procházku, nebo odpolední piknik.

Krvavý a Kačležský rybník – přírodní rezervace poblíž obce Člunek chrání ekosystém, kde jsou vhodné podmínky pro hnízdění a shromažďování ptactva. V oblasti se také vyskytují zajímavé a významné rostliny.
Rašeliniště Mosty – přírodní památka poblíž Kunžaku nabízí pohled na zachovalé mokřadní biotopy, především na luční rašeliniště a pobřeží rybníka, kde se vyskytuje mnoho vzácných rostlinných a živočišných druhů a společenstev.

Farma Buk – farma byla založena v roce 2009 a v současné době se zde nachází Zebry bezhřívé, zebry chapmanovy a surikaty

Veselské pískovny – oblast bývalých pískoven, kde se vyskytují jedinečné a většinou i chráněné druhy rostlin i živočichů. K pískovně patří i lokalita Pískový přesyp, což je téměř hektar velká poušť s jedinešnou faunou a flórou. Nachází se zde 7 km dlouhá naučná stezka, která Vás provede po hrázích těchto bývalých pískoven.

Aktivní dovolená

Ideálníletní dovolená, kterou můžete strávit na tůrách, na výletech na kole, u vody, nebo na rybách. Jižní Čechy nabízí všechny tyto možnosti. Nekonečné turistické trasy a cyklostezky Vás provedou pro nejzajímavějších místech v okolí, u vody se buď můžete schovat před parnými letními dny, nebo se jen přijet osvěžit po náročném výletu. Pokud by Vám nepřálo počasí, můžete vyrazit do Jindřichova Hradce, kde se nachází aquapark a krytý bazén, nebo bowling.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990