Chaty a chalupy Broumovsko

Malebná krajina s ostrůvky divoké přírody, množstvím rozsáhlých skalních měst (Adršpašsko Teplické skály, Broumovské stěny, Ostaš), unikátní architektura a dostatečné množství stezek pro pěší i cyklisty – tak se ve zkratce představuje oblast při hranicích s Polskem zvaná Broumovsko. Pronajměte si některou z našich kvalitních chat a chalup a vydejte se na Broumovsko, oblast pro pohodovou dovolenou.

Nalezeno 4 objektů.

Zobrazit na mapě


Upozornění: ikonky neukazují přímo na polohu objektů, ale na příslušnou obec.

Chalupa - Adršpach

(kód objektu: 3419)

Lokalita: Broumovsko - Adršpach
Koupání: 1.50 km
Bazén:
Maximální počet osob: 25
Parkování: Otevřené Na pozemku
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 8
Obchod: 1.80 km
Restaurace: 1 km
Cena od: 22 680 Kč za týden

Nový prostorný a velmi dobře zařízený objekt s bazénem doporučujeme pro pobyt zejména početnějším rodinám s dětmi, milovníkům přírody, turistiky a cykloturistiky. Malí návštěvníci zcela jistě ocení pískoviště, zahradní a …

Detail ubytování

Chata - Police nad Metují

(kód objektu: 3313)

Lokalita: Broumovsko - Police nad Metují
Koupání: 2 km
Maximální počet osob: 5
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 1
Obchod: 500 m
Restaurace: 2 km
Cena od: 8 190 Kč za týden

Nově postavená dřevem obložená a velmi pěkně zařízená chata situovaná ve svahu velké zahrady. Z chaty je krásný výhled na panorama města a příhraniční hory Bor a Hejšovinu. …

Detail ubytování

Chalupa - Chlívce

(kód objektu: 3777)

Lokalita: Broumovsko - Chlívce
Koupání: 16 km
Bazén:
Maximální počet osob: 14+6
Parkování: U objektu
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 5
Obchod: 6 km
Restaurace: 300 m
Cena od: 17 710 Kč za týden

Perfektně vybavená a zařízená chalupa s bazénem na návsi malé vesničky na pomezí CHKO Broumovsko a Jestřebích hor. Objekt se skládá ze 4 samostatných a plně vybavených bytových jednotek s …

Detail ubytování

Apartmán - Hronov

(kód objektu: 3467)

Lokalita: Broumovsko - Hronov
Koupání: 800 m
Bazén:
Maximální počet osob: 5+1
Parkování: Otevřené Mimo pozemek
Naše hodnocení:
Počet ložnic: 2
Cena od: 9 520 Kč za týden

Útulně zařízený apartmán v 1. poschodí rodinného domu situovaného na velké oplocené zahradě, ve vilové čtvrti u lesa na okraji Hronova. Klidné místo s možností turistických a cykloturistických výletů po …

Detail ubytování

Doplňující obsah

Adršpašské skály (lidově Ádr)

Adršpašské skalní město tvoří menší část Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály a je charakteristické samostatnými skalními útvary, izolovanými věžemi a pilíři.
Mezi nejznámější skalní útvary patří Homole cukru, Milenci, Starosta a Starostová, Krakonošův zub a mnoho dalších. Skalní město však nejsou jen skalní útvary, k vidění je tu i množství jiných zajímavostí.
Ubytovat se můžete v prostorném domě s bazénem přímo v obci Adršpach.

Co naleznete v Adršpašských skalách

 • pískovcové jezírko – jezírko je napájeno říčkou Metují a patří k nejkrásnějším skalním jezírkům v České republice, díky čemuž se objevilo v nejedné pohádce (např. Třetí princ, Z pekla štěstí 2). Jezírko s průzračně čistou vodou a bělostnými plážičkami vzniklo zatopením bývalého pískovcového lomu. V letní sezóně si zde můžete zapůjčit lodičky, ale koupání je zde přísně zakázáno. Po březích jezera vede 1,5 km dlouhý prohlídkový okruh.
 • Velký a Malý vodopád – v těsné blízkosti jezírka jsou k vidění dva krásné vodopády, jeden necelé 4 metry vysoký, ten druhý asi 16 metrů. Průtok ve vodopádu je kvůli jezírku regulován. Pro lepší zážitek z vodopádu je doporučeno zakřičet „tajné zaklínadlo“ a přesvědčit tak obsluhu stavidla, aby na chvíli pustili víc vody.
 • hrad Adršpach – zříceninu hradu najdete na severním okraji Adršpašsko-teplického skalního města. Stavebních pozůstatků tu není mnoho, zachovány jsou části hradeb, obvodního zdiva obytných budov, štítové zdi apod. V terénu jsou také dobře patrné pozůstatky studny, podsklepených prostor a v prostoru před hradem zbytky dvojitého valu a příkopu.
 • jeskynní systém Poseidon – rozsáhlý jeskynní labyrint se dostal na první místo v délce pískovcových jeskyní Evropy. Nachází se tu unikátní kořenové stalagmity, a díky specifickému mikroklimatu i chladnomilné druhy bezobratlých živočichů. Jeskynní systém je však kvůli špatné přístupnosti uzavřen veřejnosti.

Teplické skály

Teplické skalní město je větší částí Národní přírodní rezervace Adršpašsko-teplické skály a na rozdíl od Adršpašského skalního města je tvořeno především výraznými skalními stěnami.
Při procházce turistickými stezkami neujdou Vaší pozornosti například Krakonošovo párátko, Martinská stěna, Čertova stěna, Želva a další.
Třešničkou na dortu Vaší návštěvy skalního města bude hrad Střemen.

Co naleznete v Teplických skalách

 • Hrad Střemen – hrad se řadí mezi typické skalní hrady, jejichž podstatnou stavební část tvořily okolní skály. Hrad, postavený na vrcholu dvou skalních věží, se sestával pravděpodobně z jednoho roubeného stavení. Dnešní pozůstatky jsou však velmi skromné. Na vrchol musíte vystoupat soustavou schodišť a žebříků, avšak Vaše úsilí nakonec odmění krásná vyhlídka na Teplické skalní město, Krkonoše s nejvyšším vrcholem Sněžkou a údolí Metuje.
 • Naučná stezka teplickým skalním městem. Obsahuje 16 informačních tabulí s informacemi o historii objevování skal a zajímavostech z rostlinné a živočišné říše, ale i velké množství fotografií a ilustrací.

Ostaš

Stolová hora mezi Teplickým skalním městem a Broumovskými stěnami. Hora je rozdělana na dvě části, spodní a horní. Ve spodní části je skalní bludiště (Kočičí skály) a Sluj českých bratří. V horní části najdeme vyhlídku Frýdlantská skála odkud je překrásný výhled na Adršpašsko-teplické skály, Krkonoše, Javoří hory a Broumovské stěny. K ubytování si můžete pronajmout chatu v Polici nad Metují 5 km od Ostaše.

Tipy na výlety a články od priroda.cz

 • Adršpach – Království skal – když v 18. století postihl oblast Adršpašsko-teplických skal požár, změnila se zdejší bujná vegetace v prach. Nicméně o to víc vynikly bizardní pískovcové útvary a dech beroucí scenérie.
 • NPR Adršpašsko-Teplické skály – Vysoké skály, hluboké kaňony, kovové žebříky, krásná jezera, chráněné rostliny a živočichy. To vše najdete v Adršpašsko-Teplických skalách.

Kultura a památky na Broumovsku

Broumovsko nabízí mnoho možností kulturního vyžití. Navštívit můžete impozantní broumovský klášter, zámek Náchod, rozhlédnout se po okolí z rozhledny na nejvyšším bodě Javořickýcho hor a pro jedince, lačnící po poznávání, je tu k návštěvě mlýn Dřevíček, včelí farma Rokytník s naučnou stezkou nebo muzeum stavebnice Merkur.

 • Mlýn Dřevíček – pokud se zajímáte o mlynářské řemeslo a rádi byste věděli, jak se z obilí stane mouka, navštivte mlýn Dřevíček v Horní Dřevíči. Dozvíte se tu například, k čemu slouží kapsové výtahy, mlecí stolice, loupačka, reforma a další technika. V mlýně uvidíte i vodníka a údajně tu žijí také čerti. 6 km od mlýna Vám nabízíme ubytování v apartmánu v Hronově.
 • Broumovský klášter – navštivte impozantní komplex, který je známý nálezem unikátní kopie Turínského plátna. Navštívit můžete opatský kostel sv. Vojtěcha, přestavěný z původně gotické podoby na kostel barokní, knihovnu obsahující kolem 17 000 svazků knih či sakristii se vzácným intarzovaným nábytkem. V rozsáhlých sklepeních pak můžete vidět celkem 34 mumií, pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku.
 • rozhledna Ruprechtický Špičák – v nejvyšším bodě Javořických hor se můžete díky 30 metrové rozhledně kochat nádhernými výhledy do okolí. Za dobrého počasí je možno vidět Krkonoše, Orlické hory a dokonce i Králický Sněžník.
 • muzeum stavebnice Merkur – zábavu pro děti i dospělé přináší Muzeum Merkur v Polici nad Metují. Obdivovat zde můžete například obrovité Ocelové město, inspirované románem Julese Verna, Eiffelovu věž, kolejiště a vlakové soupravy a mnoho dalšího. Muzeum Vám nikdy nezevšední, protože se stále rozšiřuje.
 • Zámek Náchod – zámecký komplex s pěti nádvořími můžete prozkoumat třemi samostatnými prohlídkovými okruhy. K vidění je tu Piccolominská expozice, představující historické interiéry připomínající období 17. a 18. století, Salony druhého patra, expozice „Na dvoře vévodském“ nebo sbírka řádů a medailí po knížecí rodině Schaumburg-Lippe. Je tu zřízeno i medvědárium, které v současnosti obývají medvědi Ludvík a Dáša. Ubytovat se můžete v našem apartmánu v 9 km vzdáleném Hronově.
 • Včelí farma Rokytník – na včelí farmě se dozvíte spoustu zajímavých informací ze života včel a můžete zde navštívit medový obchůdek. Farma má v současnosti 180 včelstev a vyrábí se tu med lesní, luční, malinový, javorový, lipový a nebo dokonce pohankový. Malou procházku si můžete udělat po medové naučné stezce, která začíná na parkovišti u farmy.
 • Hrad Vízmburk – byl založen před rokem 1279 šlechticem Tasou. V 15. století byl hrad silně pobořen. Takto zůstal až do 70. let 20. století, kdy byl znovuobjeven při archeologických výzkumech. Nyní je hrad nově otevřen pro veřejnost.
 • Hrad Rýzmburk – Zřícenina hradu, založeného před r. 1319 Albertem z Rýzmburka. Od roku 1595 je uváděn jako pustý. Ze zbytků zdiva byl později vystavěn ratibořický zámek a vyhlídkový altán. Hrad je možné navštívit kdykoliv, je volně přístupný.
  Hrady a zříceniny v ČR – seznam

Přírodní atraktivity Broumovska

Broumovský výběžek je charekteristický četnými skalními útvary a městy. Za návštěvu stojí Broumovské stěny nebo stolové hory Ostaš. A pokud si rádi rozšiřujete obzory, pak zavítejte do geoparku ve Vižňově.

 • Broumovské stěny – objevujte kouzelná místa Broumovských stěn v každém ročním období. Obdivovat zde můžete romantické skalní útvary, rokle, soutěsky, hluboké lesy a vyhlídky daleko do kraje. Zdejším unikátním místem jsou tzv. Slavěnské hřiby, které můžete spatřit v lese nad obcí Slavný. Svou podobu, podobu hřibů, získaly nerovnoměrným zvětráváním.
 • Geopark Vnitrosudetská pánev Vižňov – příznivci neživého světa kamenů mohou navštívit geopark ve Vižňově. Čekají tu na Vás informace a praktické ukázky horninového prostředí Broumovského výběžku.
 • Ostaš – skalní město Ostaš se skládá ze dvou pískovcových skalních měst – Horní a Dolní labyrint. Stezka procházející Horním labyrintem Vás provede divokými roklinami a krásnými skalními útvary, například Zbrojnoš s kuklou, Mohyla smrti, Výří brána, Čertovo auto až ke studánce Samaritánka. V Dolním labyrintu můžete objevit například Sluj Českých bratří. Stolové hory Ostaš jsou velmi oblíbené mezi horolezci, nachází se tu přes 500 výstupových ces­t.

Aktivní dovolená v Broumovsku

Aktivněji založení jedinci mohou kromě turistických tras pro pěší využít také množství značených cyklotras, které navazují na podobně značené trasy v polském příhraničí. Dále můžete Broumovsko poznávat z koňského hřbetu či z ptačí perspektivy díky vyhlídkových letům z letiště Broumov Martínkovice.
V oblasti si také přijdou na své horolezci, oblíbené pro lezení jsou Broumovské stěny, Ostaš a Křížový vrch.
Pokud Vás láká něco adrenalinovějšího, vyzkoušejte jízdu motokárou na kryté motokárové dráze v Dřevíči nebo atrakce v lanovém parku Janovičky u Broumova.
A v létě nesmí chybět ani možnosti koupání, nabízí se koupaliště Teplice nad Metují a Police nad Metují, vodní nádrž Zalew v polském Radkowě a za špatného počasí se podívejte do AQA Landu v Meziměstí.
Pro skupiny, tábory, školní výlety a jiné kolektivní akce doporučujeme k ubytování v Broumovsku náš areál Vysoká Srbská

Ubytování Broumovsko

V Broumovsku si můžete vybírat hned z několika míst a strávit tak svou dovolenou na Broumovsku přesně tak jak se vám líbí.
K ubytování nabízíme chaty a chalupy k pronájmu pro 4 – 25 osob, v nabídce jsou také chaty s bazénem Broumovsko.
Pokud si na Broumovsku nevyberete, určitě zkuste chaty v Českém ráji, nebo nedaleké Východní Čechy, nebo se můžete vrátit zpět na pronájem chat a chalup v celé ČR.

Chaty a chalupy pronajímáme již od roku 1990